عاملان اسیدپاشی اصفهان را به اشد مجازات برسانید/ خدا نکند بودجه کشور که باید به همه برسد به عده خاصی برسد

  • شناسه خبر: 6299
عاملان اسیدپاشی اصفهان را به اشد مجازات برسانید/ خدا نکند بودجه کشور که باید به همه برسد به عده خاصی برسد

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به حادثه اسیدپاشی در اصفهان گفت: از کسانی که مسئولیت دارند می خواهیم هر چه سریعتر عوامل این حوادث را شناسایی کرده و به اشد مجازات برسانند. به گزارش روراستی، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که […]

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به حادثه اسیدپاشی در اصفهان گفت: از کسانی که مسئولیت دارند می خواهیم هر چه سریعتر عوامل این حوادث را شناسایی کرده و به اشد مجازات برسانند.
به گزارش روراستی، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که محل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: رحلت جانسوز عالم متقی مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی که داغی بر دل ما بود را به شما و حضرت بقیه الله تسلیت می‌گویم و اگر کسی بخواهد اندکی به سوابق ایشان آشنا گردد به پیام تسلیت مقام معظم رهبری دقت کند چرا که این تسلیت جامع الاطراف بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به برخی سوابق مرحوم آیت الله مهدوی کنی، اظهار داشت: ایشان مبارزات فروانی علیه طاغوت و دستگیری‌ها و تبعید، شکنجه و زندان داشتند. ایشان مسجد جلیلی را اداره می‌کرد و در شورای انقلاب عضو بود و امام مسئولیت کمیته‌های انقلاب را بعد نظام طاغوت به ایشان داد، عضو فقهای شورای نگهبان و نماینده امام در هیئت حل اختلاف مسئولان نظام بود. ایشان در کابینه رجایی و باهنر وزیر کشور بودند و بعد نخست وزیری را قبول کردند در شرایطی که به ایشان می‌گویند کسی غیر شما نمی‌تواند کشور را اداره کند ایشان مسئولیت را قبول کردند. عضویت در شورای انقلاب و شورای بازنگری قانون اساسی و ریاست دانشگاه امام صادق کم مسئله‌ای نبود چرا که احساس کرد باید جوان پرورش دهد لذا این دانشگاه را تاسیس کرد و موفق شد و نظام ما در جاهای زیادی از فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده کرد. تولیت حوزه علمیه مروی و ریاست مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران و از همه مهم تر، دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز تهران را برعهده داشت.

وی افزود: جامعه روحانیت تهران بازوی قوی امام بود و در دوره مبارزه این تشکل و حزب جمهوری اسلامی نقش موثری در انقلاب داشتند، جامعه روحانیت از نمایندگان مناطق مختلف تهران تشکیل شد، علما نشستند و یک نفر را انتخاب کردند و این افراد شورای مرکزی را تشکیل دادند و تصمیم شورای مرکزی تصمیم تمام روحانیت تهران بود، نیروهای ارزنده ای انتخاب شدند، لذا این دو تشکل حق عظیمی بر مردم دارد چون نقش موثری در پیروزی انقلاب داشت، اعلامیه‌های امام از فرانسه در تمام کشور و روستاهای کوچک بایک هدف و سخن پخش می‌شد و در یک روز، تمام کشور به حرکت در می آمد و دبیری این تشکل عظیم را آیت الله مهدوی کنی بر عهده داشتند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر استفاده از استعداد نخبگان کشور، بیان داشت: رهبری در دیدار با نخبگان جوان بر رشد علم و عدم وابستگی به منابع نفتی و زیرزمینی و در عین حال، اتکا به استعداد نخبگان تاکید فراوان کردند، لذا این مسئله بسیار مهم است و باید به آن توجه شود.

وی ضمن محکوم کردن حادیه اسیدپاشی در اصفهان، تاکید کرد: حادثه اسید پاشی در اصفهان بسیار دلخراش، زشت و غیرانسانی بود و همه را متاثر کرد، ما این عمل قبیح را شدیداً محکوم کرده و از مسئولان می‌خواهیم سریعا عوامل آنرا به اشد مجازات، مجازات کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مسئله حکم اعدام آیت‌الله النمر از سوی نظام سعودی، بیان داشت: هشدار می‌دهیم که بر طبق آنچه استاد الازهر، “شیخ احمد کریمه” گفته، یک سوم جمعیت عربستان شیعه است، لذا دولت عربستان متوجه باشد که اعدام روحانیت شیعی برای او خیلی گران تمام می‌شود و مطمئن باشد اگر این اتفاق بیفتد طبق بیان قرآن که می‌فرماید “انّ رَبَّکَ لَبِالمِرصاد”، ظالمین بترسند از اینکه باظلم خودشان نابود شوند.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار داشت: موضوع کاپیتولاسیون در همین ایام در زمان شاه تصویب شد و معنای طرح، این بود که در مورد جنایت آمریکا هیچ مقامی در ایران، حق تعرض ندارد و امام خمینی(ره) نیز در همین رابطه فرمودند که “ایران را فروختند” و در این مورد فریاد برآوردند.

خطیب موقت نماز جمعه در خصوص روز بسیج دانش آموزی، گفت: امام(ره) در مورد شهادت حسین فهمیده، فرمودند که رهبر ما این بچه 15 ساله است،‌ واقعا انقلاب چه انسان‌هایی را پرورش داد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به تشکیل ائتلاف دروغین ضدداعش، تاکید کرد: شنیده شده که 100 نفر از تروریست‌های داعش با 2 فرمانده‌شان پس از چندین روز محاصره، تسلیم و اسیر ارتش شدند، اما در مورد ائتلاف، روشن است که آمریکا از این ائتلاف چه هدفی دارد، می‌خواهد منابع صنعتی و نظامی سوریه نابود شود و اگر احیانا از داعش به غرب حمله شود آن را محکوم می‌کنند و در نتیجه، تمام هدفش حفظ آمریکا و نابودی منابع سوریه است.

وی ادامه داد: اخیرا یکی از اعضای اسیر شده داعش که 15 ساله است اعتراف کرده که داعش به نیروهای انتحاری خود داروهای خاص می‌خوراند تا اینها به عملیات انتحاری دست بزنند، این جنایات از اینها بعید نیست.

امام جمعه موقت تهران، در خطبه نخست نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته در دانشگاه تهران، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: از خداوند مسئلت دارم که به عزاداران ما توفیق بهره کامل را عنایت بفرماید. در رابطه با واقعه عاشورا 2 بینش در طول یکدیگر وجود دارد، بینش اول اینکه متوجه باشیم که این مصائب بزرگ که بر سیدالشهدا وارد می‌شود دل هر انسانی را می سوزاند و بی اختیار اشک را جاری می کند، طبعا این اشک‌ها خیلی ارزش دارد و توصیه فراوان در مورد نوحه سرایی شده، حتی انبیا هم در عزای سیدالشهدا (ع)  ناله زدند و جبرئیل برای حضرت آدم مصیبت کربلا را ذکر می‌کند و هر دو اشک می‌ریزند که این بسیار مهم است.

وی افزود: در کنار این مصائب، باید متوجه باشیم که چرا این همه مصیبت بر اهل‌بیت وارد شد، آیا امام حسین (ع) و یارانش گرفتار و غافلگیر شدند و یا اگاهانه استقبال کردند؟ ریشه شوق به شهادت و لقاءالله چیست؟ به چه دلیل ایشان عاشقانه به قتلگاه می‌روند؟ چون احساس می‌کنند که اسلام با وجود اینکه آن را شخص پلیدی چون یزید اداره کند در خطر خواهد بود، لذا امام فرمود اگر یزید والی مسلمانان باشد “وعلی الاسلام و السلام”. در یک کلمه ایشان دید اگر بخواهد دین بماند راهی جز شهادت نیست.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه امام حسین(ع)  با این آمادگی و داوطلبی حرکت کرد و عالمانه در این راه جان داد، تصریح کرد: حضرت زینب(س) در مجلس شام فرمود چیزی جز زیبایی ندیدم و خداوند اهل بیت(ع) را به فداکاری در راه دین دعوت کرد که ایاشن با آغوش باز استقبال کردند، اینها یک درس است، برای یاری دین نیاز است که انسان هرچه دارد را بدهد و از گرفتاری استقبال کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه جنگ کربلا، جنگ فرد نبود جنگ2 فرهنگ و مکتب بود، اظهار داشت: روشن است که کدام یک از این دو در دل مردم جان دارند،  آنکه می‌گوید همه فدای من و یا آن کسی که می‌گوید من فدای نجات امت اسلامی؟ لذا در یک طرف صدق و پاکی و در یک طرف دروغ است. هرچه توانستند تهمت زندند و تبلیغات غلط کردند و در مقابل انبیاء هم همین طور کار کردند و جبهه کفر هرچه توانست از دروغ و سحر و جنون نسبت داد اما وقتی این دو جبهه مقابل هم ایستادند به کلی جبهه باطل نابود شد.

وی افزود: کربلا بهترین درس است، آن مرد شامی که اصول دین را رعایت می کرد وقتی به زین العابدین رسید فحش و تهمت داد و امام سجاد یک کلمه گفت و این به این معنی است که اگر در یک جبهه صدق باشد و در جبهه دیگر دروغ و تهمت باشد. الان می بینیم آمریکا در مقابل ایران این جبهه را باز کرده و در این جبهه پیروزی با اهل صدق است.

آیت الله موحدی کرمانی در همین رابطه افزود: در یک طرف حکومت به زور و در یک طرف حکومت بر انسان‌ها با عشق و علاقه خود انسان بود، حضرت مسلم به ابن زیاد فرمود که من برای تفرقه نیامدم، شما بر گردن مردم مسلط شدید بدون اینکه مردم شما را بخواهند و مردم را به محرمات الهی وادار کردید، ما آمدیم تا مردم از نجات دهیم و امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

امام جمعه تهران بیان داشت: اگر در نهضت امام حسین، یزید شکست خورد به همین دلایل بود، در یک طرف حکومت زور و بدون رضای مردم بود چنانکه امام خمینی هم فرمود مردم نظام پهلوی را نمی‌خواهند و محمدرضا نباید حاکم باشد.

وی افزود: آن طرفی که عقل و منطق دارد، برنده است. امام حسین با آوردن اسرا سفیر به درون  و قلب دشمن اعزام کرد و این حقایق را بیان کردند و حضرت زینب در مجلس ابن زیاد آنها را رسوا کرد و صحبت که تمام شد هیچ جوابی نداد جز اینکه گفت این که اینها که مصیبت دیدند طبیعی است که فریاد بزنند. در مسجد وقتی صحبت زین العابدین را هم شنیدند مسجد یکپارچه ناله و گریه شد و این همان غلبه حق است.

“آن طرف، جبهه باطل می‌گوید از هر راهی باید به هدف رسید اما این طرف ابدا معتقد به این نیستند، امام حسین(ع) می‌فرماید اگر کسی از گناه به هدف بخواهد برسد دور تر هم می شود و بنابراین جبهه پای بند تقوا و پاکی برنده است”.

وی بیان داشت: در یک جمله، جناح باطل می‌گوید من از شمشیر و زندان برای پیروزی استفاده می‌کنم و این طرف حق هم از قوانین نظام هستی و کمک خداوند استفاده می کند و صبح عاشورا هم می‌گوید که خدایا تو مایه امید من هستی و من به وعده های تو اطمینان دارم، طرفداران حق، حق را دارند و طرفداران باطل چیزی برای عرضه کردن ندارند، درسی که باید بگیریم این است که حالا که حق برنده است دقت کنیم از مسیر الهی جدا نشویم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اگر می خواهیم در فرهنگ غرب را با ماهواره و اینترنت مفسدانه به روی مردم باز کنیم باید منتظر سرنوشت اندلس باشیم و مسئله شوخی نیست، مسئولان باید تمام همت را مصروف کنند تا جوانان را از تباهی نجات دهند و اگر این کار را نکنند عذاب سخت آخرت و دنیا در انتظار آنها است، آیا این است معنای فرهنگی که رهبری انقلاب سال را سال اقتصاد و فرهنگ دانستند؟ معنای مدیریت جهادی همین است؟ خدا همه را از خواب غفلت بیدار کند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه اگر گناه شایع شد مسئولیت  آن گردن همه را می گیرد، تصریح کرد: خدا نکند بودجه کشور که باید به همه برسد به عده خاصی برسد و خدا نکند روابط بر ضوابط حاکم گردد.

برچسب ها:
اسیدپاشی اصفهان رفسنجان روراستی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :