تجدید نظر امریکا در حمایت از یک جریان خاص

  • شناسه خبر: 213
تجدید نظر امریکا در حمایت از یک جریان خاص

محافل آمریکایی در صدد بازنگری در سیاست خصمانه خود در منطقه و بررسی آثار و پیامدهای ناشی از سیاست های خرابکارانه در پیش گرفته شده در حاکم کردن جریانی خاص، هستند. به گزارش”بوتیا”، هفته نامه فلسطینی المنار در گزارش کوتاهی به ناکامی آمریکا در سیاست های منطقه ای خود اشاره کرد و نوشت: منابع دیپلماتیک در […]

محافل آمریکایی در صدد بازنگری در سیاست خصمانه خود در منطقه و بررسی آثار و پیامدهای ناشی از سیاست های خرابکارانه در پیش گرفته شده در حاکم کردن جریانی خاص، هستند.

به گزارش”بوتیا”، هفته نامه فلسطینی المنار در گزارش کوتاهی به ناکامی آمریکا در سیاست های منطقه ای خود اشاره کرد و نوشت: منابع دیپلماتیک در واشنگتن معتقدند که آمریکا به اصطلاح درحال خارج کردن خارها از پیکره خود و تیمار درد ناشی از سیاست تروریست پرور خود در منطقه است.

مرسی آمریکا

منابع یاد شده افزودند همه مسئولانی که به تازگی به واشنگتن فراخوانده شدند، به استثنای مسئولان نظام اردوغان که مبتنی بر “اسلام سیاسی” است، هیچ ارتباطی با اخوان المسلمین ندارند، اگر چه به خواسته آمریکا، از این گروه حمایت کردند و به آن پناه دادند، آمریکا از ناتوانی اخوان المسلمین در رهبری عرب ها و حرکت رو به جلو، صدمه دیده است و علی رغم حمایت های فراوانی که این گروه از طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی دریافت کرده است، نتوانسته است که به تثبیت گام های این گروه در منطقه کمک کند.

پیش از این نیز جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا در یادداشتی در یکی از روزنامه های آمریکایی تاکید کرده بود که اخوان المسلمین در مصر نتوانسته در حکومتداری راه به جایی برده و یک حکومت ورشکسته است و حمایت های آمریکا از مرسی و حکومت او نیز باعث نجات آن نخواهد شد.

نکته قابل توجه در مورد ناامیدی آمریکایی ها از جریان اخوان برای کنترل بر جهان اسلام باوجود هماهنگی های لازم، عدم همراهی مردم با آنها بوده است. در مصر مردم و مخالفان اختلافات شدیدی با اخوانی ها دارند و در ترکیه نیز حزب عدالت و توسعه نیز پس از ۱۳ سال حضور در صحنه سیاسی دیگر آن محبوبیت گذشته را ندارد، کما اینکه اخوان سوریه نیز نتوانست مردم سوریه را به سمت خود جذب کند و حتی در بین مخالفان دولت سوریه نیز جایگاهی کسب کند؛ از سوی دیگر دستگیری و تعقیب طرفداران جریان اخوان در اردن، کویت، عربستان و امارات متحده عربی، واشنگتن را به این نتیجه رسانده که هنوز زمان استفاده از مهره اخوان نرسیده و این مهره را پیش از آنکه بتواند نقش اساسی ایفا کند، سوزانده است.

برچسب ها:
امریکا و حمایت از جریان خاص تجدید نظر امریکا
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :