رئیس بهزیستی رفسنجان خبر داد:

تصویب سند سالمندی رفسنجان؛ بهره مندی سالمندان از آموزش های فنی و حرفه ای

  • شناسه خبر: 59342
تصویب سند سالمندی رفسنجان؛ بهره مندی سالمندان از آموزش های فنی و حرفه ای

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان از تصویب سند سالمندی شهرستان رفسنجان خبر داد.

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان از تصویب سند سالمندی شهرستان رفسنجان خبر داد.

به گزارش روراستی، عباس بلندی صبح امروز در جلسه شورای سالمندی شهرستان با اشاره به اینکه ۳۳ هزار سالمند در شهرستان رفسنجان داریم، اظهار کرد: سند سالمندی شهرستان رفسنجان به تصویب رسید.

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: قرار است بخشی از خیابان های شهر رفسنجان را به عنوان محیط دوستدار سالمند در نظر بگیریم و شاخص‌هایی دیده شده که از مناسب سازی محیط، فضاها، پیاده روها، خیابان و حتی اصناف را هم درگیر می کند که قرار شد شهرداری تا پایان اردیبهشت طرح اجرایی را بنویسد و در شورای سالمندی مصوب شود.

وی با بیان اینکه طرح، دو، سه سالی کار می برد که به طور کامل اجرایی شود و طی چند فاز آن را اجرا خواهیم کرد، افزود: در سطح استان چنین موردی نداشتیم که با این حجم طراحی شده باشد.

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان بیان کرد: شورای سالمندی در ابتدای هر سال برنامه عملیاتی آن سال را تصمیم گیری و مصوب می کند که برنامه های سال ۱۴۰۰ با حضور دستگاه های مربوطه نوشته شده است.سعی کردیم چون سال اول برنامه ریزی هست خیلی، برنامه ها سنگین نباشد و هیچ برنامه ای نیست که بدون حضور دستگاه مربوطه برنامه ریزی شده باشد.

وی با اشاره به همکاری فنی و حرفه ای تصریح کرد: قرار است حداقل سه دوره آموزشی مهارت آموزی برای ۳۰ سالمند را در نظر بگیرند که با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، بهزیستی، کمیته امداد، صندوق های بازنشستگی و موسسات مرتبط با سالمندان انجام شود که در این زمینه برآورد هزینه ای کنیم و اعتبارات مورد نیاز تأمین شود.

بلندی اضافه کرد: یک سری دستگاه ها اعتباراتی در مباحث سالمندی دارند مانند بهزیستی و کمیته امداد اما برآوردی کردیم علاوه بر هزینه هایی که دستگاه ها از اعتبارات خود انجام می دهند، اعتباری از بنگاههای اقتصادی شهرستان جذب شود.

 وی خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای با توجه به اینکه اکثر فعالیت های خود را به بخش غیردولتی واگذار کرده هزینه هایی برای آموزش ها نیازمند هستند و پیش بینی کردند که حدود ۴۵ میلیون تومان اعتبار برای این دوره لازم است.

بلندی ابراز کرد: موضوع کرونا را هم مدنظر داریم امیدواریم تا پایان تیرماه سالمندان واکسن تزریق کرده باشند تا بتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند و از مهرماه آموزش ها شروع شود.

وی اظهار داشت: مرکز تحقیقات سالمندی هم شناسایی نیازهای سالمندان از جمله معیشت، بهداشتی و…را در دستور کار دارد و از بودجه های پژوهشی مرکز حاضرند این کار را انجام دهند و نیازهای سالمندان شهرستان را اولویت‌بندی کرده و طی یک طرح پژوهشی معرفی کنند که تا پایان اسفندماه این کار انجام شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
آموزش فنی و حرفه ای رفسنجان سالمندان سند سالمندی عباس بلندی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :
  • امیر محمد

    سردبیر مجترم روراستی لطفا نظرات مردمی را چاپ کن تا مردم در مورد چپاول اموال معدن رفسنجان توسط کرمان بیشتر بدانند و اطلاع رسانی شود