حواشی انتخابات هیئت مدیره شرکت پسته رفسنجان؛

برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرسان شرکت پسته با حضور ۲۰۰ نفر از ۷۰ هزار سهامدار

  • شناسه خبر: 55545
برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرسان شرکت پسته با حضور ۲۰۰ نفر از ۷۰ هزار سهامدار

انتخابات هیئت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان در حالی برگزار شد که تنها کمتر از ۲۰۰ نفر از ۷۰ هزار سهامدار در جلسه حضور داشتند.

انتخابات هیئت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان در حالی برگزار شد که تنها کمتر از ۲۰۰ نفر از ۷۰ هزار سهامدار در جلسه حضور داشتند.

به گزارش روراستی عصر امروز انتخابات هیئت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان برگزار شد.

این انتخابات در حالی برگزار شد که در دقیقه ۹۰ به ستاد کرونا خبر داده بودند و در واقع بدون هماهنگی ستاد کرونا این مراسم برگزار شد.

اما به گفته خبرنگار ما، جمعیت حاضر برای رای دادن به ۲۰۰ نفر هم نمی رسید چون اطلاع رسانی درستی انجام نشده بود و فقط افراد خاص برای رای  دادن حضور داشتند؛ در حالی که شرکت پسته حدود ۷۰ هزار سهامدار دارد که البته که افرادی که حضور داشتند هم به نظر نمی رسید همه سهامدار بودند، چرا که خبرنگار ما که سهامدار نبود هم برگه رای دریافت کرد که رای بدهد!

توقع هم نمی رود همه سهامداران حضور داشته باشند اما به گفته سهامداران هیچ اطلاعی از برگزاری انتخابات نداشتند و برگزاری این مراسم در بی خبری اکثریت صورت گرفته است.

بنابراین صحت برگزاری این انتخابات هم جای بحث دارد.

کاندیداهایی که در این دوره معرفی شده اند هم کارآمدی چندانی ندارند و همان تکرار مکررات رقم خواهد خورد.

دیگر حواشی این انتخابات می توان به بنری اشاره کرد که نام ۱۰ نفر از کاندیداهای هیئت مدیره روی آن ثبت شده بود در حالی که ۱۱ نفر کاندیدا شده بودند.

و اما در حاشیه برگزاری این مجمع، گزارشی از فروش زمین ها و املاک متعلق به شرکت هم ارائه شد؛ این گزارش حاکی از آن بود که املاک به دلیل بدهی به بانک ها به بانک مربوطه واگذار شده، وام هایی که قرار بود با آن پسته کشاورزان را خریداری کنند که هرگز این کار انجام نشد.

اکنون سئوال این است؛ مبالغ وامی که برای خرید پسته از بانک ها دریافت شده صرف چه کاری شده و چرا سهامداران از آن منتفع نشدند.

امروز شاهد صادرات پسته توسط افرادی هستیم که در دورانی که شرکت پسته در اوج خود بود و کار تجارت پسته به ویژه صادرات را انجام می داد این افراد شاید به فکرشان هم خطور نمی کرد روزگاری با این گستردگی وارد کار صادرات پسته شوند اما امروز مدیران شرکت تعاونی پسته اعلام ورشکستگی می کنند و چوب حراج به اموالش می زنند و این صادرکنندگان خرد بازارهای دنیا را در دست دارند.

اشکال کار از کجاست؟

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
انتخبات مجمع رفسنجان شرکت پسته هیئت مدیره
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :
  • رضا

    به نظر میرسد مثلث زر و زور و تزویر حاضر نیستند به این سادگی دست از سر شرکت و سهامداران نجیب و زحمت کش آن بر دارند کاش برای یک بار هم شده نهادهای نظارتی و متولی امر در این قضیه ورود میکردند و این افراد به ظاهر خدمتگزار را سر جای خود می نشاندند.