روراستی گزارش می دهد:

روایت یک گذشت از قصاص در رفسنجان

  • شناسه خبر: 58077
روایت یک گذشت از قصاص در رفسنجان

مادر مقتول ۲۰ ساله با بیان اینکه زمانی که گذشت کردم قلبم آرام گرفته و راحت شدم، گفت: درست است عزیزترینم و تکه‌ای جانم را از دست دادم اما خواستم به برکت ایام فاطمیه و حضرت زهرا (س) یک جوان دیگر به زندگی برگردد و پدر و مادرش خوشحال شوند چون داغ فرزند خیلی سخت است.

مادر مقتول ۲۰ ساله با بیان اینکه زمانی که گذشت کردم قلبم آرام گرفته و راحت شدم، گفت: درست است عزیزترینم و تکه‌ای جانم را از دست دادم اما خواستم به برکت ایام فاطمیه و حضرت زهرا (س) یک جوان دیگر به زندگی برگردد و پدر و مادرش خوشحال شوند چون داغ فرزند خیلی سخت است.

به گزاش روراستی، در جریان یک درگیری بین دو جوان، یکی قاتل می‌شود و دیگری مقتول، قاتل دستگیر می‌شود و به زندان می‌افتد و مقتول جوان در کمال ناباوری خانواده راهی آرامگاه ابدی‌اش می‌شود.

جوانی که فرزند اول خانواده‌ است و سال اول دانشگاه، خانواده‌اش با هزاران آرزو او را بزرگ کرده و راهی دانشگاه کردند ولی عمر فرزندشان کفاف نداد و هم خود ناکام ماند هم پدر و مادرش را برای رسیدن به آرزوهایشان برای محمدحسین ناکام گذاشت.

وقتی تصمیم به گذشت گرفتم، قلبم آرام شد

مادر محمدحسین می‌گوید: محمدحسین فرزند ارشد من بود و ۲۰ سال سن داشت. سه سال داغدارش هستم و فکر نمیکردم قاتلش ا ببخشم.

وی با آهی که از نهادش برمی‌خاست، ادامه داد: همه به من می‌گفتند قاتل فرزندت را نبخش و من سردرگم بودم، با خدای خودم راز و نیاز کردم و یک لحظه به دلم افتاد و تصمیم گرفتم گذشت کنم.

مادر این جوان ناکام با قلبی لبریز از غصه گفت: دیروز سالگرد پسرم بود… و دیگر اشک امانش را برید و سکوت کرد.

وی با بیان اینکه زمانی که گذشت کردم قلبم آرام گرفته و راحت شدم، افزود: درست است عزیزترینم و تکه‌ای جانم را از دست دادم اما خواستم به برکت ایام فاطمیه و حضرت زهرا (س) یک جوان دیگر به زندگی برگردد و پدر و مادرش خوشحال شوند چون داغ فرزند خیلی سخت است.

مادر محمدحسین ابراز کرد: وقتی به لحظه اعدام قاتل فرزندم فکر می‌کردم هرگز نمی‌توانستم آن صحنه و داغدارشدن یک مادر دیگر را ببنیم، گفتم جانی که خدا داده خودش می‌گیرد و بعد از تصمیمم دیگر همه چیز را به خدا واگذار کردم.

آقای ذاکری پدر محمدحسین هم که ۵۰ سال دارد، اظهار کرد: این فردی که فرزندم را به قتل رسانده گویا خودش تا دم مرگ رفته و برگشته و جان دوباره گرفته، امیدوارم بتواند گذشته‌اش را جبران و به جامعه خدمت کند.

اما مسئولان شهرستان در برابر این گذشت ارزشمند و سعه صدر این خانواده بی‌تفاوت نبودند و از خانواده مقتول تجلیل کردند.

حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان اظهار داشت: کاری که این خانواده انجام دادند بسیار بسیار بزرگ است و بر اساس آیات قرآن گذشت، کار خداپسندانه‌ای است و طبق آیه قرآن “صلح بهتر است” و اگر کسی جان یک نفر را ببخشد مانند آن است که به همه مردم حیات بخشیده است.

وی خطاب به این خانواده گفت: کاری که انجام دادید، پیامبر (ص) انجام داد، شما در حالی که همه شرایط برای قصاص آماده بود گذشت کردید و به یک انسان جان اعطا کردید و نباید به این موضوع مهم نگاه سحطی کرد.

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه حتی خانواده مقتول می‌توانستند دیه دریافت کنند اما یک ریال دریافت نکردند، از خداوند برای این خانواده طلب صبر جزیل کرد.

روایتی از گرفتن رضایت و رهایی از اعدام توسط شهید سلیمانی

پورمحمدی با اشاره به خاطره‌ای از شهید سلیمانی گفت: این سردار رشید اسلام برای گرفتن رضایت و گذشت از قصاص از خانواده مقتول، یک شب تا صبح در منزل ابوی من با حضور خانواده قاتل و مقتول حضور داشت و قاتل که قرار بود ساعت ۶ صبح در زندان رفسنجان به دار آویخته شود سرانجام با تلاش سردا سلیمانی و صحبت‌هایی که با خانواده مقتول داشت، در ساعت چهار صبح از خانواده مقتول رضایت گرفت و آن اعدام انجام نشد.

مجید فصیحی‌هرندی فرماندار رفسنجان هم گذشت این خانواده را ناشی از روحیه انسانی و شیعی و محب علی (ع) بودن دانست و افزود: بخشش، کار ارزشمندی است که امیدواریم فردی که از مرگ خلاصی یافته قدر این رهایی را بداند و به‌گونه‌ای زندگی کند که شایسته عفو باشد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه امسال خیران زیادی موجب رهایی زندانیان از زندان رفسنجان شدند، بیان کرد: افراد زیادی از مال خود گذشتند تا یک انسان به چرخه زندگی برگردد و خانواده‌اش بدون سرپرست نباشند.

مهدی ولی‌اختیارآبادی رئیس اداره زندان شهرستان رفسنجان هم عنوان کرد: این پرونده سال ۹۶ تشکیل شد و قاتل اکنون ۲۷ سال دارد.

وی بیان داشت: زمانی که به زندانی خبر گذشت را دادیم، شروع کرد به گریه کردن و توان راه رفتن نداشت.

رئیس زندان رفسنجان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های کمیته‌ای که در ندامتگاه رفسنجان داریم در ایام فاطمیه این خانواده بدون دریافت یک ریال پول رضایت دادند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
رفسنجان روایت قاتل قصاص گذشت مقتول
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :