رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد:

غربالگری ۱۶۰ هزار رفسنجانی در طرح شهید سلیمانی

  • شناسه خبر: 57729
غربالگری ۱۶۰ هزار رفسنجانی در طرح شهید سلیمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از غربالگری ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در طرح شهید سلیمانی خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از غربالگری ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در طرح شهید سلیمانی خبر داد.

به گزارش روراستی، علی اسماعیلی‌ندیمی ظهر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به وضعیت بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان عنوان کرد: تا ساعت هشت صبح امروز تعداد موارد بستری قطعی ابتلا به کووید ۱۹، ۲۳ بیمار است و موارد مشکوک ۲۸ مورد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: در بخش‌های ویژه تعداد چهار بیمار قطعی داریم و تعداد مواردی که با تشخیص احتمالی بستری‌اند در آی‌سی،یو ۶ نفر است.

وی با اشاره به اینکه با کاهش فوتی‌ها مواجه‌ایم و بعضی روزها هیچ مورد فوتی نداریم، افزود: تست‌های مثبت کرونا هم رو به کاهش است و تعداد موارد مثبت جدید در روز گذشته ۲۰ نفر در جمعیت شهرستان‌های رفسنجان و انار شناسایی شدند و از حدود چهار هفته قبل که طرح غربالگری بهداشتی سردار شهید سلیمانی آغاز شده طبق آماری که امروز صبح گرفتیم ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت غربالگری شدند.

اسماعیلی‌ندیمی افزود: پس از عبور از بحران کرونا در آبان و آذر، دی‌ماه نسبتا آرامی را طی می‌کنیم که دلیل آن اعمال محدودیت‌ها و رعایت کردن مردم است اما در آینده به احتمال زیاد پیک‌های بعدی را خواهیم داشت و در پوشش طرح شهید سلیمانی و مراعات کردن مردم می‌توانیم پیک ملایم‌تری را تجربه کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بحث واکسن بحث روز دنیاست، در گروه‌های پرخطر در هفته‌های آینده واکسیناسیون آغاز خواهد شد و قطعا  اگر مسائل ایمنی و تأییدیه‌های لارم را نداشته باشد اصلا تزریقی صورت نخواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: تا پیش از انجام واکسیناسیون، تنها راه پیشگیری رعایت  پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محکم و بدون توقف طرح بزرگ بهداشتی شهید سلیمانی است.

اسماعیلی‌ندیمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: بیشترین آمار ابتلا و تلفات مربوط به ماه آبان است.

تعیین تکلیف معضل فاضلاب شهرک هزارواحدی تا سه ماه آینده

اما بحث روز فاضلاب شهرک هزارواحدی که سال‌هاست اهالی منطقه مجاور این شهرک را آزار می‌دهد، مصوبه‌ای بود که در این جلسه دنبال شد.

معضلی که از ناحیه فاضلاب این شهرک ایجاد شده در تابستان‌ها که اهالی منطقه بیشتر روی حیاط خانه‌های خود هستند، بیشتر است و مناطق مجاور از جمله شهرک جهاد هم درگیر این معضل هستند.

احمد جمالی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک هزار واحدی قرار شد زون آبی چاه‌ها تغییر کند و پس ازجابه‌جایی، شهرداری نسبت به تذکر جهت حفر چاه‌های جذبی از سوی مردم  تا قبل از سال ۱۴۰۰ اقدام کند.

حسین چرخ‌انداز رئیس شرکت آبفا رفسنجان اظهار کرد: سه حلقه چاه  برای این منظور حفر شده و چاه چهارم هم در حال حفر است و تا یک ماه آینده به اتمام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: کار مطالعاتی جابه‌جایی زون آبی توسط مشاور با هماهنگی آب منطقه‌ای انجام شده و تا یک ماه آینده مصوب و اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان طرح شهید سلیمانی غربالگری
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :