رئیس دبیرخانه مناسب سازی بهزیستی کشور:

بهره برداری از فضای مناسب سازی شده ویژه معلولان در رفسنجان/عکس

  • شناسه خبر: 48223
بهره برداری از فضای مناسب سازی شده ویژه معلولان در رفسنجان/عکس

رئیس دبیرخانه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب‎ سازی بهزیستی کشور گفت: به زودی اپلیکیشن مناسب سازی برای معلولان در سطح کشور راه اندازی خواهد شد.

رئیس دبیرخانه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب‎ سازی بهزیستی کشور گفت: به زودی اپلیکیشن مناسب سازی برای معلولان در سطح کشور راه اندازی خواهد شد.

به گزارش “روراستی” ابراهیم کاظمی مومن سرایی روز گذشته در بازدید از فضای مناسب سازی بوستان معلم در رفسنجان اظهار داشت: در بحث مناسب سازی برای معلولان کارها و اقدامات خوبی در کشور انجام می دهیم سال گذشته بازدید ۲۴ هزار دستگاه دولتی اجرایی از جشنواره شهید رجایی را داشتیم که این دستگاه ها از نظر مناسب سازی ادارات خود دچار مشکلاتی بوده و دنبال کسب شرایط ایده آل بودند که بازدید از این جشنواره موجب شد بسیاری از دستگاه های دولتی از نظر مناسب سازی شرایط خوبی را داشته باشند .

وی با بیان اینکه دنبال این هستیم که معلولان شرایط استفاده مستقل از فضاها را داشته باشند، ادامه داد: در رفسنجان خیابان شهید بهشتی به عنوان پایلوت در کشور برای معلولان انتخاب شده که دارای مسجد، مراکز تفریحی، سینما و… است تا یک معلول، جانباز و سالمند بتواند از آن محیط استفاده کند.
وی بیان کرد: این فضا مناسب سازی شده و یک معلول وناتوان غیر از این چیزی نمی خواهد جز فضایی که آزادانه و مستقل بتواند استفاده کند و آرامش داشته باشد اگر این طرح به نوع خوبی اقدام شود می توانیم در استان های دیگر معرفی کنیم.

کاظمی مومن سرایی خاطرنشان کرد: به زودی اپلیکیشن مناسب سازی در سطح کشور راه اندازی خواهد شد و بر اساس آن افراد معلول و سالمند که به مناسب سازی نیاز داشته باشند از طریق این اپلیکیشن به تمامی اماکن مناسب سازی در سطح کشور دسترسی پیدا خواهند کرد که این اقدام بی نظیر است.

وی عنوان کرد: بالای ۳۰ درصد از فضاهای شهری در سطح کشورمناسب سازی انجام شده است اگر شهرداری ۱۳ قانون مناسب سازی شهری را که بر عهده دارد از جمله پیاده روها و پارک ها، مترو، ایستگاه های اتوبوس، صدور پروانه برای دستگاه هایی که مناسب سازی نکردند، حمل ونقل و … به خوبی اجرا کند ۷۰ درصد مناسب سازی کشور به صورت اصولی و خوب انجام شده است .

وی تأکید کرد: در شهرستان رفسنجان شهرداری پیشتاز شده و فعالیت های خوبی انجام می دهد.

برچسب ها:
اپلیکیشن بهزیستی رفسنجان معلولان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :