وقوع ۴۳ مورد کودک‌آزاری در رفسنجان

  • شناسه خبر: 41811
وقوع ۴۳ مورد کودک‌آزاری در رفسنجان

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان از وقوع ۴۳ مورد کودک‌آزاری از ابتدای امسال در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان از وقوع ۴۳ مورد کودک‌آزاری از ابتدای امسال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش “روراستی” محمود حیدری امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی با اشاره به وقوع چهار مورد سالمند آزاری و ۱۴ مورد همسرآزاری در رفسنجان اظهار داشت: همچنین از ابتدای امسال ۴۳ مورد کودک‌آزاری در رفسنجان به وقوع پیوسته است.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان بیان داشت: در بحث امور اجتماعی در این نهاد، حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست، بدسرپرست، دختران فراری، کودک‌آزاری و … فعالیت می‌شود .

وی تصریح کرد: در کنار انجام این وظایف در بحث توانبخشی نیز به معلولان خدمات‌رسانی شامل هزینه درمان، ساخت مسکن، اعطای تسهیلات اشتغال و… ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد: تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ معلول زیر پوشش بهزیستی رفسنجان هستند که از این تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ نفر در قالب ۵۳۰ خانوار مستمری‌بگیر هستند.

حیدری با اشاره به اینکه در مورد ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول نیز به هر خانواری ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌شود، ادامه داد: در بحث اشتغال در بخش امور اجتماعی بهزیستی برای معلولان و خانواده‌ها اشتغال‌سنجی شده و پس از آن بر اساس توان خانواده مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی با توضیح اینکه برای پیشگیری از بروز معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی دوره‌های آموزشی شامل مشاوره قبل و بعد از ازدواج، مهارت‌های فرزندپروری و … توسط اساتید دانشگاهی در مراکز تحت پوشش بهزیستی اجرا می‌شود، افزود: ۱۰ درصد از کسانی که در ایران متولد می‌شوند معلولیت‌هایی از جمله شنوایی، جسمی و تنبلی چشم، معلولیت‌های ذهنی و حرکتی و … دارند.

حیدری خاطرنشان کرد: در بحث ژنتیک سال گذشته هفت مورد داشتیم که مشکوک بودند و به پزشکان ژنتیک ارجاع داده شدند.

وی تأکید کرد: پیشگیری از تنبلی چشم از سال ۷۴ از برنامه‌های بهزیستی بوده، در سال گذشته ۴۹ نفر از تست آمبولی برای مجموع ۱۱ هزار نفر داشتیم که این بیماری اگر به موقع تشخیص داده شود می‌تواند با کمترین هزینه درمان شود.

وی متذکر شد: ۳ هزار و ۷۰۰ نفر معلول زیر پوشش داریم که از این تعداد ۳۷۰ نفر ناشنوا، ۴۵۰ نفر نابینا و کم‌بینا، ۲۱۰ نفر معلول اعصاب و روان، ۸۵۰ نفر معلول ذهنی و … هستند.

برچسب ها:
امسال بهزیستی رفسنجان کودک آزاری
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :