بلاتکلیفی بیش از یک دهه‌ای دهستان رضوان برای بخش شدن/از ارسال نامه به رهبری تا فراهم کردن زیرساخت‌ها

  • شناسه خبر: 56285
بلاتکلیفی بیش از یک دهه‌ای دهستان رضوان برای بخش شدن/از ارسال نامه به رهبری تا فراهم کردن زیرساخت‌ها

دهستان رضوان رفسنجان با دارابودن بیش از ۱۰ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر منتظر تصمیم مسؤولان استان برای بخش شدن و خروج از بلاتکلیفی است.

دهستان رضوان رفسنجان با دارابودن بیش از ۱۰ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر منتظر تصمیم مسؤولان استان برای بخش شدن و خروج از بلاتکلیفی است.

به گزارش روراستی، این شهرستان وسعت زیادی دارد و دارای چهار بخش مرکزی، کشکوئیه، فردوس و نوق است و هریک از این بخش‌ها هم با وسعت بالا جمعیت زیادی را در خود جای داده‌اند.

بخش مرکزی رفسنجان اما تعداد روستاهای زیادی دارد از جمله دهستان رضوان در مسیر جاده نوق با ۱۰ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر که خود می‌تواند یک بخش باشد.

از زمان‌های بسیار دور شوراها و دهیاران این دهستان را در تلاش برای بخش شدن این منطقه می‌دیدیم و هر مسؤولی که برای بازدید به این منطقه می‌آمد هم به آنها قول‌هایی می‌داد اما هنوز آن قول و وعده‌ها به جایی نرسیده است.

روستاهای فدک، حسن‌آباد، کمال‌آباد، احمدآباد، جعفرآباد، نعیم‌آباد، شمس‌آباد، رحمت‌آباد، اسماعیل‌آباد و صادق‌آباد، فیض آباد و حسین آباد روستاهایی هستند که دهستان رضوان را تشکیل دادند و اهالی روستاها برای انجام امور اداری خود مجبور هستند به مرکز شهر رفسنجان که فاصله زیادی با آنها دارد و مخاطرات راه را تحمل کنند در حالی که می‌توانست با بخش شدن کارهایشان در همان منطقه انجام شود و رنج و خطر جاده را هم تحمل نکنند چراکه جاده نوق دومین جاده پرخطر استان کرمان به‌شمار می‌رود و هنوز دوبانده شدن آن به‌طور کامل انجام نشده است.

اکبر جعفری رئیس شورای اسلامی اسماعیل‌آباد نوق در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه از سال ۸۷ تاکنون به هر دری زدیم تا دهستان با این وسعت بالا را به بخش تبدیل کنیم، اظهار داشت: حتی به وزارت کشور هم مراجعه کردیم.

وی وجود امامزاده سیدجلال‌الدین اشرف شمس آباد را موهبتی برای این دهستان برشمرد که همواره پذیرای زائران زیادی از نقاط دور و نزدیک استان و بلکه کشور است و افزود: این امامزاده از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مسیر شهرستان زرند به رفسنجان واقع شده و زوار زیادی دارد.

رئیس شورای اسلامی اسماعیل‌آباد با بیان اینکه مشکل اصلی منطقه ما فقط بخش شدن است، ادامه داد: در زمان کریمی استاندار اسبق کرمان و فرشاد معاون اسبق استاندار کرمان مدارک‌مان را ارائه دادیم و قرار شد همزمان با بخش فردوس بخش رضوان هم افتتاح شود و حتی تأکید شده بود که به هیچ عنوان نباید فردوس افتتاح شود که غیر از این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: از همان زمان کدورتی به وجود آمده و مردم ما به هیچ عنوان زیر نظر بخش فردوس نمی‌روند و کارهای خود را زیر نظر بخش مرکزی انجام می‌دهند که آن هم مشکلات زیادی دارد.

جعفری اذعان داشت: اینگونه حق اهالی دهستان رضوان با این وسعت و جمعیت پایمال شده که نامه به دفتر رهبری فرستادیم و دستور دادند که از طریق استانداری پیگیری شود که هفته جاری وقت دادند تا جلسه‌ای برگزار کنیم و روال کار از استانداری شروع شود و مرحله‌های بعدی را انجام دهیم که امیدواریم حق مردم ما احقاق شود.

جعفری خاطرنشان کرد: دهستان رضوان بیش از ۱۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده و ایثارگران و آزادگان زیادی از افتخارات ما در این منطقه به‌شمار می‌روند در حال حاضر تمام آیتم‌های بخش شدن و زیرساخت‌ها آماده است تنها منتظر هستیم که آرزوی مردم پرتلاش و کشاورز این منطقه برآورده شود و این بعد مسافت از پیش پایشان برداشته شود.

وی متذکر شد: تمام دغدغه ما بخش شدن است با رفع این دغدغه سایر مشکلات ما برطرف خواهد شد.

امید است که مسؤولان دغدغه اهالی دهستان رضوان را بشنوند و با توجه به اینکه اقتصاد این منطقه به لحاظ طلای سبز تأمین است می‌تواند با راه‌اندازی بخش کمک بسزایی در توسعه و آبادانی آن داشته باشد چرا که کشاورزان منطقه هم حاضرند برای آبادانی منطقه‌شان به کمک دولت بیایند کمااینکه طی سال‌های جنگ حضور پررنگی در پشتیبانی از جبهه‌ها داشتند و سالیان سال است که در تأمین زیرساخت‌های شهرستان، طلای سبز گره‌گشا بوده است.

گزارش از زهرا بمی‌نژاد

انتهای پیام/

برچسب ها:
بخش بخش مرکزی دهستان رضوان رفسنجان نوق
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :