مغزهای اجاره ای؛ قلب های کوکی

  • شناسه خبر: 6304
مغزهای اجاره ای؛ قلب های کوکی

مجدالدین معلمی برخی اوقات از میزان تلون برخی آدم ها حیرت زده می شوم! از اساس متوجه نمی شوم چگونه یک نفر می تواند این طور فکر و ذهن خودش را دربست واگذار کند! حب و بغض شان و کوک شان بر اساس اراده ای تنظیم می شود که ذره ای منافع ملی در آن […]

مجدالدین معلمی
برخی اوقات از میزان تلون برخی آدم ها حیرت زده می شوم! از اساس متوجه نمی شوم چگونه یک نفر می تواند این طور فکر و ذهن خودش را دربست واگذار کند! حب و بغض شان و کوک شان بر اساس اراده ای تنظیم می شود که ذره ای منافع ملی در آن دیده نمی شود!چندی است صفحه های اجتماعی سکولارهای وطنی، از عکس های حمایت از مستضعفان تحت محاصره ی کوبانی پر شده؛ گویی در دنیا فقط در این منطقه جنگ هست و فقط کردهای این منطقه مقاومت کردند!

نمی دانم چطور خودشان را توجیه می کنند؟! یعنی نمی فهمند این کوبانی جزيی از همان سوریه ای است که سه سال است دولتمردان کشور خودشان را به خاطر حمایت از آن به تمسخر می گیرند؟!

چرا آن زمان که فریاد مسوولان جمهوری اسلامی بلند بود که داعش دست پروده ی مشترک اعراب عقب مانده و غرب است صدای شان در نمی آمد؛ مگر همین داعش مردم سوریه را هر روز به خاک و خون نمی کشد! مگر نه اینکه داعش در عراق روزانه ده ها انسان بی گناه را می کشت و می کشد؟! چطور شده است دو هفته است داعش برای این موجودات موضوعیت پیدا کرده است؟

فرق کردهای کوبانی با ترکمن های آمرلی چیست؟ چرا وقتی هفته ها آمرلی در محاصره ی کامل بود حتی یک تصویر یا پیام غمبار صادر  نکردند؟! وقتی رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه حمله کرده بود عمل لبنانی ها و اهالی غزه مقاومت نبود؟؟

دلیلش مشخص است. چون زمان محاصره ی آمرلی غربی ها نمی خواستند کشته شدن گروهی شیعیان در شمال عراق پخش شود و حالا می خواهند برای ورود به سوریه احساسات عمومی دنیا را تحریک کنند! دلیلش این است که ترکمن های شیعه ی آمرلی پس از مقاومت جانانه و خونبار به دست خود عراقی ها و با حمایت و مشاوره ی ایران آزاد شد و حالا مردان و زنان مقاوم کرد کوبانی بهانه ای هستند تا با دخالت غرب از محاصره ی وحشی های داعش خارج شوند!

یک نفرشان نمی پرسد چرا در بحرین بیش از هشتاد درصد مردم در زندان و حصر اقلیت وابسته به عربستان و غرب هستند؟ یکی از این موجودات مدافع حقوق بشر نیست که صدای انقلاب یمن را بشنود؟ یعنی باور کنیم که کشتار فوج فوج شیعیان پاکستان را نمی بینند؟! چرا از پشتیبانان علنی داعش، از عربستان و قطر و امارات نفرت سیاسی ندارند؟ چرا یک نفرشان حاضر نیست ضد امارات یا قطر فریاد بزند؟!!

جواب همه ی این سوالات روشن است! چون اولیای غربی شان نمی خواهند! چون رسانه های غربی نمی خواهند مظلومیت یمن و بحرین و آمرلی و هر جایی که منافع غرب در آن نباشد دیده شود. چون غرب نمی خواهد عربستان و قطر و امارات  در سیبل انتقاد جهانی قرار بگیرد؟! چون غرب نخواسته شعار بدهید! چون غرب نگفته ببینید! چون غرب نگفته بشنوید! چون غرب نگفته فریاد بزنید! چون غرب نگفته دل تان بسوزد! چون غرب نگفته اشک بریزید! چون غرب نخواسته!!

این حجم و میزان کوک پذیری، سرسپردگی و غرب زدگی شرم آور است!

برچسب ها:
رفسنجانآمرلی روراستی سوریه کوبانی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :