جوانان به سمت مهارت های فنی و حرفه ای ورود کنند

  • شناسه خبر: 56756
جوانان به سمت مهارت های فنی و حرفه ای ورود کنند

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان ما وارد کارگاه های فنی و حرفه ای شوند و مهارت آموزی و توانمندسازی خود را بالا ببرند و خودشان صاحب شغل شوند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان ما وارد کارگاه های فنی و حرفه ای شوند و مهارت آموزی و توانمندسازی خود را بالا ببرند و خودشان صاحب شغل شوند.
به گزارش روراستی، حجت الاسلام حسین جلالی با اشاره به مراجعه افراد جویای کار و تمایل اکثریت خانواده ها به استخدام فرزندشان در واحد‌های صنعتی بویژه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اظهار داشت: علی‌رغم اینکه فرصت ها و زمینه‌های شغلی زیادی در رفسنجان وجود دارد اما متأسفانه جوانان رغبتی به ورود به این کارها ندارند.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مثال که جوانان اتباع که سال ها کشورشان در اشغال و جنگ است و در کشور ما پناهنده شدند، بدون هیچ پشتوانه دولتی و خانوادگی و بدون استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی و… امروز مشاغل زیادی را به دست گرفتند، افزود: این افراد از کفاشی و کارگری در باغ ها شروع کردند و برخی امروز در زمینه کارهای ساختمانی، خرید و فروش پسته و سایر مهارت های دیگر، حرف های زیادی برای گفتن دارند.
وی با تاکید بر این که تا زمانی اعتماد به نفس و جرات بر انجام کار نداشته و نگاه مان به دست دیگران باشد نمی توانیم صاحب شغل شویم خاطرنشان کرد: جوانان باید از توانمندی خودشان استفاده کنند و دست به یک کار تولیدی و اقتصادی بزنند و چند جوان دیگر را هم زیر پوشش خود قرار دهند و ما هم حمایت می کنیم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: با آموختن فن و مهارت، می توان یک کارگاه و یک تولیدی راه انداخت و حتی مشاغل خانگی را فعال کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علیرضا

    متاسفانه خیلی ساله یک رویه غلط باب شده که مسئولان شهرستان حتی استان برای نزدیکان و معرفی شدگان از نزدیکان در جاهایی مثل مجتمع مس سرچشمه با روابط کار جورمیکنند یا حتی سفارش پیشرفت میدهند نتیجه اینکه عده ای بدون داشتن صلاحیت سر بار جایی مثل سرچشمه میشوند و با همان جنس حمایت ها سریعا هم رشد میکنن این وقتی توسط افراد عادی جامعه رویت میشه باعث میشه همه دنبال رسیدن به کار خوب بی زحمت و پول عالی شوند برای افرادی هم که بی پشتوانه و بر اساس توانایی های خود وارد آن مجموعه ها شدند و سال ها کار صادقانه تخصص و همت خود را گذاشته و در جا زده اند باعث دل سردی مفرت میشوند و اوضاع میشود انچه که الان متاسفانه هست امثال حاج اقا اگه دغدغه این مساله که فرمودند را دارند خواهشا تلاش کنند که این رویه سفارش ها در مجموعه ها خصوصا سرچشمه تمام شود اگرم نمیتوانند جلویش باستند از افراد لایق رفسنجانی در انجا حمایت کنند نه صرفا از اشنا ها و معرفی شدگان. تلخه ولی متاسفانه واقعا هست