زنان مبارز کرد درخط مقدم مبارزه با داعش+عکس

  • شناسه خبر: 6167
زنان مبارز کرد درخط مقدم مبارزه با داعش+عکس

کمتر از ۲ کیلومتر با تروریست‌های داعش فاصله دارند، آن هم با هدف باز کردن یک کریدور انسانی، روزانه به طور پی در پی مواضع تروریست‌های داعش را هدف قرار می‌دهند و آنها را ناچار به عقب‌نشینی می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند اجازه دهند که خون شهیدانشان پایمال شود، اینها زنان مبارز کرد هستند. به گزارش روراستی، به عین‌العرب(کوبانی)، […]

کمتر از ۲ کیلومتر با تروریست‌های داعش فاصله دارند، آن هم با هدف باز کردن یک کریدور انسانی، روزانه به طور پی در پی مواضع تروریست‌های داعش را هدف قرار می‌دهند و آنها را ناچار به عقب‌نشینی می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند اجازه دهند که خون شهیدانشان پایمال شود، اینها زنان مبارز کرد هستند.
به گزارش روراستی، به عین‌العرب(کوبانی)، سوزدار فرمانده نیروهای ی.پ.ژ در محور روستای فریسه در 50 کیلومتری کوبانی است، محوری که او و نیروهایش در آن مستقر هستند خط مقدم نبرد با داعش است و فاصله 2 کیلومتری با تروریستهای تکفیری و بعثی داعش دارند.

وی ضمن استقبال از حضور رسانه‌های ایرانی برای پوشش نبرد با تروریست‌ها می‌گوید: ما از ساکنان روستای فریسه خواسته‌ایم خانه هایشان را ترک کنند چون هر روز بین ما و تروریست‌ها درگیری وجود دارد، آنها از تانک و زره پوش هم استفاده می‌کنند و ما هم در مقابل به آنها پاسخ می‌دهیم.

سوزدار در خصوص حضور زنان در صفوف مبارزه با داعش می‌گوید: ما برای آزادی ملتمان از چنگال تروریست‌ها می‌جنگیم و خوشحال هستیم که در کنار مردان در صف مقدم مبارزه می‌کنیم.

این فرمانده نیروهای زن مبارز در خصوص نحوه پیوستن زنان به صفوف ی.پ.ژ می‌گوید زنان حتما باید 18 سال تمام داشته باشند تا آنها را بپذیریم و بعد از آموزش در طول جبهه‌ها توزیع می‌شوند، امروز آنها نه برای پول بلکه برای حراست از شرف خویش مبارزه می‌کنند.

در ارتباط با اینکه آیا این نیروها حقوقی هم دریافت می‌کنند، می‌گوید: نخیر آنها پولی نمی‌گیرند و تنها به صورت ماهیانه مبالغی برای تامین نیازهای روزمره خود دریافت می‌کنند و اگر کسی مشکلی هم داشته باشد در حد توان به آنها کمک می‌شود.

در خصوص ازدواج این نیروها هم او می‌گوید، کسی از نیروها ازدواج نمی‌کند چون اگر ازدواج کنند نمی‌توانند به مبارزه ادامه دهند و لازم است برای کیان خانواده در کنار شوهران خویش قرار بگیرند اما امروز آنها تصمیم گرفته‌اند که در صف مقدم بجنگند.

در پاسخ به این سوال که تروریست‌های تکفیری فتوا داده‌اند که اگر به دست زنان کرد کشته شوند به بهشت نمی‌روند چنین جواب می‌دهد که ما آنها را تروریست می‌دانیم و به جهنم می‌فرستیم، باکی نداریم آنها چه می‌گویند، اجازه نمی‌دهیم حتی یک قدم در این سرزمین پیشروی بکنند.

تانیا هم می‌گوید 18 سال دارد و یکی از مبارزین در صفوف زن در خط مقدم می باشد.او یکسال است که به جبهه‌ها آمده و به صفوف همقطارنش در مبارزه با تروریسم پیوسته است.

او می‌گوید، مبارزان ما در کوبانی فداکارانه مقاومت می‌کنند و ما هم در 50 کیلومتری کوبانی با هدف باز کردن یک کریدور انسانی و رساندن کمک به شهر مقاومت روزانه به طور پی در پی مواضع تروریستان داعش را هدف قرار داده  و آنها را ناچار به عقب‌نشینی می‌کنیم و هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد خون شهیدانمان پایمال شود.

وی در خصوص نبرد نبرد نزدیکی که با تروریستهای داعش دارند هم می‌گوید، کمتر از 2 کیلومتر با تروریست‌های داعش فاصله داریم. در این مدت ما توانسته‌ایم 8 کیلومتر پیشروی کنیم و منتظر دستور هستیم تا به حملات خود ادامه دهیم، ما شک نداریم که در هر صورت مقاومت پیروز میدان خواهد بود.

منبع:فارس

برچسب ها:
داعش رفسنجان روراستی زنان کرد
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :