در ستاد سوخت شهرستان مطرح شد

مشکل تأمین نفت در مناطق محروم/صنعت مس به نفت نیاز دارد

  • شناسه خبر: 44155
مشکل تأمین نفت در مناطق محروم/صنعت مس به نفت نیاز دارد

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان از مشکل عدم تأمین نفت در مناطق محروم و همچنین صنایع خبر داد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان از مشکل عدم تأمین نفت در مناطق محروم و همچنین صنایع خبر داد.
به گزارش ” روراستی ” اگرچه به برکت جمهوری اسلامی مناطق شهرستان از دورترین نقطه تا نزدیک دارای امکاناتی هستند و مشکلاتی که در گذشته گریبانگیر مردم بوده خیلی کم شده از جمله نعمت گازرسانی در برخی مناطق کوهستانی حتی شهری و روستاها، اما در همین مناطق افرادی هستند که علمک گاز از مقابل خانه‌هایشان رد شده ولی خبری از گاز در منزل آن‌ها نیست و دلیلش چیزی جز فقر نبوده، بنابراین سوخت این خانوارها همچون سال‌های خیلی دور، نفت است.
اما همین نفت هم این روزها به سختی به دست‌شان می‌رسد که طی جلسه ستاد سوخت شهرستان پیرامون این مشکل بررسی‌های انجام شد.
رضا باقری در جلسه ستاد سوخت شهرستان اظهار داشت: مشکلی که امسال با آن برخورد کردیم این بود که پیش از این شرکت نفت با فرمانداری همکاری داشت و نفت را می‌رساند، به طور مثال در مهمانشهر علی‌رغم اینکه در بخش‌هایی از آن گازرسانی شده اما ساکنان کپرها نیاز به نفت دارند ساکنان مهمانشهر همه مجوز دارند از طرفی همه انسان هستند و وظیفه ماست که خدمت‌رسانی کنیم که متأسفانه شرکت نفت اعلام کرده جاهایی که گازرسانی شده نفت تعلق نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: برای روستاها هر سال مقداری سوخت در اختیار بخشداران قرار می‌دادیم و بعضا منازلی هستند که گازکشی نشده سوخت‌رسانی می‌شد که تا الان جلوی سوخت‌رسانی گرفته شده همچنین واحدهای صنعتی مانند مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم مشکل سوخت دارد ما باید برای حل این مشکل هر کاری کنیم تا چرخ صنعت‌مان نایستد.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رفسنجان تصریح کرد: از دو، سه ماه گذشته پیگیر مشکل سوخت مس رفسنجان بودیم مهرماه مشکل‌شان برطرف شد و ماه آبان به سختی سوخت‌شان را تأمین کردند الان هم مشکل سوخت دارند.
وی با اشاره به اینکه قرار است جلسه‌ای در استان برگزار شود تا فرمانداران مشکل سوخت منازل، واحدهای صنعتی و … را مطرح تا برطرف شود، گفت: از طرفی باید این موضوع که عده‌ای فقط به دلیل فقر نتوانستند گازکشی کنند نباید نادیده گرفته شوند.
باقری از افزایش قیمت دلار و به تبع آن افزایش سوخت یاد کرد و افزود: قیمت گازوئیل هم مشکلاتی به وجود آورده که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.
حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: نفت واحدهای دامی تأمین شد و مرغداری‌ها نیز از نفت بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به وجود چاه‌های تبصره‌ای بیان کرد: نامه از معاونت برنامه‌ریزی آمده که برای چاه‌های غیرمجاز تا آخر سال سهمیه سوختی تخصیص داده شود.
رضایی عنوان کرد: ۳۴ حلقه چاه غیرمجاز داریم که برای آن‌ها باید تصمیم‌گیری شود تا سال ۸۸ هر ماه ۶ هزار لیتر سوخت اختصاص می‌دادیم.
رضایی خاطرنشان کرد: تراکتورها بیشترین حجم سوخت را می‌گیرند قرار است هر تراکتور که در هر شهرستان اعلام وصول شود نامه آن برای دریافت سوخت امضا نشود امکان دارد تراکتور اینجا باشد نامه‌ای که ما بدهیم در شهرستان دیگر سوخت ارسال شود لذا جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به انتقال تراکتوری از هر شهر باید خبر دهد که تراکتور به آن منطقه رسیده، با این موضوع از تخلفات هم جلوگیری می‌کند.

برچسب ها:
رفسنجان سرچشمه سوخت مس
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :