روراستی گزارش می دهد:

سنگ‌تمام هیئتی‌های حسینیه فردوس رفسنجان در ایام کرونا؛ توزیع غذا بین نیازمندان در شب های جمعه

  • شناسه خبر: 58735
سنگ‌تمام هیئتی‌های حسینیه فردوس رفسنجان در ایام کرونا؛ توزیع غذا بین نیازمندان در شب های جمعه

بچه‌های هیئتی حسینیه فردوس رفسنجان  در ایام کرونا بیش از پیش دست نیازمندان را گرفتند و با طبخ و توزیع غذا بین نیازمندان در این راه سنگ‌تمام گذاشتند.

بچه‌های هیئتی حسینیه فردوس رفسنجان  در ایام کرونا بیش از پیش دست نیازمندان را گرفتند و با طبخ و توزیع غذا بین نیازمندان در این راه سنگ‌تمام گذاشتند.

به گزارش روراستی، حسینیه فردوس یکی از قدیمی‌ترین حسینیه‌های شهر رفسنجان است که خادمان و خیران زیادی در آن عضو هستند که همواره بانی کارهای خیر بزرگی بوده و دست خیر خیران این هیئت بر سر مستمندان سایه گسترانیده است.

سایه‌ای که در ایام کرونا بیش از پیش نمود کرد و یاری‌گر نیازمندان سطح شهر به‌ویژه بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌ها شد و شب‌های جمعه‌ای رقم زد که تا حد توان‌شان کاری کنند که بی‌خانمانی سر گرسنه بر بالین نگذارد و این کار زیبا همچنان ادامه دارد.

محمدحسین کلانتری یکی از خادمان این حسینیه اظهار داشت: از شروع بیماری کرونا یکی از مشکلاتی که وجود داشت بیشتر در بین کارتن‌خواب‌ها یا اقشار ضعیفی که مشکل غذا داشتند، بود حتی دستفروشان سطح شهر هم با مشکلات زیادی مواجه شدند ما سعی کردیم با طبخ و توزیع غذا بین این افراد به‌گونه‌ای بتوانیم قدمی در این راه برداریم.

وی بیان کرد: روزهای اول فکر کردیم شاید یک، یا دو ماه ایام کرونا بتوانیم کمک کنیم، اما خداوند توفیق داد و از اسفندماه تاکنون هر شب جمعه پخت غذا انجام می‌دهیم و از ۷۰۰ پرس تا یک هزار و ۵۰۰ پرس هم رسیده اما به‌طور متوسط هر شب جمعه پخت و توزیع ۷۰۰ پرس غذا را حتما داریم.

کلانتری عنوان کرد: در ایام ماه رمضان به‌مناسبت تولد امام حسن (ع) و شب های قدر این طبخ صورت گرفته و الان هم این کار را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: با گران شدن برنج و روغن با مشکلاتی مواجه شدیم و در مضیقه هستیم که اگر خیران کمک کنند و یا حداقل شرایطی فراهم شود بتوانیم این کار را گسترده‌تر انجام دهیم، حداقل پنج شنبه شب‌ها کسی گرسنه سر بر بالین نگذارد.

این عضو هیئت حسینیه فردوس افزود: یکی از مشکلات کارتن‌خواب‌ها، زیر پل‌خواب‌ها و اینگونه افراد، تهیه غذاست که هر شب جمعه بین این افراد غذا توزیع می‌شود و علاوه بر آن توزیع به خیریه‌ها از جمله خیریه سیدالشهدا، مسجد جامع، بهزیستی، کمیته امداد و سطح شهر انجام می‌دهیم.

وی با ابراز امیدواری برای انجام دائمی این کار خیر و فراهم‌شدن شرایط مطلوب برای رسیدن به این هدف بزرگ، گفت: روزهای اول که اقدام به این کار شد، توسط خیران هیئت مواد لازم تأمین می‌شد که در حال حاضر علاوه بر خیران هیئت، کمک‌هایی توسط اشخاصی که قصد برگزاری مراسم برای اموات‌شان دارند شامل برنج، روغن، رب گوجه و …می‌رسد که طبخ می‌کنیم و بین نیازمندان یادشده توزیع می‌کنیم.

کلانتری یادآور شد: اما هنوز به آن حد نرسیده که کل پخت ما از طرف خیران باشد و در مجموع ۶۰ درصد این کمک‌ها و کار خیر توسط بچه‌های حسینیه تأمین می‌شود و می‌طلبد هر کس هرچه در حد توانش هست کمک کند و ما را در این کار خیر حمایت کند.

وی عنوان کرد: شماره کارت ۶۳۹۵۹۹۱۱۶۹۹۵۹۲۷۷ به نام محمدحسین کلانتری جهت واریز کمک های مردم نوعدوست و خیران بزرگوار اعلام می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
توزیغ غذا حسینیه فردوس رفسنجان نیازمندان هیئت
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :