یادداشت///

خودمونی با نماینده؛ انتظارها از نماینده انقلابی کی برآورده می شود؟

 • شناسه خبر: 60658
خودمونی با نماینده؛ انتظارها از نماینده انقلابی کی برآورده می شود؟

پس از گذشت بیش از یک سال از نمایندگی حجت الاسلام جلالی انتظاراتی از نماینده انقلابی شهرستان می رفت که هنوز محقق نشده است.

پس از گذشت بیش از یک سال از نمایندگی حجت الاسلام جلالی انتظاراتی از نماینده انقلابی شهرستان می رفت که هنوز محقق نشده است.

به گزارش روراستی، بیش از یک سال از مجلس یازدهم می گذرد و البته تغییر و تحولات کم و زیادی در کشور و به تبع آن در رفسنجان توسط نمایندگان مجلس رخ داده است.

حضور نماینده ها در مناطق مختلف و دعوت نماینده رفسنجان و انار از نائب رئیس مجلس و اعضای هیأت رئیسه که منشأ تحولاتی هم برای دو شهرستان رفسنجان و انار شد.

اما حجت الاسلام جلالی علی رغم تلاش هایی که انجام می دهد به نظر می رسد دستش به جایی بند نیست که بتواند فعل های «می شود، خواهد شد و باید انجام شود» او به مرحله عمل برسد؛ چراکه از روز اول در نقاط دور و نزدیک شهرستان پا گذاشته و قول هایی به مردم داده که با فعل هایی که در بالا ذکر شد، همراه بود اما مشکلات همچنان به قوه خود باقی ست که البته می دانیم دست مدیران اجرایی‌ست؛ اما نمی شود هر از چند گاهی یک مسأله را مطرح کرد، برایش قول داد و سپس رها کرد و دوباره مسأله دیگری را مطرح کرد و همینگونه مسائل یکی پس از دیگری مطرح شوند؛ اما رها شده و حل نشده بمانند و افکار عمومی را خسته کنند.

به طور مثال صحبت از کمربندی شرقی شد و قول های محکمی هم در این باره داده شده، جاده نوق هم که همچنان با کندی پیش می رود و دوبانده سازی جاده داوران هم یکی از مطالبات مهمی است که سال هاست مردم رفسنجان دارند اما هنوز محقق نشده است.

اگرچه تاکنون تلاش های زیادی از سوی نماینده انجام شده و برای تخصیص بودجه و اعتبارات به درهای زیادی زده شده اما بنظر می رسد با اینگونه پیگیری های مقطعی، به در بسته خورده ایم و ظاهرا این تلاش ها جواب نداده است.

جلوگیری از به تاراج بردن اموال مس و هزینه کردن در سایر شهرها از جمله رابر، خراسان جنوبی و…نیازمند عزمی جدی است که از نماینده مردم این توقع می رود که نگذارد حق مردم این شهرستان پایمال شود.همچنین در انتصاب های شرکت مس همان طور که سال های سال حق رفسنجانی ها پایمال شده و مدیران غیربومی بر مسندهای مختلف این شرکت نشستند، انتظار می رفت آقای جلالی از ادامه این روند جلوگیری کند اما متأسفانه هنوز هم شاهد ناحقی در این زمینه هستیم.

از طرفی علی‌رغم تلاش مکرر نماینده برای حل مشکل آب مهدی آباد نوق و روستاهای اطراف آن و حضور چندین باره در منطقه و در جمع مردم، اما مردم این منطقه فکر می کنند کارهای نماینده، نمایشی بوده است چون هنوز مشکل آنها به قوه خود باقی‌ست و این موضوع فعلا رها شده و زمانی که دوباره مردم دادخواهی می کنند نمایش نماینده هم شروع می شود!

گذشته از مسائل و مشکلات که به هر دلیلی حل نمی شوند، یا کم کاری مسؤولان بوده یا همراهی نکردن بودجه و اعتبارات؛ این سؤال مطرح است که؛ نماینده سیرجان چگونه می تواند راهکار حل مشکلات حوزه انتخابیه خود را پیدا و حل کند اما طی این سال ها نمایندگان رفسنجان نتوانستند همچون حسن پور با چنگ و دندان نسبت به احقاق حقوق حوزه انتخابیه پای کار باشند؟

از همه این موضوعات که بگذریم؛ اما باید مراقب برخی افرادی که اطراف نماینده را گرفتند و در چندین پست خود را به نوایی رسانده  و در باتلاقی گرفتار شده اند، هم بود که نام نماینده را با خود حمل نکنند.

مراقبت از بادمجان دور قاب چین های اطراف نماینده هم توصیه دیگری است که ذکر آن خالی از لطف نبود و یادآور می شویم: در برابر مثنوی هفتادمن کاغذ نماینده سینه ما نیز مملو از اسراری‌ست که آن را نمی گذاریم بماند تا با گرد فراموشی پنهان شود، بلکه هر از چندگاهی به آن خواهیم پرداخت.

امیدواریم به زودی افعال «انجام شد، افتتاح شد، به بهره برداری رسید و حل شد» را با تعامل سازنده ای که نماینده با مسؤولان بالادستی استان و شهرستان خواهد داشت، از قول نماینده بشنویم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
حجت الاسلام جلالی مجلس انقلابی مجلس یازدهم نماینده رفسنجان
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :
 • علی

  رئیس ستاد انتخاباتی ایشان در روز های ابتدایی شروع به کار ایشان بدون ثانیه ای سابقه قابل بحث در هر زمینه ای، مشاور چی چی مدیر مجتمع مس سرچشمه شد و از زحماتش تقدیر شد تنها موضوعی که فعل ماضی انجام شده در عملکرد ایشان دارد همینه حیف از نام انقلابی ...

  انصاف داشته باشیم

  حجت الاسلام جلالی طی سخنانی با مردم و مسؤولان شهرستان رفسنجان گفت: یکسال از دوره نمایندگی مجلس گذشت، علی‌رغم کاستی ها و ضعف هایی که در برخی از مدیریت ها و ادارات شهرستان وجود داشت، سعی شد با مدارا و تذکر، از چالش و درگیری پرهیز شود و تا پایان عمر دولت، اوقات کسی را تلخ نسازیم، لذا بنا را بر تعویض، عزل مدیران و معرفی مدیران جدید نگذاشتیم، که باید در این خصوص از مردم شریف شهرستان عذرخواهی نمایم و متذکر شوم؛ به خاطر مصالحی که قابل ذکر نیست، در این خصوص ورود نکردم و امید بخشش از خداوند و مردم نجیبمان دارم. ان‌شاءالله خداوند صبری عطا کند تا ناگفته هایم که مثنوی هفتادمن کاغذ می‌شود، را نگویم و به عنوان اسرار حفظ کنم.

  محسن

  میدونم پیام های من رومنتشر نمی کنید اما به گفته خودتان در مطلبی دیگر بدانید و بدانیم که: دادخواهی نماینده که البته دستش هم به جایی نمی رسد که ناشی از همان موضوع ناهماهنگی مجلس و دولت فعلی‌ست! برخی دست به قلم شده و بر ناکارآمدی دولت در رفسنجان ماله کشی می کنند؟

  شهروند عادی

  هنوز منتظر انتشار لیست افرادی (۱۲ نفر) که از هیأت اجرایی انتخابات واکسن دریافت کردند، از سوی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هستیم.

  محسن

  خب باید یک قوه مجریه پای کار هم باشد تا مشکلات مردم را پیگیری و حل نماید انشاالله با شروع بکار دولت منتخب سیزدهم شاهد برآورده شدن انتظارات از مجلس هم خواهیم بود.

  جوان انقلابی

  جانا سخن از زبان ما می گویی

  ali

  احسنت. حرف دل مردم رو زدید.