امام جمعه رفسنجان:

سالن ۹ دی رفسنجان، ۹ دی خواهد ماند

  • شناسه خبر: 44419
سالن ۹ دی رفسنجان، ۹ دی خواهد ماند

امام جمعه رفسنجان گفت: اگرچه بعضی افرادی که حامی و طرفدار فتنه بودند با کلمه ۹ دی مشکل دارند و دوست ندارند اما ۹ دی در قلب مردم و در لوح محفوظ ثبت شده است.

امام جمعه رفسنجان گفت: اگرچه بعضی افرادی که حامی و طرفدار فتنه بودند با کلمه ۹ دی مشکل دارند و دوست ندارند اما ۹ دی در قلب مردم و در لوح محفوظ ثبت شده است.

به گزارش “روراستی” روز شنبه همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان، سالن ۹ دی رفسنجان که مدت‌ها بود پروژه‌اش بر زمین مانده بود و جوانانی که روزی منتظر افتتاح آن بودند دیگر در گروه میانسالان قرار گرفتند بالاخره افتتاح شد و همه خبرگزاری‌ها و نشریات و …نوشتند «افتتاح سالن ۹ دی با حضور وزیر ورزش و جوانان».

اما در همان روز زمزمه‌هایی از سوی برخی برای تغییر نام این سالن شنیده شد که البته و صدالبته جنبه سیاسی داشت چون ۹ دی به مذاق بعضی دوستداران فتنه‌گران خوش نمی‌آید و از شنیدن این کلمه به وحشت می‌افتند البته برای پوشاندن و پاک کردن صورت مسأله ابراز علاقه به نام مقدس شهدا نشان دادند که این سالن به نام شهدا نامگذاری شود که البته این سیاست هم تابلو بود.

در این خصوص با امام جمعه رفسنجان مصاحبه‌ای انجام شد تا نظر وی را جویا شویم.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام جمعه رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رفسنجان اظهار داشت: ۹ دی، ۹ دی باقی می‌ماند از آن‌جا که هنگام کلنگ‌زنی این ساختمان به نام ۹ دی من خودم شاهد بودم که به این نام کلنگ‌زنی شد و اهمیت ۹ دی برای ملت بر هیچ‌کس پوشیده نیست این سالن به نام ۹ دی خواهد بود.

وی بیان داشت: ۹ دی یادآور قیام ده‌ها میلیونی مردم برای خاموش‌کردن فتنه و کورکردن چشم فتنه‌گران است که به صحنه آمدند و با حریم‌شکنی و حرمت‌شکنی نسبت به ساحت امام حسین(ع) و عاشورای حسینی که عده‌ای به وجود آوردند مقابله کردند بنابراین این روز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: اگر چه بعضی افرادی که حامی و طرفدار فتنه بودند با کلمه ۹ دی مشکل دارند و دوست ندارند، نسبت به ۹ دی تجلیل شود یا خیابانی، میدانی، سالن و مکانی به نام ۹ دی نامگذاری شود اما ۹ دی در قلب مردم و در لوح محفوظ ثبت شده است.

وی ادامه داد: حرکت انقلابی و جهادی مردم در سال ۸۸ قیام الهی بود و با بصیرت تمام این حرکت جوشش داشت و ارزش بالایی دارد.

رمضانی‌پور با تأکید بر اینکه نام این سالن هم هیچگاه تغییر پیدا نخواهد کرد، بیان کرد: از واژه‌ها و کلمات مقدس هم نباید سوءاستفاده کرد اگر کسی به شهدا اعتقاد دارد و علاقمند هستند نام شهدا روی این سالن گذاشته شود سالن‌های دیگر که ساخته می‌شود از نام سرداران شهید شهرستان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما هیچوقت اجازه نمی‌دهیم و اعلام موضع قاطع می‌کنیم که این سالن به عنوان سالن ۹ دی خواهد بود  البته هم در خبر استانداری که پخش کردند هم اداره کل ورزش و جوانان و  هم در خیرمقدم‌ها  هم برنامه فرمانداری به عنوان سالن ۹ دی بود پس معلوم می‌شود که یک فتنه و توطئه‌ای در این کار بوده و اجازه نمی‌دهیم افرادی در شهرستان بخواهند جولان پیدا کرده و فتنه‌ای برپا کنند و با فتنه فتنه‌گران مقابله می‌کنیم.

رمضانی‌پور همچنین ابراز داشت: در عین حال تعامل، وحدت و همدلی را برای خدمت‌کردن به مردم برمی‌گزینیم و همیشه دست وحدت را به سوی مسؤولان دراز کردیم اما اگر کسی بخواهد با آرمان‌‌ها مقابله کند به شد با او برخورد خواهیم کرد.

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان سالن 9 دی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • امیر

    باسلام فتنه گران به ذهنشان فکر بد راه ندهند که میتوانند نام ۹دی را از روی این سالن بردارند. ما جوان های حزب اللهی شهر رفسنجان ضمن ادای احترام به مقام والای شهدا با هرگونه اقدامی که بخواهد قیام تاریخی۹دی را کم رنگ کند به شدت برخورد خواهیم کرد نگذارید کاسه صبر ما لبریز شود چرا که عواقب آن دامنتان را خواهد گرفت