هدف ارتش مصر از کودتا علیه مرسی چه بود؟

  • شناسه خبر: 2930
هدف ارتش مصر از کودتا علیه مرسی چه بود؟

یک کارشناس سیاست خارجی گفت: از همان شروع کودتا ژنرال ‌السیسی و همراهانش تلاش کردند تا قدرت را در دست بگیرند اما این شرایط فراهم نبود. به گزارش روراستی، مجید صفاتاج در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ درباره روند تحولات در مصر و ابراز تمایل عبدالفتاح‌السیسی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این […]

یک کارشناس سیاست خارجی گفت: از همان شروع کودتا ژنرال ‌السیسی و همراهانش تلاش کردند تا قدرت را در دست بگیرند اما این شرایط فراهم نبود.

به گزارش روراستی، مجید صفاتاج در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ درباره روند تحولات در مصر و ابراز تمایل عبدالفتاح‌السیسی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: پس از به‌روی کار آمدن مرسی در مصر به‌دلیل برآورده نشدن انتظارات مردم اعتراض‌هایی در این کشور به‌راه افتاد که بهترین شرایط برای حضور ارتش در صحنه سیاسی را رقم زد.

وی تصریح کرد: کودتا علیه دولت مرسی برنامه حساب شده‌ای از سوی ژنرال السیسی و برخی دیگر از فرماندهان ارتش مصر بود که به‌دنبال بازسازی وجهه خود بودند.

این کارشناس سیاست خارجی اظهار داشت: از همان شروع کودتا ژنرال ‌السیسی و همراهانش تلاش کردند تا قدرت را در دست بگیرند اما این شرایط فراهم نبود.

وی افزود: احمد شفیق نخست‌وزیر مبارک یکی از حامیان السیسی است اما جنبش جوانان و جریان اسلام‌گرا از مخالفان وی به حساب می‌آیند.

این کارشناس سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: مصر با حضور نظامیان در راس قدرت کانون درگیری‌ها و هرج و مرج خواهد بود.
برچسب ها:
رفسنجان روراستی مرسی مصر
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :