رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مطرح کرد:

تکثیر ویروس کرونا در مجاری  تنفسی و ریه/الکل هیچ نقشی در جلوگیری از کرونا ندارد

  • شناسه خبر: 53822
تکثیر ویروس کرونا در مجاری  تنفسی و ریه/الکل هیچ نقشی در جلوگیری از کرونا ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ویروس کرونا در مجاری تنفسی و ریه تکثیر می‌شود در حالی که الکل وارد سیستم گوارشی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ویروس کرونا در مجاری تنفسی و ریه تکثیر می‌شود در حالی که الکل وارد سیستم گوارشی می شود.

به گزارش روراستی، علی اسماعیلی‌ندیمی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در مجاری  تنفسی و ریه تکثیر می‌شود اظهار داشت: الکل خوراکی وارد سیستم گوارشی  می‌شود و هیچ نقشی در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، باید مسائل بهداشت فردی و اجتماعی را در کنار هم ماندن در خانه رعایت کنیم و جدی گرفتن این مسائل امری مهم و پیشگیرانه در مبارزه با این ویروس باشد.

وی با اشاره به اینکه موارد بستری شدن بیماران مشکوک به کرونا و مبتلایان به این ویروس رو به افزیش است، اظهار کرد: تعداد فوتی‌ها در این موضوع کاهش یافته و این ناشی از رعایت کردن‌های مردم در مسائل بهداشتی است.

اسماعیلی‌ندیمی خاطرنشان کرد: در مراکز بهداشتی و درمانی ماسک و دستکش نداریم و از مردم  می‌خواهیم که خودشان ماسک پارچه‌ای طبق فرمولی تهیه کنند و  بعد از استفاده روزانه شستشو دهند و اتو کنند  که می‌توانند چندین مرتبه از این ماسک استفاده کنند.

وی به مصرف الکل غیرمجاز توسط برخی، در کشور جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری کروناویروس اشاره کرد و گفت: الکل هیچ نقشی در ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا ندارد، ویروس کرونا در مجاری  تنفسی و ریه فرد تکثیر می‌شود، در حالی که الکل خوراکی وارد سیستم گوارشی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان متذکر شد: متأسفانه در نقاطی از کشور شاهد موارد مرگ و میر ناشی از مصرف الکل غیرمجاز هستیم که موجب شده مشکلات کادر درمانی را در شرایط شیوع کروناویروس افزایش دهد، پس توصیه می‌کنم که الکل را جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مصرف نکنید و فقط مسائل بهداشتی را راعایت کنید.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تنفس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ریه کرونا گوارش ویروس
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :