مدیرعامل خیریه کوثر رفسنجان خبر داد:

احداث مجموعه فرهنگی ورزشی خیریه کوثر با اشتغالزایی بالا

  • شناسه خبر: 46462
احداث مجموعه فرهنگی ورزشی خیریه کوثر با اشتغالزایی بالا

مدیرعامل خیریه کوثر گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی خیریه کوثر به زودی در بلوار خلیج فارس راه اندازی می شود.

مدیرعامل خیریه کوثر گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی خیریه کوثر به زودی در بلوار خلیج فارس راه اندازی می شود.
به گزارش “روراستی”  محسن اسماعیلی مدیرعامل خیریه کوثر عصر هفتمین روز از ماه مبارک رمضان در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع به کار خیریه از سال ۹۰ تا به امروز اظهار داشت: به پیشنهاد تعدادی از بانوان خیر که می خواستند بازارچه ای راه اندازی کنند و عواید حاصل از آن را صرف جهیزیه کنند در گلستان امین شروع کردیم و استقبال خیلی خوبی از بازارچه شد.
وی ادامه داد: علی رغم اینکه بی تجربه بودیم اما ظرف مدت سه روز هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد کسب کردیم ۶ ماه بعد دومین بازارچه را راه اندازی کردیم و درآمدمان دوبرابر شد و تصمیم گرفتیم مؤسسه را ثبت کنیم.
مدیرعامل خیریه کوثر با اشاره به اینکه اولین بحث ما اشتغالزایی برای تعدادی زن سرپرست خانوار بود و با کمک خیران کارگاه خیاطی راه اندازی کردیم و ۱۲ خانم مشغول به کار شدند، تصریح کرد: در حال حاضر این کارگاه فعال است و فرم مدارس، کارخانجات و ناوگان شهرداری را تولید می کند.
وی از اخذ نمایندگی محصولات نان رضوی یاد کرد که در قالب چهار کیوسک در سطح شهر فعال است و ۱۰ نفر اشتغالزایی دارد و افزود: تولیدغذا برای چند شرکت در شهرک صنعتی دیگر اقدام این خیریه بوده که ضمن اشتغالزای درآمدزایی برای مجموعه به همراه دارد و این درآمد صرف تأمین جهیزیه دختران می شود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: صندوق قرض الحسنه خیریه با سرمایه اولیه ۱۱ میلیون تومان و با اعطای وام یک میلیون تومان بدون حتی یک ریال سود که توسط ۲۰ نفر عضو اصلی و۴۴ نفر با کمک های موردی به صندوق راه اندازی شد و الان این صندوق ۷۵۰ میلیون تومان سرمایه دارد که در طول هشت سال بالغ بر دو میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان واقعی اعطا کرده و از سال گذشته میزان پرداختی ها سه، چهار و پنج میلیون تومان شده است.

اهدای ۹۰۰ قلم جهیزیه به دختران
وی عنوان کرد: ۹۰۰ قلم جهیزیه از یک قلم تا سه و چهار قلم حواله جهیزیه به نیازمندان اعطا شده است.
مدیرعامل خیریه کوثر رفسنجان توزیع دو بار سبد غذایی در سال و چندین مرحله گوشت گرم به ۱۴۰ خانوار زیرپوشش خیریه را ذکر کرد و ساخت سه واحد مسکونی در روستاهای اطراف و کمک ۱۵ میلیون تومانی خیریه برای آزادی سه نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را یادآور شد.
۳۰ کارگاه خانگی برای اشتغال زنان دیگر اقدام تحسین برانگیز خیریه بود که اسماعیلی از آن سخن به میان آورد و از خدمات دندانپزشکی رایگان توسط ۶ دندانپزشک خبر داد و توضیح داد: یک خیر مطب و لوازم دندانپزشکی به ارزش ۹۰ میلیون تومان در اختیار این پزشکان قرار داده است که نیازمندان را رایگان خدمات رسانی می کنند.
اسماعیلی در ادامه اظهار کرد: ساخت واحدهای مسکونی برای زوج های فاقد مسکن و در اختیار قرار دادن آن به مدت یک یا دوسال به این زوج ها و فراهم کردن مقدمات ازدواج آسان برای زوج ها از دیگر کارهای خیریه بوده است.
وی با اشاره به اینکه یک سایت راه اندازی کردیم و ۱۰ خیریه فعال عضو سایت هستند تشریح کرد: با ثبت کد ملی مادر خانواده مشخص می شود که از کدام خیریه خدمت گرفتند و قرار است دو خیریه دیگر در ادامه عضو سایت شوند.

مردم گداپروری نکنند/نیازمندان را به خیریه ها هدایت کنند
اما طرح جمع آوری متکدیان طرحی بود که داشت رفسنجان را به سمت شهر بدون متکدی پیش می برد که ناهماهنگی هایی در این زمینه با چاشنی تغییر در مدیریت اجرایی شهرستان پیش آمد و طرح ابتر ماند اما اسماعیلی از همکاری خیریه برای ساماندهی متکدیان در آن طرح گفت و ابراز داشت: در بین متکدیانی که جمع آوری شدند تعداد زیادی معتاد بودند که هزینه ترک آن ها را پرداختیم تعدادی زن ترک کردند که زیر پوشش خیریه رفتند و الان مشغول به کار هستند.
وی با تأکید بر اینکه ۹۵درصد از متکدیانی که در شهر می بینیم نیازمند نیستند و چهره شهر را نازیبا کردند، بیان کرد: مردم نباید به این ها کمک کنند یا باید آن ها را به سمت خیریه هدایت کنند یا کمکی که می خواهند به آن ها کنند به خیریه ها تحویل دهند.
اسماعیلی بیان داشت: پروژه فرهنگی ورزشی خیریه سه سال پیش استارت خورد و زمین آن تحویل گرفته شده که هفته آینده عملیات اجرایی آن شروع می شود این مجموعه اشتغالزایی بالایی خواهد داشت.

 

برچسب ها:
خیریه کوثر رفسنجان مجموعه ورزشی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :