حاشیه ای بر ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی رفسنجان

 • شناسه خبر: 42212
حاشیه ای بر ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی رفسنجان

جلسه ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع خودکشی در رفسنجان برگزار شد.

جلسه ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع پیشگیری از خودکشی در رفسنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار”روراستی” از ابتدای سال جاری تقریبا ماهی نبود که خبر خودکشی در مناطق مختلف شهرستان در فضای مجازی روی خط نرود اما دریغ از یک اقدام از سوی مسؤولان برای ارائه راهکار جهت پیشگیری از این معضل بسیار بزرگ حتی با برگزاری جلسه.

بعد از ۵ ماه امروز یکی از این جلسات که کارگاه آموزشی ویژه دهیاران و بخشداران بود با مدیریت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و البته کارشناسانی که دعوت شده بودند مباحث خوبی مطرح کردند.

اما مطرح کردن مسائلی از طرف بخشدار مرکزی از جمله اینکه مردم بروند پارک، شاد باشند در جشن هایی که دهیاران برگزار می کنند سخنران دعوت نشود و…تا آمار خودکشی کم شود، تعجب آور است چراکه توقع بیشتری برای طرح راهکار از سوی این مسؤولان می رفت؛ مثلا ریشه یابی کنیم عامل خودکشی ها چیست، اگر عامل خودکشیها بیکاری بوده از هزینه های اضافه و تجمل گرایی ها زده شود و شغل ایجاد شود نه اینکه صرفا به دنبال سن، میزان تحصیلات و…فردی که خودکشی کرده باشیم.

ایجاد یک شغل برای فرد بیکار در کنار تفریح و شادی در پارک لذت بخش تراست تا اینکه فردی سال ها تحصیل کرده باشد بیکار باشد، برود پارک دو ساعت تفریح کند و مجدد با همان عنوان بیکار به منزل برگردد بنابراین باید شادی های پایدار ایجاد کرد نه گذرا.

مردم ما اگر پول داشته باشند خودشان راه خوشگذرانی را بلد هستند اما این روزها وضع معیشت مردم به گونه ای است که اگر ساعت ها هم در جشن و شادی باشند و بخندند اما ته خنده هایشان غمی از فردایی است که دوباره با جیب خالی باید با همسر و فرزند خود مواجه شوند که اکثر مایجتاجشان را با این گرانی ها و تورم نمی توانند تهیه کنند پس اوضاع اقتصادی آشفته این روزها هم با جشن و شادی ساماندهی نمی شود.

همچنین در پاسخ به جمله بخشدار نوق که از ایجاد فضای شاد در این دوره سخن به میان آورده و به آن می بالد، باید گفت: متأسفانه افزایش آمار خودکشی در همین دوره کنونی بوده و روند آن هم به گفته کارشناس علوم پزشکی اگر همین گونه باشد زنگ خطری است.

اما سخنان بخشدار فردوس نوعی تلنگر به خانواده ها بود که باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
آمار پیشگیری خودکشی رفسنجان
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • سینا

  با سلام انشالله این جلسات برای رد کردن آمار به بالا نباشد. ضمناً چرا فرمانداری برای طرح‌های پیشگیری از متخصصان روانشناسی استفاده نمی کند. طرح هایی مثل تاب آوری را کسانی اجرا می کنند که کمترین اطلاعات روانشناسی ندارند.

  عباسی

  متاسفانه این همایش ها فقط جهت ارایه آمار به بالا صورت می گیرد. چرا با وجود چندین متخصص و دفتر روانشناسی و مشاوره فرمانداری و وزارت کشور از این ها برای شرکت در این جلسات دعوت نمی کند؟ چرا طرح های پیشگیری را به افراد غیر متخصص می دهند؟

  شهروند رفسنجان

  واقعا متاسفیم با مسئولینمان با این طرز فکرهاشون... کاش سخنان هر کدام به طور کامل گذاشته شود...