فقر و تبعیض را باید ریشه کن کرد/ اگر بر توان داخلی متمرکز شویم امریکا و قدرت‌های دیگر هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند

  • شناسه خبر: 5029
فقر و تبعیض را باید ریشه کن کرد/ اگر بر توان داخلی متمرکز شویم امریکا و قدرت‌های دیگر هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه ملت زنده ایران به زانو در نخواهد آمد، تأکید کردند: اگر ظرفیت های داخلی را فعال کنیم و بر توان داخلی متمرکز شویم، آمریکا و قدرت های دیگر توانایی هیچ غلطی را اعم از نظامی و غیرنظامی نخواهند داشت و نخواهند توانست ملت ایران را با فشار زمین […]

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه ملت زنده ایران به زانو در نخواهد آمد، تأکید کردند: اگر ظرفیت های داخلی را فعال کنیم و بر توان داخلی متمرکز شویم، آمریکا و قدرت های دیگر توانایی هیچ غلطی را اعم از نظامی و غیرنظامی نخواهند داشت و نخواهند توانست ملت ایران را با فشار زمین گیر کنند.

به گزارش روراستی ، همزمان با سیزدهم رجب و خجسته سالروز میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع)، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم به‌ویژه مردم استان ایلام امروز در حسینیه امام خمینی(ره) با امام خامنه‌ای دیدار کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با تبریک سالروز میلاد حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) به برخی فضائل غیرقابل شمارش آن حضرت اشاره کردند و با بیان چهار سرفصل مهم دوران زندگی ایشان از جمله هدف والای حضرت علی(ع) در دوران حکومت، برای تأمین سعادت واقعی مردم در کنار پیشرفت‌های مادی، تأکید کردند: یکی از درس‌های آن حضرت به‌منظور تأمین سعادت واقعی جامعه، تلاش در جهت بهبود معیشت و حل مشکلات اقتصادی مردم است که این هدف در شرایط فعلی از راه برنامه‌ریزی صحیح برای فعال کردن ظرفیت‌های بی‌شمار داخلی و تکیه بر استعدادهای جوان کشور امکان پذیر است.

امام خامنه‌ای افزودند: در چنین شرایطی است که کشور از لحاظ مادی، روحی و اخلاقی، اعتبار بین‌المللی، عزت و اعتماد به نفس ملی پیشرفت خواهد کرد و از فخر و منّت دشمنان خارجی رها خواهد شد.

ایشان سخنان خود را با تقسیم‌بندی فضائل قابل درک حضرت علی(ع) به چهار سرفصلِ «مقامات معنوی»، «مجاهدت‌ها و فداکاری‌ها»، «سلوک فردی و اجتماعی و حکومتی» و «هدف آن حضرت برای مردم» در دوران حکومت، آغاز کردند و درخصوص مقامات معنوی امیرالمؤمنین(ع) گفتند: مقامات معنوی آن حضرت همچون مقام توحیدی، مقام عبادت، مقام تقرب به خدا و مقام اخلاص، به‌مانند اقیانوسی عمیق است که بسیاری از ابعاد آن ناشناخته است و علما و انسان‌های بزرگ نیز از شناخت آن اظهار عجز کرده‌اند.

امام خامنه‌ای در خصوص مجاهدت‌ها و فداکاری‌های حضرت علی(ع) از زمان پذیرش اسلام و مقاطع حضور در مکه، هجرت، حکومت پیامبر(ص) در مدینه و دوران بعد از رحلت پیامبر اسلام و سپس قبول خلافت، خاطرنشان کردند: امیرالمؤمنین علی(ع) در تمام این دوران‌ها، در اوج قله فداکاری و مجاهدت بود به‌گونه‌ای که هر انسانی را متحیر می‌کند.

امام خامنه‌ای یکی از بی‌نظیرترین ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) را سلوک فردی، اجتماعی و حکومتی آن حضرت برشمردند و افزودند: امیرالمؤمنین(ع) در زمانی که حاکمی بزرگ و مقتدر و دارای کشوری بسیار پهناور و ثروتمند بودند، همچون یک انسان مستمند، در خانه‌ای محقر، زندگی و برای اقامه حق و عدل و جاری شدن حکم الهی، ایستادگی می‌کردند و کارهای بسیار بزرگی انجام می‌دادند.

ایشان چهارمین سرفصل از زندگی حضرت علی(ع) را هدف والای آن حضرت برای مردم در دوران حکومت بیان کردند و گفتند: امیرالمؤمنین(ع) این هدف والا را رساندن مردم به بهشت و نقش‌آفرینی در زمینه‌های فکری، روحی، قلبی و حیات اجتماعی مردم بیان می‌کنند که مسئله‌ای بسیار مهم و از وظایف اصلی حاکم اسلامی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به برخی مطالب که وظیفه حکومت اسلامی برای رساندن مردم به بهشت را زیر سؤال می‌برند، تأکید کردند: وظیفه اصلی حاکم اسلامی رساندن مردم به سعادت واقعی است که البته این، به‌معنای تحمیل و زور نیست بلکه با توجه به تمایل فطرت انسان‌ها به سعادت، باید زمینه کمک و راهنمایی و تسهیل رسیدنِ به این هدف والا فراهم شود.

امام خامنه‌ای افزودند: اگر جامعه اسلامی از نظر مادی و پیشرفت‌های علمی و صنعتی و روابط اجتماعی و عزت و شرف ملی و بین‌المللی در اوج باشد اما زمان مرگ و ورود به آن دنیا، لحظه روسیاهی انسان‌ها باشد، جامعه به سعادت واقعی نرسیده است.

ایشان یکی از راه‌های زمینه‌سازی برای رسیدن مردم به سعادت واقعی را، تلاش به‌منظور بهبود معیشت مردم و ریشه‌کن کردن فقر، بیکاری، شکاف طبقاتی و تبعیض دانستند و خاطرنشان کردند: امروز به‌لطف خداوند مسئولین به‌دنبال حل مشکلات اقتصادی مردم هستند اما باید فکرها را منسجم کرد و راه درست را تشخیص داد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان و استعدادهای داخلی را راه صحیح حل مشکلات اقتصادی برشمردند و تأکید کردند: هر جا که ما بر ابتکار و استعداد جوانان باانگیزه، مؤمن و مخلص تکیه کردیم و آنها را ارج نهادیم، چشمه‌های جوشان پیشرفت پدیدار شد که پیشرفت‌های هسته‌ای، دارویی، سلول‌های بنیادی، نانوتکنولوژی و برنامه‌های صنعتی دفاعی نمونه‌های عینی این واقعیت هستند.

امام خامنه‌ای گفتند: با توجه به این حقایق و واقعیات است که می‌توان جمله امام(ره) که می‌فرمودند: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» را درک کرد.

ایشان افزودند: اگر ظرفیت‌های داخلی را فعال کنیم و بر توان داخلی متمرکز شویم، آمریکا و قدرت‌های دیگر توانایی هیچ غلطی را اعم از نظامی و غیرنظامی نخواهند داشت و نخواهند توانست ملت ایران را با فشار زمین‌گیر کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: قدرت‌ها بدانند که ملت ایران به زانو در نخواهد آمد زیرا ملت ایران، ملت زنده‌ای است و جوانان کشور در حال حرکت در مسیر صحیح هستند.

امام خامنه‌ای با اشاره به برخی نگاه‌های محدود و غیرواقعی به جوانان کشور و تمرکز بر معدود ناهنجاری‌های موجود، خاطرنشان کردند: هنجار عمومی ملت ایران و جوانان، هنجاری دینی و علاقمند به اسلام و قرآن و معنویت و میهن و ملیت است و این موضوع را هیچ‌گاه نباید نادیده گرفت.

ایشان گفتند: جوانان کشور ما، جوان‌های خوبی هستند و باید تلاش کنیم تا این جوانان، خوب بمانند و در مسیر صحیح به پیش روند و برای آینده کشور مفید واقع شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از ایستادگی و افتخارآفرینی‌های مردم، علما و نخبگان استان ایلام در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی از جمله دوران دفاع مقدس تجلیل کردند.

قبل از بیانات امام خامنه‌ای حجت‌الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه ایلام با تبریک میلاد مسعود حضرت امیرالمؤمنین امام علی(ع) گفت: مردم غیور ایلام در طول دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با رشادت و غیرت همراه نظام بوده و افتخارآفرینی کرده‌اند.

وی با اشاره به نقش اثرگذار جوانان ایلامی در عملیات افتخارآفرین «مِیمَک» در دوران جنگ تحمیلی، افزود: دستاورد این پیروزی غرورآفرین زمینه‌ساز روحیه‌بخشی به رزمندگان اسلام و تداوم فتوحات بعدی در دفاع مقدس شد.

امام جمعه ایلام با بیان ظرفیت‌های عظیم استان از جمله منابع غنی نفت و گاز و زمین حاصل‌خیز، گفت: اگر در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، برنامه‌ریزی لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اقتصادی استان صورت پذیرد، استان ایلام می‌تواند به قطب اقتصادی کشور تبدیل شود.

برچسب ها:
رفسنجان رهبر روراستی میلاد
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :