شهردار رفسنجان:

زیست شبانه امنیت می آورد/وضعیت روشنایی در رفسنجان مطلوب نیست

  • شناسه خبر: 47371
زیست شبانه امنیت می آورد/وضعیت روشنایی در رفسنجان مطلوب نیست

شهردار رفسنجان گفت: آن چه مد نظر ما در زیست شبانه است حضور مردم برای استفاده از فضای شهر در شب ها بوده و معتقدیم زیست شبانه امنیت می آورد.

شهردار رفسنجان گفت: آن چه مد نظر ما در زیست شبانه است حضور مردم برای استفاده از فضای شهر در شب ها بوده و معتقدیم زیست شبانه امنیت می آورد.

به گزارش “روراستی” محمدرضا عظیمی زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زیست شبانه موافقان و مخالفان خود را دارد اما آن چه مدنظر ما است، حضور مردم برای استفاده از فضای شهر در شب هاست و ما معتقدیم زیست شبانه امنیت می آورد.

وی بیان داشت: در زمینه نور فضاهای عمومی و معابر در رفسنجان مشکل داریم خیلی از شهرک ها، خیابان ها و فضاهای عمومی یا اصلا نور ندارند یا نور از کیفیت پایینی برخوردار است.

شهردار رفسنجان با  بیان اینکه وضعیت روشنایی رفسنجان خوب نیست، ادامه داد: تأمین نور فضاهای عمومی با شهرداری و تأمین نور معابر با شرکت برق است ضمن اینکه استفاده از فضاهیا شهری نیازمند فرهنگ مناسب است مردم برای زیبایی شهر و روشنایی و …پول می دهند اما عده ای یا سیم و کابل برق را به سرقت می برند یا درختان و گل هایی که کاشته می شود و فردا دیگر اثری از آنها نیست و این مهم نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی راجع به موضوع حضور کودکان اتباع برای تکدی گری در پارک ها به ویژه بوستان معلم و ایجاد مزاحمت برای مردم تصریح کرد: اتباع میهمان ما هستند مدیریت فرهنگی دستگاهها در این زمینه باید درست عمل کند نمی توانیم جلوی این کودکان را بگیریم که وارد پارک نشوند.

عظیمی زاده با توصیه بر شناسایی اتباع غیرمجاز جمع آوری متکدیان را راه حل مناسبی برای زیباسازی و امنیت شهر دانست.

شهردار رفسنجان در بخش دیگری از صحبت های خود جشن همدلی را با کنسرت متفاوت دانست و با احترام گذاشتن به نظر مراجع تقلید که کنسرت را حرام دانستند، توضیح داد: با جشنی که مردم را دور  هم جمع کنیم هیچ کس مشکل ندارد اما با چیزی که باعث تفرقه شود مخالفم ما دنبال ایجاد همدلی هستیم و باید سعی کنیم همه جامعه مخاطبان برنامه ها باشند.

وی اضافه کرد: تأمین امنیت و نظم و انضباط و شرایط خوبی که با این جشن ها مهیا باشد مهم است شاید وجود آلات موسیقی موجب ناراحتی باشد، برای برنامه دور بعدی قطعا روی بحث نظم و آرامش شرایط بهتری خواهیم داشت باید سعی کنیم حتی الامکان عامل تفرقه نشویم و در راستای همگرایی جامعه گام برداریم.

شهردار رفسنجان خاطرنشان کرد: نباید به دلایل مختلف سیاسی یا هر موضوع دیگر باعث اختلاف شویم باید بنشینیم همگدیر را توجیه کنیم چرا که با گفت وگو خیلی از مسائل حل می شود.

 

برچسب ها:
جشن همدلی رفسنجان زیست شبانه شهردار
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • شهروند

    سلام ما کشور اسلامی هستیم و در سبک زندگی اسلامی و قرآن آمده که ما شب را برای آرامش وخواب واستراحت قرار دادیم پس چگونه نص صریح قرآن و روایات را نادیده بگیریم؟ حیات شبانه امری غیرمنطقی وغیردینی است علاوه بر مسائل دینی و ایرانی همه کشورهای پیشرفته دنیا و انسانهای موفق شبها زود میخوابند و صبحها نیز زود از خواب بلند میشوند و این یکی از عوامل موفقیت اما حالا لیست امیدی ها دنبال این مسایل واهی و غیر علمی هستند...