چرا فائزه هاشمی می‌تواند از احکام‌قضایی سرپیچی کند؟ / فائزه هاشمی: اگر من و برادرم دزد بودیم زندانی می‌ شدیم!

  • شناسه خبر: 3759
چرا فائزه هاشمی می‌تواند از احکام‌قضایی سرپیچی کند؟ / فائزه هاشمی: اگر من و برادرم دزد بودیم زندانی می‌ شدیم!

در مهر ماه سال جاری فائزه هاشمی با حضور و سخنرانی در جمع فعالان سیاسی اصلاح طلب مشهد از حکم دستگاه قضا برای ایشان سرپیچی نمود. این پایان قانون شکنی دختر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی نبود و روز گذشته وی با حضور در جمع سازمان دانشجویان حزب اسلامی کار به سخنرانی پیرامون مسئله […]

در مهر ماه سال جاری فائزه هاشمی با حضور و سخنرانی در جمع فعالان سیاسی اصلاح طلب مشهد از حکم دستگاه قضا برای ایشان سرپیچی نمود. این پایان قانون شکنی دختر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی نبود و روز گذشته وی با حضور در جمع سازمان دانشجویان حزب اسلامی کار به سخنرانی پیرامون مسئله آزادی مطبوعات و آینده اصلاحات پرداخت.

به گزارش روراستی به نقل از پایگاه 598، چندی پیش پایگاه 598 در گزارشی آورده بود که فائزه هاشمی رفسنجانی سوم دیماه سال 90 به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به 6 ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و انجمن‌ها و فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

پس از تایید حکم مجازات فائزه هاشمی در دادگاه تجدید نظر وی راهی زندان شد، زندانی که به گفته خودش بیشتر شبیه هتل بود و امکانات و تجهیزات خوبی هم داشته است.

اما گذراندن 6 ماه حبس فقط بخشی از مجازات جرم بزرگ فائزه هاشمی بود و محرومیت پنج ساله وی از هرگونه فعالیت سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی و حضور در احزاب و گروه های سیاسی تنها بخشی دیگر از مجازاتی بود که دادگاه برای این مجرم امنیتی در نظر گرفته بود.

اما در مهر ماه سال جاری فائزه هاشمی با حضور و سخنرانی در جمع فعالان سیاسی اصلاح طلب مشهد از حکم دستگاه قضا برای ایشان سرپیچی نمود و به فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی که به مدت پنج سال از ان محروم شده است پرداخت.

این پایان قانون شکنی دختر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی نبود و روز گذشته وی با حضور در جمع سازمان دانشجویان حزب اسلامی کار به سخنرانی پیرامون مسئله آزادی مطبوعات و آینده اصلاحات پرداخت.

فائزه هاشمی در این جلسه در دفاع از توهین روزنامه آسمان به ارزش های دینی بیان می دارد: اصل 168 قانون اساسی می‌گویند جرایم سیاسی و رسانه‌ای باید باحضور هیئت منصفه در دادگاه پیگیری شود که این نشان می‌دهد چقدر رسانه‌ها اهمیت دارند بنابراین این حرکت توقیف رسانه‌ای مانند روزنامه آسمان که یک شبه تعطیل شد برخلاف این اصل قانون اساسی است دلیل این قانون این است که ممکن است حاکم مملکت فکر کند فلان عمل جرم است اما هیئت منصفه و مردم آن را جرم ندانند.

وی در ادامه می گوید: اگر ما واقعا خلاف‌کار بودیم و دزدی و سوءاستفاده از آقازادگی در پرونده خود داشتیم در این چهار سال گذشته که انقدر با یکسری دروغ‌پردازی روی خانواده ما فشار وارد شد حتما دستگیر و مجازات می‌شدیم بنابراین همه چیز دروغ است و هیچ مدرکی علیه من و برادرانم وجود ندارد ما خلافکار نیستیم.

حال این سوال به وجود می آید که چگونه می شود که یک آقازاده مجرم با سرپیچی از قوانین و احکام دستگاه قضایی کشور به فعالیت سیاسی و مطبوعاتی خود ادامه دهد و در حین این فعالیت ها مجاری قضایی و اجرای قانون را نفی و نقد کند و همچنان آزادانه به فعالیت های خود ادامه دهد؟!

برچسب ها:
رفسنجان روراستی فائزه هاشمی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :