در سالروز پایین کشیدن مجسمه شاه در رفسنجان مطرح شد

مجسمه شاه در رفسنجان نماد یک بت بود

  • شناسه خبر: 44815
مجسمه شاه در رفسنجان نماد یک بت بود

همزمان با ۱۸ دی ماه سال ۱۳۵۷ مردم انقلابی رفسنجان مجسمه شاه خائن را در محل میدان ابراهیم کنونی این شهر پایین کشیدند.

همزمان با ۱۸ دی ماه سال ۱۳۵۷ مردم انقلابی رفسنجان مجسمه شاه خائن را در محل میدان ابراهیم کنونی این شهر پایین کشیدند.

به گزارش “روراستی” همزمان با ۱۸ دی ماه سال ۱۳۵۷ در محل میدان ابراهیم کنونی رفسنجان، مردم انقلابی رفسنجان مجسمه شاه خائن را پایین کشیدند و این میدان به نام میدان ابراهیم(ع) تغییر داده شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان امروز در جمع دانش‌آموزان به مناسبت سالروز پایین کشیدن مجسمه شاه توسط مردم انقلابی رفسنجان در میدان ابراهیم کنونی اظهار داشت: مردم رفسنجان در حمایت از امام(ره) و انقلاب و نهضت انقلاب پیشتاز بودند.

وی بیان داشت: رویش‌های انقلاب از همان اوایل انقلاب رقم خورد و تا دفاع مقدس افتخارآفرینی کردند و یک هزار شهید از این منطقه تقدیم اسلام شد.

حسینی تصریح کرد: همه موفقیت‌ها در سایه ایمان، اتحاد و همبستگی و انسجام ملی و اطاعت از ولی امر مسلمین به وجود آمده است و اگر این سه مورد را حفظ کنیم موفقیت‌هایمان مداوم خواهد ماند.

حسین آذین نماینده سابق مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشور ما تا قبل از انقلاب توسط عمال شاه به گونه‌ای شد که اعتراضات مردم را رقم زد و منجر به انقلاب مردم برای بیرون کردن شاه و به تبع آن پایین کشیدن مجسمه شاه در این شهرستان شد.

این آزاده فاع مقدس ادامه داد: در زمان شاه تمام دارایی‌های ایران به این خانواده وصل بود شاه جنایاتی کرده بود از جمله علما و شعرا و دانشمندان زیادی را از کشت و بخش‌های زیادی از ایران را بخشید و انقلابیون را در زندان‌ها مورد شکنجه‌های زیادی قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸ دی ماه مردم رفسنجان مجسمه شاه را پایین کشیدند و چون ابراهیم بت‌شکن تاریخ بود این مجسمه نماد یک بت بود نام این میدان به نام ابراهیم تغییر پیدا کرد.

آذین افزود: در چنین روزی مردم بت شاه را شکستند و آن را به زیر کشیدند و یک کامیونی که متعلق به ابوی من بود توسط برادرم به میدان ابراهیم آورده شد و طنابی به مجسمه بسته شد و این مجسمه که نماد استبداد، دیکتاتوری، ظلم و ستم بود را کشیدند و به زمین انداختند.

آذین ابراز داشت: امروز همان پادشاهانی که ظلم و ستم کردند در منطقه هستند عربستان، قطر، کویت و… در حال ظلم به مسلمانان هستند که مقاومت مسمانان به تبعیت از انقلاب اسلامی می‌تواند ظلم پادشاهان را پایان ببخشد.

حجت‌الاسلام علی هاشمیان رئیس شورای شهر رفسنجان هم اظهار داشت: رفسنجان در عرصه‌های مختلف جزء اولین‌های کشور است در جنوب‌شرق کشور اولین شهید انقلابی کشور شهید انصاری بود.

وی بیان کرد: رفسنجان یک شهر کوچک است اما مردمش بزرگترین جنگل مصنوعی مثمر دنیا که باغت پسته است را ایجاد کردند که نشان از همت این مردمان در دل کویر دارد.

هاشمیان خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز خیلی از تریبون‌ها ناامیدی به جامعه تزریق می‌کنند اگر جامعه ناامید شود رو به سکوت می‌رود اگر ایراداتی هست باید بنشینیم و برطرف کنیم.

برچسب ها:
رفسنجان مجسمه شاه میدان ایراهیم
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محمود

    مرگ بر شاه خائن و جنایتکار