مدیرعامل سازمان آتش نشانی رفسنجان خبر داد:

عملکرد ۹ ماهه سازمان آتش نشانی رفسنجان/انجام ۸۵۳ عملیات

  • شناسه خبر: 58321
عملکرد ۹ ماهه سازمان آتش نشانی رفسنجان/انجام ۸۵۳ عملیات

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از انجام ۳۵۸ مورد عملیات اطفاءحریق و ۴۹۵ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانان رفسنجان در ۹ ماه سال جاری خبرداد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از انجام ۳۵۸ مورد عملیات اطفاءحریق و ۴۹۵ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانان رفسنجان در ۹ ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش روراستی، علی رمضانی‌نژاد با اشاره به انجام ۸۵۳ عملیات در ۹ ماه امسال اظهار کرد: از مجموع ۳۵۸ مورد عملیات اطفاء‌حریق ۹۲ مورد مربوط به منزل مسکونی و۴۰ مورد مربوط به مراکز تجاری، اداری وانبار، ۱۲ مورد مربوط به مراکز صنعتی، دامداری و کشاورزی، ۸ مورد مربوط به شبکه انتقال برق،۵۱ مورد مربوط به وسائط نقلیه، ۵۲ مورد مربوط به درختان، ۱۰۳ مورد مربوط به زباله و مواد پسماند ۱۱مورد مربوط به ایمن‌سازی و پیشگیری است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از زنده‌گیری حیوانات وحشی و موذی با ۳۶۲ مورد به‌عنوان دارنده بیشترین سهم از حوادث امداد و نجات یاد کرد و گفت :از مجموع عملیات امداد و نجات ۴۹ مورد مربوط به تصادفات و واژگونی خودرویی، ۱۶ مورد امداد آسانسور، ۱۲ مورد سقوط در چاه ، ۸ مورد مربوط به سقوط و نجات از ارتفاع و ۴۸ مورد باقی مانده آن مربوط به سایر موارد بوده است.

رمضانی‌نژاد با اشاره به این موضوع که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزد، بیان کرد: در مجموع عملیات اطفاءحریق و امداد و نجات طی این ۹ ماه ۵۶ نفر مصدوم و متاسفانه ۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مراسم غبارروبی و گل‌افشانی گلزار مطهر شهدا و رژه خودرویی درسطح شهر و اجرای مانور به‌مناسبت هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ایمنی، مشارکت در برگزاری مراسم باشکوه نمازجمعه، هشدار به شهروندان در سطح شهر در راستای دستور ستاد ملی مقابله با کرونا جهت پیشگیری از شیوع ویروس کووید۱۹، ارائه ۴۰ مورد آموزش پیشگیری در اماکن اداری، تجاری، مسکونی، خدماتی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و کارخانه از اهم فعالیت‌های این سازمان در ۹ ماهه سال جاری بوده است.

رمضانی‌نژاد عنوان کرد: تهیه تشک نجات قابل حمل، خرید وسایل آتش‌نشانی شامل شیلنگ، دستکش، چکمه آتش‌نشانی، چراغ قوه دستی و پیشانی، نازل‌های مختلف آتش‌نشانی، سه پایه چاه با وینچ ۵۰ متری، فن تخلیه دود همراه با داکت ۱۰ متری و همچنین هالیگان امداد و نجات از دیگر اقدامات مهم در این مدت بوده است.

وی رضایت کلی شهروندان را از مهمترین وظایف خود دانست و افزود: در هر شرایطی با تمام توان خود، با عنایت به امکانات و تجهیزات موجود جهت خدمت به شهروندان آماده‌ایم و در راستای نجات جان و اموال مردم که هدف اصلی ماست، از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
اطفاءحریق علی رمضانی نژاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی رفسنجان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :