مامائی جایگاه خاص و ویژه در بین جامعه دارد و چه خوب است که فرهنگ و روند زایمان طبیعی را ترویج دهند.

  • شناسه خبر: 4987
مامائی جایگاه خاص و ویژه در بین جامعه دارد و چه خوب است که فرهنگ و روند زایمان طبیعی  را ترویج دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : اهمیت کار مامائی به اندازه ای است که پزشکان پشت سر آنها می ایستند. به گزارش “روراستی”دکتر محمد رضا میرزابیگی در آئین تجلیل از ماماهای نمونه و کشوری شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه اولین کسی که صدای گریه نوزاد را می شنود ماما است افزود : […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : اهمیت کار مامائی به اندازه ای است که پزشکان پشت سر آنها می ایستند.

به گزارش “روراستی”دکتر محمد رضا میرزابیگی در آئین تجلیل از ماماهای نمونه و کشوری شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه اولین کسی که صدای گریه نوزاد را می شنود ماما است افزود : اعتماد به نفس بالای یک ماما ارزشمند است و در تشخیص به موقع می تواند زندگی ببخشد.

P1100728

وی تصریح کرد : ماماها جایگاه خاص و ویژه در بین جامعه دارند و چه خوب است که فرهنگ و روند زایمان طبیعی  را ترویج دهند.

میرزابیگی ادامه داد : آمار نشان داده است که زایمان به روش سزارین ،مشکلاتی در سطح بالا برای مادر و نوزاد به وجود میآورد که احتمال مرگ و میر نیز وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان زایمان طبیعی را موجب کاهش این مشکلات دانست و افزود : بطور کلی زایمان طبیعی یک فرایند کاملا طبیعی است و فقط نیاز به اقدامات پیشگیری و حمایتی دارد و نسبت به زایمان سزارین دارای مزایای بیشتری هم برای مادر و هم برای جنین و نوزاد می باشد

میرزابیگی گفت : مادرانی که به روش طبیعی کودکان خود را به دنیا می آورند خیلی زود تر می توانند با نوزاد انس بگیرند و با او ارتباط صمیمانه عاطفی برقرار کنند.

وی اضافه کرد : پزشکان و ماماها معتقدند سزارین تنها در موارد عدم امکان انجام زایمان طبیعی یا مواردی که سلامت و زندگی مادر، جنین و یا هر دوی آنها در خطر است ، به عنوان روش زایمان نجات بخش است.

دکتر میرزابیگی تصریح کرد : تیم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در راستای ارتقاء سطح کیفیت ( علمی و عملی ) مامایی پذیرای انجام امور است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز در این آیین ضمن تبریک به جامعه مامایی گفت : در آیات و روایات دینی والا بودن ارزش انسان بسیار مطرح شده است.

وی افزود: یکی از بحثهای قرآن احیا است  و مطرح می کند ، هر كه نفسي را حيات بخشد مانند آن است كه همه مردم را حيات بخشيده است

حجت الاسلام سید احمد فریمانه تصریح کرد : در کرمان ، ماماها و پزشکان در حین انجام کار وضو می گیرند و این باعث خیر و برکت برای آنها و اعضای خانواده ها می شود .

او گفت : حتی بانوان در دین مبین اسلام از جمله آسیه (س)  و حضرت مریم (س) و حضرت خدیجه (س) کار مامایی و بدنیا آوردن نوزاد را انجام می دادند.

فریمانه با اشاره به اینکه مامایی لحظه به لحظه اش عبادت محسوب می شود اضافه کرد : این یکی از بزرگترین افتخارات برای ماماها است که در این زمینه تکلیف الهی خود را انجام می دهند

برچسب ها:
روراستی،رفسنجان،مامائی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :