شش نفر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند

  • شناسه خبر: 5313
شش نفر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: شش نفر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند که در دو مورد از آنها ابتلا به بیماری تایید شده و چهار نفر دیگر مشکوک به این بیماری هستند. به گزارش روراستی به نقل از ایرنا ˈمهدی شفیعی افزود: دو […]

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: شش نفر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند که در دو مورد از آنها ابتلا به بیماری تایید شده و چهار نفر دیگر مشکوک به این بیماری هستند.

به گزارش روراستی به نقل از ایرنا ˈمهدی شفیعی افزود: دو بیماری که ابتلا به کرونا در آنها تایید شده دو خواهر از یک خانواده هستند که در بررسی هایی که انجام دادیم با دو سه واسطه تماس مختلف با زائری که از حج برگشته بود، داشته اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر حال عمومی یکی از این دو خواهر خوب بود و پس از چند روز بستری امروز ترخیص شده است.

وی گفت: اما خواهر دیگر وی به دلیل اینکه سن او بالا بوده و بیماری های مزمن نیز داشته هم اکنون در آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارد و اگر چه حال وی زیاد خوب نیست اما در دو روز گذشته کمی بهبود یافته و تب این بیمار کمتر شده است.

شفیعی، خاطرنشان کرد: بیماری تنفسی کرونا چون درمان قطعی دارویی ندارد باید برای این بیمار اقدامات حمایتی تنفسی انجام شود و البته بهبود شرایط وی به مقاومت و سیستم ایمنی بدن او نیز بستگی دارد.

وی ادامه داد: از اطرافیان این دو خواهر 130 تا 140 نفر که به نوعی با آنها ارتباط داشته اند مورد ارزیابی قرار گرفتند و از آنها نمونه برداری شده اما هنوز موردی که ابتلا به کرونا در بین آنها به تایید رسیده باشد، وجود ندارد و منتظر جواب نمونه برداری ها هستیم.

شفیعی، اظهار کرد: البته دو نفر از نزدیکان این دو خواهر که علائم تنفسی داشتند در بیمارستان بستری شده اند که حال عمومی آنها خوب است اما هنوز جواب آزمایشات مربوط به آنها نیامده است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: البته دو نفر دیگر نیز مشکوک به ویروس کرونا در کرمان شناسایی شده اند که ارتباطی با این خانواده ندارند که البته آنها نیز یا سابقه تماس با زائر را داشته اند یا خود در سفر حج بوده اند، که اکنون این دو نفر نیز برای بررسی بیشتر بستری هستند.

وی اظهار کرد: هم اکنون در کرمان این شش نفر مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا هستند اما از سایر شهرستان ها نیز اطلاع داریم که مورد مشکوکی در رابطه با این بیماری وجود نداشته است.

کرونا ویروس جزء ویروس های سرماخوردگی است که از سال 2012 میلادی اولین موارد ابتلا به این ویروس در عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مشاهده شده است.

این ویروس می تواند از علائم خفیف تنفسی و اسهال آغاز شود تا علائم شدید تنفسی ادامه یابد که منجر به بستری شدن فرد در بیمارستان و در نهایت اگر به موقع فرد مراجعه نکند و یا اینکه فرد به بیماری زمینه ای قلبی، ریوی، دیابت و فشارخون مبتلا باشد، می تواند منجر به مرگ و میر افراد شود.

برچسب ها:
رفسنجان روراستی کرونا
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :