بهره برداری شخصی از حوزه سفیران هدایت رفسنجان/حوزه علمیه ارث خانوادگی نیست

 • شناسه خبر: 56821
بهره برداری شخصی از حوزه سفیران هدایت رفسنجان/حوزه علمیه ارث خانوادگی نیست

متاسفانه در اقدامی غیرموجه و سئوال برانگیز امام جمعه سابق رفسنجان حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان را به موسسه فرهنگی سفیران تبدیل کرده و خود و دو نفر دیگر از دوستانش را نیز به عنوان اعضای هیات موسس تعیین کرده است.

متاسفانه در اقدامی غیرموجه و سئوال برانگیز امام جمعه سابق رفسنجان حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان را به موسسه فرهنگی سفیران تبدیل کرده و خود و دو نفر دیگر از دوستانش را نیز به عنوان اعضای هیات موسس تعیین کرده است.

به گزارش روراستی، حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان از حدود دو دهه قبل با مجوز و زیر نظر مدیریت حوزه علمیه قم، به قصد بومی سازی و تربیت طلاب تاسیس و شروع به کار کرده و منشا خدمات بسیار زیادی هم شده است، در این راستا و بر اساس قانون از طرف مدیریت حوزهای علمیه هزینه های زیادی جهت ساخت و ساز، اخد مجوز، تامین تجهیزات مورد نیاز آموزشی، رفاهی ،حقوق اساتید و …را در طول سالهای متمادی پرداخت نموده اند.

همچنین طبق قانون بخش قابل توجهی اعتبار از سوی استانداری و اعتبارات شهرداری و شرکت های دولتی به علاوه کمک های مردمی، نذورات، خیرات، هدایا، موقوفات و وجوهات شرعی هم به حوزه های علمیه تعلق می گیرد که حوزه علمیه سفیران هدایت هم از آن مستثنی نبوده است.

اما متاسفانه در اقدامی غیرموجه و سئوال برانگیز امام جمعه سابق رفسنجان حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان را به موسسه فرهنگی سفیران تبدیل کرده و خود و دو نفر دیگر از دوستانش را نیز به عنوان اعضای هیات موسس تعیین کرده است.

بر طبق قانون شورای عالی حوزه های علمیه، ائمه جمعه به محض انتصاب در یک شهر،  قانونا باید مسئولیت حوزه های علمیه را بر عهده گیرند، که متأسفانه به دلیل مقاومت رمضانی پور این مهم تاکنون در خصوص حوزه علمیه سفیران هدایت و امام جمعه فعلی رفسنجان محقق نشده است.

نکته دیگر اینکه حوزه علمیه در هر شهری وقف عام بوده و فروش ساختمان های حوزه علمیه، همانند مساجد خلاف قانون است. حال آنکه طبق مستنداتی، امام جمعه سابق قصد فروش بخشی از املاک حوزه علمیه سفیران هدایت را داشته که این اقدام غیرقانونی بوده و خوشبختانه موفق به انجام این کار نشده است.

موضوع ثبت و تغییر غیرقانونی حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان به عنوان موسسه فرهنگی‌ که با تعیین هیات موسس متشکل از خود رمضانی پور و آقایان حسین صفری رییس دفتر سابق شورای نگهبان و علیرضا خادم الحسینی رییس سابق شورای شهر هم موضوع دیگری است که در این تحقیقات به آن دست یافتیم؛

سوای غیرقانونی بودن این اقدام خودسرانه سؤال اینجاست که مگر این افراد روحانی هستند که عضو هیات موسس شوند و در واقع چه سنخیتی با این موضوع دارند؟ متاسفانه این اقدام غیر متعارف موجب می شود که افراد مذکور بتوانند به طور مستقل و ویژه درمورد وضعیت فعلی و آینده سفیران هدایت مانند اموال شخصی تصمیم گیری کنند و به نوعی به میراث خانوادگی تبدیل شود و نکته مهم دیگر اینکه طبق مستنداتی که موجود است، علی رغم اینکه موسسه هم فرهنگی ثبت شده اما به جای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام فعالیت های اقتصادی انجام می دهند.

متاسفانه این اقدام غیر قانونی مشکلات جدی برای حوزه علمیه سفیران هدایت هم به وجود آورده است.

امید است تلاش مدیریت حوزه های علمیه برای جلوگیری از این اقدام غیر قانونی آقایان به ثمر بنشیند و آقایان دست از مقاومت بردارند و به قانون تمکین کنند تا مانند قبل، حوزه علمیه سفیران هدایت رفسنجان زیر نظر حوزه های علمیه کشور مدیریت شود.

بر اساس مستنداتی که در اختیار سایت روراستی ست، موارد متعدد دیگری از تخلفات در این خصوص  وجود دارد که امید است قبل از رسانه ای شدن، تکلیف آنها نیز مشخص شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
امام جمعه سابق حوزه رفسنجان رمضانی پور سفیران هدایت
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :
 • یک کاربر

  لطفاً قوه قضائیه با قدرت وارد عمل و بررسی شود

  alex

  جناب بزرگواری که می فرمایید با آبروی اقای رمضانی بازی شده و سایت روراستی مقصره و باید جواب خدا رو بده عزیز جان اولا که جناب رمضانی زبانی دارن ۴۴ مترو خودشون میتونن جواب بدن و نیاز نیست شما از کیلومترها اونور تر نطر بدین دوما اگه این وسط مشکلی نیست و همه چیز قانونی هست می تونن جوابیه بدن و بر اساس قانون هم وطیفه روراستی هست منتشر کنه شما برو از خدا بترس و استغفار کن که از یه ادمی که حق یه مشت طلبه فقیر رو بالا کشیده حمایت میکنی

  alex

  جناب بزرگوار اگه رمضانی امام جمعه سابق حوزه و اموالش رو تحویل داده بفرمایید مستنداتش رو بدن که از طریق همین روراستی منتشر بشه بجای دروغ گویی بهتره قبول کنید جنابشان حوزه علمیه رو کلا خورده یه آب هم روش

  این عمار

  باید گریست برای رهبری که نمایندگانش در شهرستانها بزرگ ترین خیانت ها را به او و کشور خود می کنند. و باز هم ادعای آنها گوش دنیا را کر کرده است. آقا جان با این منافقین ، جنگ نهروان دیگری در پیش روی خواهیم داشت.

  هدهد

  این آقایان و امثال اینها کاری کرده اند که مردم دارن از اسلام و نظام روی گردان میشوند

  سنگ پای قزوین

  این افراد روی سنگ پای قزوین رو سفید کردند. تازه هنوز توی رفسنجان هم می گردند و آزاد هستند. من که اگه اینها رو ببینم یه کتک مفصل بهشون میزنم. پای همه چیزش هم ایستادم. از ما گفتن هر چه زودتر فرار کنند از این شهر بروند.

  عبدالله

  ما که هر چی این آدم رو بیشتر در نماز جمعه دیدیم بیشتر از نماز جمعه زده شدیم. حساب کن ما مردم بدبخت رفسنجان چطوری ۸ سال این ام الفساد رو تحمل کردیم.

  کریم

  اگر مثل قبل رفسنجونیا بخوان ساکت بمونن خیلی به خودشون ظلم کردن؛ اینجور آدما که توی هر لباسی میان و از مال مردم به اسم خودشون ملک و املاک میگیرن و توجیه های الکی میکنن با سکوت مردم و مسئولین پر رو تر میشن!!!

  کریم

  اگر مثل قبل رفسنجونیا اگه بخوان ساکت بمونن خیلی به خودشون ظلم کردن؛ اینجور آدما که توی هر لباسی میان و از مال مردم به اسم خودشون ملک و املاک میگیرن و توجیه های الکی میکنن با سکوت مردم و مسئولین پر رو تر میشن!!!

  کریم

  رفسنجونیا اگه بخوان ساکت بمونن خیلی به خودشون ظلم کردن؛ اینجور آدما که توی هر لباسی میان و از مال مردم به اسم خودشون ملک و املاک میگیرن و توجیه های الکی میکنن با سکوت مردم و مسئولین پر رو تر میشن!!!

  هلیا

  قضیه چیه که همه مردم باید حرف قانونو گوش کنن ولی اینا اموال مردم رو بالا میکشن و خون مردم رو تو شیشه میکنن باز هیچکسی نمیگه بالا چشتون ابرو هس... خیلی ظلم بیداد می‌کنه تو این کشور ولی کم آدمایی پیدا میشن که این مسائل رو مطرح کنن و پیگیر باشن!!! مردم ساده ی شهریو باش که به اینا اعتماد میکردن... یه عده از همین مذهبی نماهای رفسنجون که هنوز دارن دفاع میکنن از این رمضانی معلومه که چشماشونو بستن رو همه چی... بگین دفاع نکنن از این آدم...

  ذاکر

  با وجود اینطور افرادی خیلی ها از دین و دیانت دور میشن، چرا نظام جمهوری اسلامی عرصه رو برای اینطور افراد تنگ نمیکنه و اینها رو به شکل فجیع مجازات نمیکنه که عبرت بشه برای همه؟!؟

  گندم

  سال ۸۲ رمضانی پیش نماز دبیرستان ما بودن ،،با موتور میومدن یهو از سمت پیش نمازی با پشتوانه ی گرمی که داشتن امام جماعت شدن و از فرش به عرش رسونده شدن ..متاسفانه

  مهدیه

  من توی زرنگی این آدم موندم !، چطور به ذهنش رسیده که یه دونه اسم موسسه بذاره جلوی اسم حوزه و حوزه علمیه ای که مال بیت الماله رو موروثی کنه؟ قطعا حوزه کرمان و ثبت رفسنجان باید در همدستی با ایشان دست داشته باشند. حوزه کرمان و ثبت رفسنجان باید در دادگاه پاسخ گو باشند.

  عادل

  سلام خدا از سر رمضانی نگزره

  ارسلان

  با سلام و تشکر از سایت روراستی بابت اطلاع رسانی صحیح جای تأسف است که افرادی مثل ایشان ضربه ای به دین می زنند که بعضاً قابل جبران نیست . من اطلاع دارم که ایشان به خیلی ها بدهکارند و اصلأ به روی خودش هم نمی آورد .

  کاظمی

  حرام خواری جلوی بینش بسیاری از مسئولین رو مسدود کرده است.این آقایان رمضانی صفری و خادم که از سالهای گذشته ایشان را می‌شناختم فکر نمی کردم گرگ های در لباس گوسفند باشند.عاقبت بخیری لیاقت میخواد.

  رفسنجان

  این حجت الاسلام رمضانی چقدر رفسنجونی ها رو اذیت کرد خدا از سر تقصیراتش نگذره.با دوروبریهاش برای منافع خودش دست به هر کاری زد.در وجود ایشان تنها چیزی که وجود ندارد ایمان است.

  یادگاری

  سلام تو این دوره متاسفانه بعضی از روحانیون کارهایی کردن که آبروی اسلام رو بردن خداوند همه رو به راه راست هدایت کند

  هادی

  ب اسم دین و لباس پیامبر چ کارایی ک نمیکنند

  عبدالمجید

  متاسفم و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کجاست ؟ چرا خواب رفته اند

  افسانه

  انشاا... جناب آقای رئیسی بزودی این پرونده فساد را هم در دست اقدام قرار دهد و دل مردم را شاد کنن

  مهدی

  عجب اینها که دم از دین میزنن خودشون به راحتی بیت المال رو بالا میکشن انشاالله به سزای اعمالشون برسن

  امیر علی

  انشاالله که با مطالبه گری این درست بشه

  مال من رو هم خورده

  ایشون هم مال من رو خورده و هم برام پاپوش درست کرده. به والله قسم می خورم که این آدم تقوا نداره.

  محمدی

  این آقای به اصطلاح روحانی سر ما رو هم کلاه گذاشته. کاش یه طومار بگذارید که هر کس از این آدم شکایت داره، بیاد و شکایتش رو بنویسه و امضاء کنه و بعد بفرستید برای مراجع قضایی و دفتر ائمه جمعه که این دست گل را به مردم رفسنجان تحمیل کردند. چرا فقط قراره ارازل و اوباش رو در شهر بچرخوند، اگر یک بار یک مسئول خاطی رو سوار الاغ می کردند و در شهر می چرخوندن دیگه هیچ کس جرات قانون شکنی و رانت خواری پیدا نمیکرد، جای مسئولان اختلاسگر توی آشغالیه

  آرش

  خبر رو خوندم و واقعا متحیرم از اینکه چه دست های فاسد و متاسفانه قدرتمندی و به چه راحتی تونستن نفوذ کنن!!!

  کفیلی

  ایشان تحویل داده اند و اسناد را نیز به نام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کرده‌اند. لطفا بدون تحقیق خبر را منتشر نکنید ضمنا این درآمدی که ادعا می کنید صحت ندارد.

  mask.kerman@gmail.com

  مدیر محترم سایت روراستی ! شما که اینهمه نگران دین و عدالت هستید چگونه با آبروی مومنین بازی میکنی و در خصوص چیزی که علم نداری قضاوت کردید و حکم هم صادر کردید . بنده از کیلومترها دورتر از شما نظاره گر رفتار شما هستم ... بترس از عدالت خدا که اگر با آبروی مومنش بازی کردی انتقام گیرنده مقتدر است

  بهروز

  خدایا عاقبت ما را ختم به خیر کن

  حسین

  هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک آقای رئیسی این همه تبلیغ کردید که با مفاسد برخورد می کنید، پس اگر راست می گویید، یا علی، این گوی و این میدان.

  فاطمه

  اینها اموال حوزه و امام زمان است و خودشان آن را پس میگیرند، اما اموالی که از مردم حبف و میل کرده چه می شود ؟ تکلیف پول هایی که از سرچشمه و هر ارگان و نهادی گرفته چه می شود؟ تکلیف فسادی که توسط او در شهر راه افتاده چه و به آن نمی پردازم چه می شود؟ تکلیف مردمی که با اعتماد کامل خمس و سهم امام به او دادند چه می شود؟ تکلیف آنها که پشت سر او نماز از سر اکراه نماز خواندند چه می شود؟ تکلیف پر رویی ایشان و عدم تحویل اموال بیت المال به امام جمعه جدید چه می شود؟ خدایا خودت به داد این مردم مظلوم برس چون مطمئن هستیم دستگاه قضایی کاری نخواهد کرد.

  رضا

  آقای رمضانی پور ، خادم و صفری ، فقط بخشی از باندی هستند که رفسنجان را در چنگال خویش نگه داشته اند. به قول جاهلا از دست خدا کنده مگر ابالفضل نظری کنه.

  تا خداهست غمی نیست

  یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَهٍ فَتُصْبِحُوا عَلَیٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ (آیه۶) ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر فاسقی برایتان خبری آورد، نیک وارسی کنید، مبادا به نادانی گروهی را آسیب برسانید و [بعد،] از آنچه کرده‌اید پشیمان شوید

  مرجان

  هشت سال مردم رفسنجان ایشان را فقط به اسم رهبری تحمل کردند حال دیگر جای تعلل نیست امید به افشای هر چه بیشتر و واضح تر تخلفات ایشان است از شما کمال تشکر و قدردانی را داریم

  حسین

  سلام ممنون از اینکه پشت پرده مقدس ماب ها رو روشن میکنید

  کرمی

  این انسانهای رانت خور و سو استفاده کن باید در دستگاه قضا محاکمه شوند.

  علی

  سابقه ایشان در خوردن اموال مردم بر هیچکس پوشیده نیست معلوم نیست به اعتبار چه کسی اینقدر راحت هر کار خلافی را انجام می دهند

  علی

  آقای رمضانی پور امام جمعه سابق رفسنجان، شنیده بودیم که بدهی مردم را پرداخت نمی کند، اما ثبت حوزه علمیه به نام ملک شخصی چیزی است که شدیدا آن را محکوم می کنیم و منتظر آگهی جدید روزنامه رسمی مبنی بر بازگرداندن اموال امام زمان هستیم، با تشکر از خبرگزاری روراستی

  محمد

  سفیران هدایت متعلق به تمام مردم رفسنجان است و قطعا باید جلوی سوء استفاده از آن، توسط دستگاه قضائی گرفته شود.