زایشگاه رفسنجان در شأن مردم نیست / مسئولیت دفن زباله ها با دانشگاه علوم پزشکی نیست +عکس

  • شناسه خبر: 3885
زایشگاه رفسنجان در شأن مردم نیست / مسئولیت دفن زباله ها با دانشگاه علوم پزشکی نیست +عکس

ساعت 30 :18مورخ 1392/12/09 بیست و سومین نشست کانون فرهنگی بینش اهل بیت (ع) (انصار حزب الله) با حضور دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار شد. به گزارش روراستی؛ در این نشست دکتر اسماعیلی به تشریح دستاوردهای نظام سلامت در انقلاب اسلامی پرداخت و گفت بر اساس اصل 29 قانون اساسی تامین بهداشت […]

ساعت 30 :18مورخ 1392/12/09 بیست و سومین نشست کانون فرهنگی بینش اهل بیت (ع) (انصار حزب الله) با حضور دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روراستی؛ در این نشست دکتر اسماعیلی به تشریح دستاوردهای نظام سلامت در انقلاب اسلامی پرداخت و گفت بر اساس اصل 29 قانون اساسی تامین بهداشت و سلامت حقی همگانی است و دولت مکلف به تامین آن می باشد.

وی در خصوص دستاوردهای نظام سلامت بعد از انقلاب اسلامی به آمارهای افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر کودکان تا 5 سال، کاهش مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی و دیابتی و افزایش متخصصین داخلی اشاره نمود؛ البته وی یک معضل اجتماعی در زمینه سلامت را کم تحرکی و چاقی بر شمرد و گفت که برای حل این معضل نیز باید تدابیری اندیشیده شود.

دکتر اسماعیلی در ادامه به چالشهای نظام سلامت اشاره نمود و ضابطه مند نبودن انتصاب مدیران در نظام سلامت را  یکی از این چالشها بر شمرد و همچنین در خصوص شبکه بهداشت و درمان نیز بیان کرد این شبکه که در سی و چند سال پیش طراحی شده دیگر پاسخگوی جمعیت و بیماریهای جدید نیست و باید مورد مهندسی مجدد قرار گیرد؛ ایشان راه اندازی پزشک خانواده را راه حلی برای نظام سلامت و شبکه بهداشت برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عمده ترین معضل بهداشتی و درمانی رفسنجان را کمبود بودجه و قدیمی و مستهلک بودن ساختمانها و تجهیزات بر شمرد و بیان کرد زایشگاه رفسنجان در شأن مردم نیست و باید بروز شود.

در پایان دکتر اسماعیلی در پاسخ به وضعیت دفن زباله های عفونی بیان کرد که مسئولیت دفن زباله ها با دانشگاه علوم پزشکی نیست و تنها نظارت بر دفن آنها به عهده دانشگاه است که در این امر نیز قصوری صورت گرفته و قول داد که نظارت را بیشتر و مؤثرتر نمایند.

P1040177

P1040184

P1040191

P1040183

برچسب ها:
روراستی،رفسنجان، چالشهای نظام سلامت، ضابطه مند نبودن انتصاب مدیران
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :