مسئول موکب خاتم الانبیاء رفسنجان عنوان کرد:

صرف هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی برای تولید ماسک توسط موکب خاتم‌الانبیاء رفسنجان

  • شناسه خبر: 54188
صرف هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی برای تولید ماسک توسط موکب خاتم‌الانبیاء رفسنجان

مسئول موکب خاتم‌الانبیاء(ص) رفسنجان از برپایی ۳۸ کارگاه تولیدی ماسک زیر نظر مرکز بهداشت شهرستان همراه با آموزش برای استریل و بسته‌بندی آن خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا در این کارگاه‌ها به‌صورت جهادی کار می‌کنند و تا کنون ۱۵۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

مسئول موکب خاتم‌الانبیاء(ص) رفسنجان از برپایی ۳۸ کارگاه تولیدی ماسک زیر نظر مرکز بهداشت شهرستان همراه با آموزش برای استریل و بسته‌بندی آن خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا در این کارگاه‌ها به‌صورت جهادی کار می‌کنند و تا کنون ۱۵۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

به گزارش روراستی، علی میربابایی عصر امروز در نشست خبری با موضوع گزارش عملکرد این موکب در ایام مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به عملکرد جهادی موکب که در ایام اربعین به‌عنوان یکی از بزرگترین مواکب در کربلا، نجف و مشهد همچنین در کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده در سراسر کشور صورت می‌گیرد، در زمینه مقابله با ویروس کرونا نیز خادمان موکب این رسالت را بر خود دیدند و جهادی وارد میدان شدند.

مسئول موکب خاتم‌الانبیاء(ص) رفسنجان تصریح کرد: از ۱۶ اسفند با ۲۰ نفر از خادمان موکب ضد عفونی ۱۵۰ دستگاه عابربانک در سطح شهر در دستور کار قرار گرفت که روزانه انجام می‌شد و این کار تا روز گذشته ادامه داشت که مدیران بانک‌ها اعلام کردند از امروز این‌کار توسط بانک انجام خواهد گرفت.

صرف ۵۵ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده در روز برای گندزدایی سطح شهر

وی بیان داشت:ضد عفونی شهر از همان روز با ۱۵ تا ۲۰ تانکر سم‌پاش شروع شد و مردم و خیران هم پای کار آمدند و تانکرهای خود را برای این کار در اختیارمان قرار دادند و برخی شرکت‌ها نیز در این زمینه همراه ما بودند و تانکرهای خود را برای ضد عفونی در اختیار ما گذاشتند.

میربابایی از همکاری هیئت‌های عاشقان علمدار، رهروان شهدا، حضرت رباب و …به‌صورت جهادی با موکب یاد کرد و افزود: از روز اول با ۳۵ هزار لیتر در روز کار ضد عفونی شروع شد و در حال حاضر ۵۵ هزار لیتر مواد ضد عفونی‌کننده برای گندزدایی سطح شهر و  معابر به‌کار برده‌ می‌شود و تا اول اردیبهشت ضد عفونی را در برنامه داریم و پس از آن آماده‌باش هستیم تا در شرایط فوق‌العاده این کار صورت گیرد.

وی عنوان داشت: روزانه ۱۵۰ خادم و بچه‌های هیئت‌ها در دو شیفت به‌ کار ضد عفونی می‌پردازند.

مسئول موکب خاتم‌الانبیاء(ص) رفسنجان از برپایی ۳۸ کارگاه تولیدی ماسک زیر نظر مرکز بهداشت شهرستان همراه با آموزش برای استریل و بسته‌بندی آن خبر داد و گفت: ۵۰۰ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا در این کارگاه‌ها به‌صورت جهادی کار می‌کنند و تا کنون ۱۵۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است ضمن اینکه هفت کارگاه تولید ماسک در منطقه نوقات فعال است.

حمایت ۲۰ میلیون تومانی خیران سلامت برای ضد عفونی کارگاه های تولید ماسک

میربابایی عنوان کرد: مبلغ ۲۰ میلیون تومان با حمایت خیریه خیران سلامت شهرستان مواد ضد عفونی در کارگاه‌های تولید ماسک توزیع شد.

وی ادامه داد: ماسک‌ها به‌صورت رایگان در مناطقی از شهر که وضعیت قرمز داشتند به تعداد ۱۳۰ هزار عدد توزیع شد و تعداد ۶۱ هزار عدد ماسک‌های تولیدی موکب در روستاها توسط دهیاری‌ها توزیع شد.

میربابایی اضافه کرد: از ۲۶ فروردین طبق نامه‌ بهداشت توزیع ماسک خانه به خانه ممنوع شده است.

وی با اشاره به کمک‌های موکب به منطقه سیل‌زده رودبار در جنوب استان کرمان توضیح داد: در دو مرحله یک هزار و ۸۰۰ عدد و ۳ هزار عدد آب معدنی یک و نیم لیتری به همراه پتو، ۱۰ میلیون تومان کنسروجات، البسه برای تمام سنین، نان خشک از طرف خیریه خبازان و خیریه حر و یک هزار بسته ماسک به همراه مقادیری ملزومات که مردم اهدا کردند، به این منطقه ارسال شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
خادمان خیران رفسنجان ماسک موکب خاتم الانبیا نوق
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :