دو راهکار مهم برای تشویق مادران به عمل زایمان طبیعی

  • شناسه خبر: 4792
دو راهکار مهم برای تشویق مادران به عمل زایمان طبیعی

آنچه درباره اجرای هر طرح رایگان می‌تواند به عنوان دغدغه‌ای برای خانواده‌ها مطرح شود، کیفیت خدمات ارائه شده است چرا که در صورت رایگان بودن این طرح این احتمال وجود دارد که چطور باید خدمات با کیفیت گذشته ارائه شود؟ به گفته بابایی، تنها 46درصد مادران به زایمان طبیعی تمایل نشان می‌دهند که در نظر […]

آنچه درباره اجرای هر طرح رایگان می‌تواند به عنوان دغدغه‌ای برای خانواده‌ها مطرح شود، کیفیت خدمات ارائه شده است چرا که در صورت رایگان بودن این طرح این احتمال وجود دارد که چطور باید خدمات با کیفیت گذشته ارائه شود؟ به گفته بابایی، تنها 46درصد مادران به زایمان طبیعی تمایل نشان می‌دهند که در نظر داریم با افزایش اتاق‌های زایمان در مراکز دولتی حریم خصوصی و رضایتمندی مادران را افزایش دهیم.

به گزارش روراستی، روزگذشته رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت جزئیات انجام طرح زایمان طبیعی را تشریح کرد و به انتظارات خانواده‌ها پایان داد.

دو  راهکار مهم برای تشویق مادران

«توانمندسازی ارائه‌دهندگان آموزش‌های دوران بارداری با محوریت زایمان طبیعی و همچنین افزایش درآمد ارائه‌دهندگان خدمات زایمان طبیعی»، این موارد به عنوان دو راهکار جهت تشویق مادران و مراکز درمانی از سوی فرح بابایی، رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت اعلام شد. به گفته بابایی، تنها 46درصد مادران به زایمان طبیعی تمایل نشان می‌دهند که در نظر داریم با افزایش اتاق‌های زایمان در مراکز دولتی حریم خصوصی و رضایتمندی مادران را افزایش دهیم.

مادران بیهوش می‌شوند

از جمله موارد دیگری که در تسهیل این عمل طبیعی برای مادران درنظر گرفته شده است، ایجاد حالت بیهوشی برای مادران است. رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در توضیح بیشتر چگونگی اجرای زایمان طبیعی رایگان به تسنیم گفته است: «با استفاده از بی‌حسی‌های موضعی توسط متخصصان، بی‌هوشی زایمان طبیعی به اجرا درخواهد آمد و این در شرایطی است که در گذشته تعرفه‌ای برای این امر وجود نداشت که پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ و براین اساس بودجه‌ای برای بیمارستان‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم».

اجرای طرح پایش برای زایمان طبیعی

اما آنچه درباره اجرای هر طرح رایگان می‌تواند به عنوان دغدغه‌ای برای خانواده‌ها مطرح شود، کیفیت خدمات ارائه شده است چرا که در صورت رایگان بودن این طرح این احتمال وجود دارد که چطور باید خدمات با کیفیت گذشته ارائه شود؟ این پرسشی است که بابایی در پاسخ به آن اظهار داشته است: «یک بسته پایشی در مراکز ارائه دهنده خدمات ارائه می‌شود تا کیفیت خدمات و رضایتمندی مادر و تمام مواردی که نیاز است در این طرح مورد بررسی قرار گیرد تا همزمان بتوانیم این طرح را به اجرا درآوریم».

به باور رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت، برای اجرای صحیح و بدون نقص این طرح برنامه‌ریزی شده است که بتوان کیفیت خدمات ارائه شده را از سطح فعلی هم افزایش داد. وی همچنین درباره شیوه عملکرد در این طرح توضیح داد: بیشتر زایمان‌های طبیعی در بیمارستان‌های دولتی و توسط ماما‌ها انجام می‌شود، به طوری که در حال حاضر 75درصد زایمان‌های طبیعی به دست ماماهای مراکز دولتی صورت می‌گیرد که از این نظر می‌توان امیدوار بود تمام مراحل این طرح قابل پیگیری و رصد است بنابراین هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد زیرا ارائه‌کنندگان خدمات نیز یکی از محورهای این طرح خواهند بود.

منبع:598
برچسب ها:
رفسنجان روراستی زایمان طبیعی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :