نوشتاری از محسن جمشیدی پیرامون هشدار مجدد رهبر انقلاب:

  • شناسه خبر: 367
نوشتاری از محسن جمشیدی پیرامون هشدار مجدد رهبر انقلاب:

علت تاکید رهبری به احتراز از تبلیغات پرخرج و مشتَبه به حرام چیست؟ یکی از توصیه های اکید رهبر انقلاب به کاندیداها و اطرافیان آنها و مسئولان ذی ربط بر جلوگیری از ریخت و پاش های انتخاباتی است. و اگر در این بین دیده شد که کسی ریخت و پاش و اسراف را سرلوحه کار […]

علت تاکید رهبری به احتراز از تبلیغات پرخرج و مشتَبه به حرام چیست؟
یکی از توصیه های اکید رهبر انقلاب به کاندیداها و اطرافیان آنها و مسئولان ذی ربط بر جلوگیری از ریخت و پاش های انتخاباتی است. و اگر در این بین دیده شد که کسی ریخت و پاش و اسراف را سرلوحه کار خود قرار داد، قبل از هرکسی این ملت است که آن را متوجه شده و مورد مداقه قرار خواهد داد. و کاندیداهای هم بدانند، که مردم با دید باز خود این پرخرجی ها را درک کرده و دود این اسراف هم به چشم همان کاندیداهای پر خرج خواهد رفت.
به گزارش روراستی به نقل ازبا خامنه ای کسی نگردد گمراه سرویس سیاسی پایگاه 598، هرچه به روز خلق حماسه سیاسی توسط ملت ایران نزدیک می شویم، شور و هیجان در مردم و نقد و بررسی عملکردها و کارکردها و بررسی افراد و بررسی شاخص ها و ملاک ها در بین مردم بیشتر می شود.در این بین کاندیداها هم برای شناساندن خود از ظرفیت های موجود کمال استفاده را خواهند برد، تا بتوانند بهتر و بیشتر خود را به مردم بشناسانند، که این امری طبیعی به نظر می رسد. اما در این بین شاید برخی کاندیداها یا اطرافیان کاندیداها یا دیگرانی بخواهند با صرف هزینه های سنگین، و اسراف گون از حالت طبیعی خارج شوند، و با تبلیغات پرهزینه نوعی تبلیغات معکوس برای خود انجام دهند.رهبر انقلاب نیز در توصیه خود به کاندیداها آنها و اطرافیانشان را از تبلیغات پرخرج منع کرده و می فرمایند: “يكى از كارهايى كه بنده – چه در تبليغات انتخابات مجلس و چه در انتخابات رياست جمهورى – هميشه نگران آن هستم، اين است. نه خودشان تبليغات پُرخرج كنند، نه به طرفدارانشان اجازه دهند. بعضى افراد ممكن است بگويند به ما ربطى ندارد؛ اين كار پُرخرج را ديگران مى‌كنند. شما بگوييد نكنند. ” (28/02/1380)

البته این توصیه های رهبری به کاندیداها به معنای عدم تبلیغات نیست و نخواهد بود، چون هرکسی کاندیدا می شود، بایستی خود را به دیگران بشناساند، اما تاکید ایشان بر پرهیز از اسراف است ( علی الخصوص در این دوره که بافشار بی امان اقتصادی دشمن، مسئولان بایستی بیش از پیش به این توصیه ها توجه کنند) از همین روی رهبر انقلاب به کاندیداها سفارش می کنند که از ظرفیت هایی که نظام در اختیار آن ها قرار می دهد نهایت استفاده را بکنند. “خوشبختانه آن‌گونه كه اطّلاع پيدا كردم، ساعتهاى فراوانى براى نامزدها وقت گذاشته‌اند كه از طريق تلويزيون و راديو با مردم حرف بزنند. شايد سيزده، چهارده ساعت هر كدام از اين حضرات وقت دارند كه با مردم حرف بزنند. خيلى خوب؛ اين بهترين تبليغات است. راديو و تلويزيون همه‌جا وجود دارد؛ چه نيازى هست كه براى تبليغات گوناگونِ رنگينى كه بعضى جاها مى‌كنند، پول زيادى مصرف شود كه احياناً بعضى افراد هم نتوانند خودشان آن خرج را كنند و مجبور باشند از كسانى بگيرند و خداى نكرده وامدار شوند؟” (28/02/1380)

ایشان در جایی دیگر نصرت و یاری الهی را نیز در گرو پرهیز ازخرج های بیهوده می دانند و توفیق انسان در کار را در صورت پیشگشری در خرج بیهوده دانسته و می فرمایند: “در اين تبليغات، خرج و اسراف هم نشود. بنده گمان مى‌كنم اگر كسى براى خدا از اسراف در تبليغات و كارهاى ناباب اجتناب كرد، خداى متعال به او كمك خواهد كرد و او را در مقصودى كه دارد، موفّق خواهد گرداند.” (24/11/1382)

در همین راستا ایشان از مسئولین نیز می خواهند که مراقب باشند تا خدای نکرده سمت و سوی تبلیغات به سمت اسراف نرود. “در تبليغات انتخابات رياست جمهورى – كه آزمايش عظيمى براى ملت است – مراقبت شود كه مخارجِ بيش از متعارف و زيادى و اسراف‌گونه انجام نگيرد.” (06/02/1376)

همچنین امروز رهبری معظم در دانشگاه افسری امام حسین(ع) نیر با تاکید بر این موضوع بیان داشتند: ” مردم درخصوص نحوه تبلیغات داوطلبان و همچنین نحوه هزینه ها و ریخت و پاش ها قضاوت خواهند کرد و کسانی که برای تبلیغات انتخابات، از بیت المال یا پول مشتَبه به حرامِ برخی افراد دیگر استفاده کنند، نخواهند توانست اطمینان مردم را به سوی خود جلب کنند. آنچه که در تبلیغات و شعارهای داوطلبان اهمیت دارد، این است که مواضع عزت آفرین، صحیح، عاقلانه و حکیمانه انقلاب و نظام اسلامی تثبیت شود.”(1392/3/6)

در هر صورت یکی از توصیه های اکید رهبر انقلاب به کاندیداها و اطرافیان آنها و مسئولان ذی ربط بر جلوگیری از ریخت و پاش های انتخاباتی است. و اگر در این بین دیده شد که کسی ریخت و پاش و اسراف را سرلوحه کار خود قرار داد، قبل از هرکسی این ملت است که آن را متوجه شده و مورد مداقه قرار خواهد داد. و کاندیداهای هم بدانند، که مردم با دید باز خود این پرخرجی ها را درک کرده و دود این اسراف هم به چشم همان کاندیداهای پر خرج خواهد رفت.

برچسب ها:
تجملات ،رهبری وهشدار،انتخابات ،خرج بیت المال، اصراف
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :