رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

قیمت یک‌هزار تومان برای هر لیتر بنزین در بودجه ۹۸

  • شناسه خبر: 44208
قیمت یک‌هزار تومان برای هر لیتر بنزین در بودجه ۹۸

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در لایحه بودجه ۹۸ دولت، عدد یک هزار تومان برای هر لیتر بنزین در نظر گرفته شده است، البته به دولت گفتیم که هیچگونه اثار تورمی ناشی از سیاست‌های دولت را در حوزه بودجه بابت افزایش قیمت سوخت نمی‌توانیم تحمل کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در لایحه بودجه ۹۸ دولت، عدد یک هزار تومان برای هر لیتر بنزین در نظر گرفته شده است، البته به دولت گفتیم که هیچگونه اثار تورمی ناشی از سیاست‌های دولت را در حوزه بودجه بابت افزایش قیمت سوخت نمی‌توانیم تحمل کنیم.

به گزارش “روراستی” محمدرضا پورابراهیمی امروز در جمع نمازگزاران جمعه شهر باغین اظهار داشت: آب شرب شهر باغین که الان به دلیل کاهش نزولات جوی و پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی با محدودیت‌هایی مواجه شده است طی نشستی که با حضور آبفای شهری و روستایی داشتیم توافق شد تا ۲۲ بهمن چاه جدید آب شرب باغین تجهیز و مشکل مردم این منطقه حل شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در راستای فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی در شهر باغین مقرر شد تا نشست مشترکی با شرکت‌های بزرگ اقتصادی از جمله سیمان ممتازان، مس باهنر و … برای لزوم حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال جوانان با همکاری فرماندار کرمان و شورای شهر و شهرداری باغین برگزار کنیم و بخشی از اقدامات در حوزه اقتصاد مقاومتی پیگیری شود.

وی گفت: حوزه ورزش و جوانان شهر باغین هماهنگی داشتیم که امیدواریم با حضور وزیر ورزش در استان بتوانیم بخشی از مطالبات را مطرح و کمک‌هایی بگیریم و ساختمان جدید ورزشی که ایجاد شده تجهیز و امکانات آن پیگیری شود.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی شهر باغین اشتغال جوانان آنها است که با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی شرکت بزرگ تولید و فرآوری مواد غذایی گوشتی در باغین، مقرر شده تا بخش قابل توجهی از نیروهای خود را از باغین بگیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه بودجه بیان داشت: لایجه بودجه ۲۵ آذر ماه توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس می‌شود و رسما آغاز به کار بررسی آن توسط نمایندگان را خواهیم داشت تا قبل از پایان سال بتوانیم بودجه سال ۹۸ را ببندیم.

وی ادامه داد: از مباحث اساسی در بودجه ۹۸ که مبنای تصمیم قرار می‌گیرد، سیاست‌های حمایتی دولت در حوزه بودجه است، در حال حاضر دولت به دلیل تغییرات نرخ ارز توافق کردیم که در ارتباط با کالاهای اساسی تغییر قیمتی را نسبت به ۹۶ نداشته باشیم.

پورابراهیمی با اشاره و گلایه از افزایش چندین برابری قیمت کالاها با اینکه ارز ۴۲۰۰ برای واردات کالاهای اساسی پرداخت می‌شود، گفت: دولت در حوزه کالاهای اساسی سیاست‌های نظارتی را باید اعمال کند که از واردات کالا تا خرده‌فروشی، تغییر قیمتی از بابت ارز رخ ندهد، اما بعضا شاهد سوءمدیریت‌ها و عدم نظارت بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: دولت مکلف است یا با قیمت‌های سال ۹۶ کالاها را در اختیار مردم قرار دهد یا اینکه یارانه مابه تفاوت ارزی را برای هر خانوار جداگانه در نظر بگیریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار داشت: توافقی با دولت در پرداخت یارانه استانی صورت گرفته است، حدودا یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه سالانه استان کرمان است.

وی افزود: در سیاست جدید یارانه قرار است در استان‌ها پرداخت‌ها به افراد مستحق و نیازمند باشد که دهک‌ها و اقشار کم درآمد جامعه را شامل می‌شود و دومین مسئله این است که افزایش میزان این پرداخت یارانه که از محل تفاوت نرخ ارز در بودجه ۹۸ می‌بینیم.

پورابراهیمی در مورد سیاست نرخ ارز در بودجه گفت: پیشنهاد کنونی دولت در مورد نرخ ارز ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، اگر این عدد بالاتر رود هزینه دولت افزایش می‌یابد و کاهش آن تاثیر منفی بر واقعیت‌های اقتصاد ما می‌گذارد.

وی ادامه داد: اگر سیاست‌های ارزی با همین شکل پیش رود در ماه‌های آینده کاهش بدون دلیلی را که در قیمت ارز داشتیم را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به سیاست‌های انرژی که در لایحه بودجه باید دیده شود اشاره داشت و عنوان کرد: در لایحه بودجه ۹۸ دولت، عدد یک هزار تومان برای هر لیتر بنزین در نظر گرفته شده است، البته به دولت گفتیم که هیچگونه اثار تورمی ناشی از سیاست‌های دولت را در حوزه بودجه بابت افزایش قیمت سوخت نمی‌توانیم تحمل کنیم.

پورابراهیمی بیان کرد: به دلیل قاچاق سوخت در کشور و مصرف خارج از ضوابط، روزانه ۹۰ میلیون لیتر مصرف بنزین در کشور است، دولت را ملکف کردیم که کارت سوخت را احیا کند.

وی به حقوق و دستمزدها در لایحه بودجه ۹۸ هم اشاره داشت و خاطرنشان کرد: دولت پیشنهاد ۲۰ درصد را در این حوزه داده است، البته مجلس پیشنهاد میانگین افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها را دارد.

برچسب ها:
بنزین بودجه 98 رفسنجان هزارتومان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :