تداوم برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای را واجب می‌دانیم

  • شناسه خبر: 1629
تداوم برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای را واجب می‌دانیم

کی از مراجع عظام تقلید گفت: همان‌طوری که سلاح‌های کشتار جمعی را حرام می‌دانیم، ادامه کار خود یعنی برنامه‌ صلح‌آمیز هسته‌ای را واجب می‌دانیم و یک لحظه از آن دست برنمی‌داریم. به گزارش روراستی از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار فرماندهان و مسئولان نواحی مقاومت بسیج کل کشور(مسئولان اجرایی بازسازی واقعه […]

کی از مراجع عظام تقلید گفت: همان‌طوری که سلاح‌های کشتار جمعی را حرام می‌دانیم، ادامه کار خود یعنی برنامه‌ صلح‌آمیز هسته‌ای را واجب می‌دانیم و یک لحظه از آن دست برنمی‌داریم.

به گزارش روراستی از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار فرماندهان و مسئولان نواحی مقاومت بسیج کل کشور(مسئولان اجرایی بازسازی واقعه غدیر) اظهار کرد:‌ ایمان‌، اعتقاد و ولایت‌مداری شما این مجمع را نورانی کرده است.

وی با بیان اینکه مسئله ولایت و امامت یکی از موضوعات مهم بوده که از اصول فرهنگ اسلامی است گفت: خداوند از زمانی که انسان را در سطح عالم خلق کرد، آنها را بدون رهبر و راهنما رها نکرده است که این امر نشان‌دهنده اهمیت مسئله رهبری و ولایت است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر اکرم(ص)؛ امام علی(ع) را به عنوان پیشوا معرفی کرد، خداوند نعمت و دین وی را تکمیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله غدیر، مسئله مهمی است و در طول تاریخ به دلیل انحراف از این مسئله، سلسله‌های مختلف مانند بنی امیه، سلجوقیان، قاجاریه و… شکل گرفتند.

وی با بیان اینکه مسلمانان معتقد هستند باید امام معصوم در راس جامعه حضور داشته باشد گفت: اگر امام معصوم از نظرها غائب شد، باید فردی که از نظر فقاهت، عدالت، تقوا و تدبیر بالا باشد، زمام اداره جامعه را به عهده بگیرد و اکنون این مسئولیت به عهده آیت‌الله خامنه‌ای است.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: انحرافی که در واقعه غدیر به وجود آمد و امام را کنار زدند سبب به وجود آمدن عقب‌ماندگی شد.

وی با تاکید بر احیای واقعه غدیر گفت: در زمینه واقعه غدیر کوتاهی شده، باید توجه خاصی در زمینه احیای واقعه غدیر داشته باشیم و در این زمینه به فرهنگ‌سازی بپردازیم تا روز غدیر و فرهنگ غدیر شناسانده شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه عاشورا گفت: در ایام محرم و عاشورا شاهد برگزاری روضه، مرثیه، تکیه و عزاداری هستیم بنا بر این در غدیر نیز باید شاهد برگزاری مراسم‌هایی باشیم که نشان دهنده روز غدیر باشد.

وی یادآور شد: همانند عاشورا که در همه نقاط مظهری از این واقعه به چشم می‌خورد، باید در واقعه غدیر نیز این مراسم‌ها برگزار شود تا به صورت پررنگ این واقعه در اذهان باقی بماند.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: تمام عقب‌ماندگی‌ها به این دلیل است که واقعه غدیر نادیده گرفته شده است ولی امام خمینی(ره) واقعه غدیر را زنده کرد.

وی عنوان داشت: اکنون حرکت‌هایی که در لیبی، بحرین، عربستان و… به وجود آمده به این دلیل است که ولایت فقیه ندارند و از غدیر غافل هستند، اگر مانند امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در این کشورها وجود داشت، پیشرفت می‌کردند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه با صحبت‌های جامع در سازمان ملل حضور پیدا کردیم گفت: اکنون با سه مثلث تکفیری‌ها، صهیونیست‌ها و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا مواجه هستیم که علیه ایران به توطئه‌چینی می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: اوباما از طرفی می‌گوید که به دلیل آنکه رهبر انقلاب گفته سلاح‌های کشتار جمعی حرام است ما حرفش را قبول داریم و از طرفی دیگر می‌گویند باید بر آنها سخت بگیریم و باید تحریم کنیم البته این به دلیل آن است که آنها ایمان و اعتقاد ندارند، منافق هستند و هر روز یک حرف می‌زنند.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت: شما می‌خواستید با بشار اسد بجنگید و می‌گفتید تا 24 ساعت لشکر می‌فرستیم و هزینه آن را قطر و عربستان تامین می‌کند که در این زمینه رجزخوانی کردند.

وی ادامه داد: وقتی سردار سلیمانی‌ها، مردم ایران و مجاهدان و دریادلان حرف زدند فتیله را پایین کشیدند و این مسئله نشان می‌دهد آنها خیلی ضعیف هستند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد:‌ اکنون ایران در اوج قدرت است و برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای را تسخیر کردیم و ادامه می‌دهیم، همان‌طوری که سلاح‌های کشتارهای جمعی را حرام می‌دانیم ادامه کار خود یعنی برنامه‌ صلح‌آمیز هسته‌ای را واجب می‌دانیم و یک لحظه از این مسیر دست بر نمی‌داریم.

وی یادآور شد: اوباما و صهیونیست‌ها هر چیزی می‌خواهند بگویند، مهم نیست، برخی از این افراد ضعف خود را به ایران نزدیک می‌کنند و گرم می‌گیرند ولی ما کار خود را ادامه می‌دهیم و تحریم‌ها بر ما اثری ندارد.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
روراستی ، رفسنجان، انرژی هسته ای ، همدانی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :