روراستی گزارش می دهد:

اختلاف شهرداری و مخابرات برای نصب دکل BTS در رفسنجان بالا گرفت/رئیس شورا:  کار شهردار را تأیید نمی کنم

 • شناسه خبر: 62379
اختلاف شهرداری و مخابرات برای نصب دکل BTS در رفسنجان بالا گرفت/رئیس شورا:  کار شهردار را تأیید نمی کنم

در پی ممانعت کهنوجی شهردار رفسنجان از عملیات اجرایی نصب دکل مخابرات برای تقویت پوشش آنتن دهی تلفن همراه، امشب مسؤولان ازجمله رئیس دادگستری، نماینده مردم در مجلس و رئیس شورای شهر به محل اجرای پروژه حاضر شدند.

در پی ممانعت کهنوجی شهردار رفسنجان از عملیات اجرایی نصب دکل مخابرات برای تقویت پوشش آنتن دهی تلفن همراه، امشب مسؤولان ازجمله رئیس دادگستری، نماینده مردم در مجلس و رئیس شورای شهر به محل اجرای پروژه حاضر شدند.

به گزارش روراستی، حدود چند ماه است که علمیات اجرای پروژه نصب دکل مخابرات در موزه ریاست جمهوری در حال اجراست و حفر چاه و کانال آن انجام شده است.

مسؤولان شهرستان ازجمله نماینده و فرماندار پیگیری زیادی کردند تا این دکل در شهر نصب شود، چراکه نارضایتی های عمومی از عدم آنتن دهی تلفن همراه در رفسنجان بالا بود.

در حالی امروز کار بتن ریزی این مجموعه در حال اجرا بود که مجید کهنوجی شخصا جلوی اجرا و ادامه کار را می گیرد و دستور می دهد وسایل کار هم از محل منتقل شوند و اجرای فونداسیون ناقص رها می شود.

حال آنکه به گفته رئیس مرکز مخابرات شهرستان رفسنجان اجرای فونداسیون باید به صورت یکپارچه انجام شود تا از استحکام خوبی برخوردار باشد و بتواند تحمل دکل را داشته باشد، در حالی که اگر مخالفتی هم با اجرای این پروژه در این نقطه بود، می توانستند تا قبل از ریختن بتن و رهاکردن آن در نیمه راه جلوگیری کنند که استحکام فونداسیون هم زیر سؤال نرود.

طی تماس روراستی با رحیمی رئیس شورای شهر، وی اظهار کرد: زمین مجموعه متعلق به شهرداری است  و ما خبر نداریم با چه کسی قرارداد منعقد شده است.

وی ادامه داد: اگر مالکیت را در نظر نگیریم، نیاز به مجوز شهرداری هست و  شهردار هم اعلام کرده ما با نصب دکل در این نقطه مخالف هستیم و علی رغم تذکر ما اقدام به نصب آن شده است.

در پی این ماجرا کارکنان شبکه با نماینده تماس گرفته و آقای جلالی هم در جریان ماجرا قرار می گیرد.

حجت الاسلام جلالی نماینده رفسنجان و انار در مجلس به خبرنگار ما گفت: بنده عرض کردم هرجا تخلف قانونی صورت گیرد باید برخورد کنیم، اما اگر جایی قانون مجوز داده باشد برخورد با قانون، بی قانونی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: تشخیص جای دکل و نقطه گذاری کار تخصصی و کارشناسی است که مهندس الهامی از کرمان این نقطه را مشخص می کند، نکته دیگر اینکه ایجاد دکل، منفعت شخصی نیست و عام المنفعه است. همه دست به دست هم می دهند گرهی از شهر گشوده شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه به هرحال می بایست کار اجرای فونداسیون را بگذارند تمام شود که بیت المال هدر نرود، بعد دنبال حساب و کتاب بروند، افزود: چوب دعوای بین ادارات همیشه به گوش مردم می خورد.

وی اضافه کرد: نقاط زیادی از شهر آنتن دهی تلفن همراه ندارد و نقطه کور زیادی داریم که بعد از مدت ها برای حل این مشکل اقدام شده که متأسفانه جلوی آن گرفته شد.

اما در ادامه ماجرای کش دار، امشب لودر و ۴ دستگاه کامیون شهرداری تمام پروژه را نابود کرد و آب پاکی را روی دست مخابرات ریخت.

همچنین در جریان این ماجرا، رئیس دادگستری، قاضی کشیک، نماینده مردم در مجلس، رئیس و نائب رئیس و یکی از اعضای شورای شهر در محل حاضر شدند که رحیمی عنوان کرد: این کار را تأیید نمی کنم و می توانست با صحبت حل شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دکل مخابرات شهردار رفسنجان مجید کهنوجی مخابرات
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • م

  کاری که نمی توانند بکنند با جلو کار گرفتن خودی نشان می دهند

  Nima

  درود بر شهردار همین اول کاری آب پاکی رو ریخته رو دست بی قانونی... مخابرات به اندازه کافی دستش تو جیب مردم هست.. اینجارو خوب جلوشو گرفتی دمت گرم مهندس

  علی

  رفسنجون بچه بازی شده.وقتی غیر متخصص بیا سرکارهمینه.همشون اینجورین هم رحیمی هم صباغ فقط توشون یکی دوتا خوبن

  مهندس

  باسلام شهردار تازه اونده میخواد بگه منم هستم.ها آقا تو خیلی قدرت داری.

  رضا

  متاسفانه در شهر ما همدلی نیست هزینه سنگین زدن به بیت المال خیلی بد است آقای کهنوجی هم میخواسته خودی نشان دهد این خسارت غظیمرا هم باید در برابر قانون جوابگو باشد هم در برابر مردم هم در صحرای محشر که خودشان ادعا می‌کنند هرکس در این شهر خود مختار هست وآتش در اختیار من دلم به حال آقای رحیمی می‌سوزد که ایشان فردی متعهد ودلسوز هستند دلم میخواست از نزدیک ببینمشان بگم شورای برای شما فرد سالم خوب نیست آبروی شما برای من وجامعه فرهنگیان خیلی مهم هست سید بزرگوار مواظب باش ابرویتان در شورا ارزش زیادی برای شهر دارد