با حضور مسئولان انجام شد؛

افتتاح «فرهنگسرای مس» شعبه رفسنجان

  • شناسه خبر: 53328
افتتاح «فرهنگسرای مس» شعبه رفسنجان

فرهنگسرای مس شعبه رفسنجان با حضور مسئولان افتتاح شد.

فرهنگسرای مس شعبه رفسنجان با حضور مسئولان افتتاح شد.

به گزارش روراستی، محمدرضا رجب‌پور اظهار داشت: فرهنگسرای مس در شهر سرچشمه خدمات فرهنگی هنری به این جامعه ارائه می‌کند و کارکنان مس در شهر رفسنجان متقاضی دایرشدن شعبه فرهنگسرا در رفسنجان بودند.

مدیر روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ابراز داشت: تفاهم‌نامه‌ای پنج ساله با خانواده پیشکسوت فرهنگ و هنر استان مرحوم نعمت‌الله‌زاده ماهانی امضا شد که منزل وی در اختیار مس قرار گیرد و کار فرهنگی خیلی خوبی است که مکانی که سال‌ها محل زندگی یکی از پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان بوده به‌عنوان فرهنگسرا مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به کمک مسئولان به‌ویژه فرماندار، فرهنگسرایی به وسعت فرهنگ مردم رفسنجان داشته باشیم و در این خصوص مس پای کار است و هر کمکی باشد در این زمینه انجام می‌دهد.

رجب‌پور عنوان داشت: ۱۰۰ میلیون تومان هزینه تعمیر و تجهیز این ساختمان شده و با توجه به محدودیت فضا امکان برگزاری همه کلاس‌ها نیست و فعلا آموزش تنبک، سنتور نی نقاشی تئاتر داستان و شعر برای پرسنل و افراد تحت تکفل مس است.

وی متذکر شد: شهریه این کلاس‌ها مشابه شهریه فرهنگسرای مس در سرچشمه دریافت می‌شود و تعاملاتی با اداره فرهنگ و ارشاد و دیگر مؤسسات اموزشی انجام می‌دهیم که در کار آنها خللی ایجاد نشود.

سیدضیا نعمت‌الله‌زاده ماهانی فرزند مرحوم ماهانی بیان داشت: پدر من نیت پاکی داشت و آرزو داشت تنها ثروتی که برایش مانده نگه دارد و به‌عنوان فرهنگسرا یا کتابخانه یا کار خیر دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: مرحوم پدر از سال ۳۵ روزنامه نور عرفان را منتشر می‌کرد امروز هم این روزنامه با نام استقامت در سطح استان توزیع می‌شود.

مجید فصیحی‌هرندی فرماندار رفسنجان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و تقدیر از خانواده مرحوم ماهانی افزود: باید هر امکانی فراهم شود تا نیت خیر افراد انجام شود و این فضایی که با کمک مس ایجاد شده در اختیار جامعه فرهنگی هنری شهرستان قرار گرفته را به فال نیک می‌گیریم.

وی خاطرنشان کرد: نسل جوان محتاج شنیدن سرگذشت این پیشکسوتان است تا از آنها درس بگیرند شهرستان ما انسان‌های بزرگی دارد که از قبل از انقلاب تاکنون همواره یار و یاور دولت‌ها بودند و در کارهای خیر پیشقدم هستند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
رفسنجان روابط عمومی مس سرچشمه فرهنگسرا مس
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :