جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: باند سرقت مسلحانه در رفسنجان متلاشی و ۶ نفر دستگیر شدند.
به گزارش “روراستی” مهدی کریمی امروز در نشست خبری با موضوع عملکرد نیروی انتظامی در تعطیلات نوروزی تاکنون اظهار داشت: از ۲۹ اسفند تا امروز موفقیت‌های چشمگیری توسط مجموعه پلیس به دست آمده که متلاشی شدن باند سرقت مسلحانه یکی از این موفقیت‌هاست و در این راستا ۶ نفر دستگیر شدند که اکثرا اتباع هستند که در ضبط پسته‌ها اقدام به سرقت می‌کردند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه سارقان در هر بارگیری دو تا سه تن پسته از انبارهای پسته به سرقت می‌بردند، افزود: طی رصدهای دو ماهه پلیس و جمع آوری مستندات طی عملیات ضربتی مشترک شهرستانی، استانی و فرااستانی سارقان دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند.

وی بیان کرد: اسلحه‌ای که سارقان حمل می‌کردند دست ساز بوده که با ایجاد رعب و وحشت دست و پای طرف را می‌بستند و اموالشان را به سرقت می‌بردند.

کریمی در ادامه بحث کشف سرقت‌ها به سرقت دستگاه‌های جوشکاری و تجهیزات فنی دانشگاه کار اشاره و تصریح کرد: یک نفر در این زمینه دستگیر شده و پنج دستگاه جوش و مقادیر زیادی تجهیزات فنی شامل آچار و…از وی کشف شد که سارق معترف شده این تجهیزات را برای استفاده در سرقت‌های دیگر به سرقت برده است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: کشف یک مورد سرقت که از طریق سوراخ کردن سقف برای بردن لوازم منزل بوده عملکرد دیگر کلانتری ۱۳ دانست که کمتر از سه ساعت سارق دستگیر و اموال به مالباخته تحویل داده شد.

این مقام انتظامی متلاشی شدن باند جعل و کلاهبرداری را طی تاریخ مذکور یاد کرد و گفت: کشف سه قبضه سلاح شکاری غیرمجاز توسط پلیس آگاهی و امنیت در این مدت انجام شد.

وی در بخش دیگری از این نشست با درخواست از شهروندانی که قصد سفر در نیمه دوم تعطیلات را دارند مبنی بر محکم کاری در قفل کردن درب‌های منزل و استفاده از قفل اضافی و دوربین، ادامه داد: هر قفلی که اضافه شود دو دقیقه در امر سرقت تأخیر می‌اندازد و در سرعت رسیدن پلیس به محل کمک خواهد بود.

کریمی با تأکید بر اینکه گشت‌های پلیس ۲۴ ساعته و است و ۹ دستگاه خودرو به واحدهای گشتی اضافه شده است، تصریح کرد: سربازان، کادر اداری و همه عوامل پلیس پای کار هستند.

وی با توجه به افزایش سرقت‌ها نصب دوربین‌های صنعتی و خانگی را الزامی دانست و بیان داشت: آنلاین بودن دوربین‌ها خیلی مهم است ضمن اینکه اگر در حیاط و هال منزل دوربین باشد به طور لحظه‌ای رصد شود اهمیت زیادی در جلوگیری از سرقت‌ها خواهد داشت.

کریمی در ادامه از راه‌اندازی دو کانکس پلیس ویژه نوروز در ورودی شهر از سمت یزد و کرمان اشاره و ابراز داشت: یک کانکس هم با پلیس انار به طور مشترک در روستای احمدآباد خدمات امنیتی، انتظامی و راهنمای مسافران ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به گشت رضویون بسیج با ۱۲ واحد گشتی و انجام عملیات‌ها و کشفیات قابل توجه توسط این گشت، تصریح کرد: این گشت‌ها برای پیشگیری از سرقت‌ها خیلی کمک کردند و تا ۱۷ فروردین ادامه دارند.

کریمی در ادامه توصیه به شهروندان ترددهای مشکوک، پلاک‌های مخدوش و حضور افراد مشکوک را متذکر شد که همسایه‌ها مراقب باشند و هر نوع از موارد یادشده را دیدند و صدای مشکوکی از منزل همسایه شنیدند پلیس را مطلع کنند و خودشان وارد عمل نشوند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان تلفات چهارشنبه سوری در رفسنجان را صفر عنوان کرد و مدیریت مردم در این راستا را قابل تقدیر دانست.