رئیس اورژانس پیش بیمارستانی رفسنجان:

طرح «همیار اورژانس» در رفسنجان آغاز به کار کرد

  • شناسه خبر: 58033
طرح «همیار اورژانس» در رفسنجان آغاز به کار کرد

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی رفسنجان از آغاز طرح اورژانس‌یار در رفسنجان خبر داد.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی رفسنجان از آغاز طرح اورژانس‌یار در رفسنجان خبر داد.

به گزارش روراستی، محمدرضا حسینی‌زینلی با اشاره به آغاز طرح همیار اورژانس در رفسنجان اظهار کرد: منظور از همیار اورژانس دریافت خدمات داوطلبانه‌ای است که ما می‌توانیم از افراد جامعه داشته باشیم.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی رفسنجان عنوان کرد: طبق اساس‌نامه سازمان اورژانس کشور که سال ۹۶ در هیات دولت به تصویب رسید، سازمان اورژانس متعهد شد، برای افزایش توانمندی، مسئولیت‌پذیری و آگاهی جامعه و افراد و خانواده‌ها اقداماتی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه افراد جامعه در صورتی که تمایل داشته باشند، می‌توانند با اورژانس همکاری کنند، گفت: برنامه‌های واحد جذب داوطلبان در اورژانس رفسنجان فعال شده تا افراد جامعه، خانواده‌ها و حتی سازمان‌های دولتی و خصوصی بتوانند با اورژانس همکاری داشته باشند.

حسین‌زینلی با بیان اینکه همیاران اورژانس افرادی هستند که مدارک تخصصی و دانشگاهی مربوطه را ندارند و می‌توانند در دوره‌های آموزشی که اورژانس پیش‌بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی برگزار می‌کند، شرکت کرده و آموزش کمک‌های اولیه را ببیند، این افراد در مواقع لازم و بحران‌ها می‌توانند در ارائه خدمات اولیه به ما کمک کنند.

حسینی‌زینلی با اشاره به اینکه آموزش‌های اولیه‌ای که اورژانس ارائه می‌دهد از گذشته وجود داشته و هم‌اکنون نیز ادامه دارد، بیان داشت: واحد آموزشی مرکز فوریت‌های پزشکی رفسنجان، اکنون در خصوص آموزش داوطلبان فعال‌تر می‌شود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی رفسنجان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در شرایط فعلی، کلاس‌های حضوری کمرنگ‌تر شده است و بیشتر آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حسینی‌زینلی متذکر شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به سایت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی رفسنجان به آدرس http://ems.rums.ac.ir/ قسمت واحد جلب مشارکت‌های مردمی و جذب داوطلبان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
اورژانس رفسنجان طرح همیار
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :