روراستی گزارش می دهد:

آوار بی مهری مسئولان بر سر دام های بی زبان در رفسنجان+تصاویر

  • شناسه خبر: 63677
آوار بی مهری مسئولان بر سر دام های بی زبان در رفسنجان+تصاویر

بر اثر بارندگی های اخیر در رفسنجان، سقف یک دامداری فرسوده که صاحب آن به دلیل بی محبتی مسئولان مجبور شد دام های خود را از مکانی مناسب به اینجا منتقل کند، فرو ریخت و ۸۰ گوسفند تلف شدند.

بر اثر بارندگی های اخیر در رفسنجان، سقف یک دامداری فرسوده که صاحب آن به دلیل بی محبتی مسئولان مجبور شد دام های خود را از مکانی مناسب به آنجا منتقل کند، فرو ریخت و ۸۰ گوسفند تلف شدند.

به گزارش روراستی، بارندگی های اخیر علاوه بر خوشحالی کشاورزان، اما در گوشه و کنار کشور و استان به ویژه شهرهای جنوبی خساراتی به همراه داشت.

در رفسنجان هم یک واحد دامداری از این خسارات بی نصیب نماند و تعدادی گوسفند زیر آوار تلف شدند.

آقای گلی، صاحب دام های تلف شده در گفت وگو با خبرنگار روراستی اظهار کرد: چند سال قبل یک واحد دامداری جنب مسجد ابوالفضل(ع) واقع در جاده رفسنجان _انار ساختیم و از سهم مالکیت خودمان از آب چاه تلمبه، آب آن را تأمین و برق رسانی به دامداری هم انجام شد، که متأسفانه مسئول وقت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، دامداری ما را که تمام مجوزها را هم داشت، داخل اراضی ملی اعلام کرد و از ادامه کارمان ممانعت کردند.

وی ادامه داد: طی این چند سال از اداره آبیاری هم مورد بی مهری قرار می گرفتیم، ولی تنها کسی که کمک هایی به ما داشت و به وجودش دلخوش بودیم، مهندس رضایی رئیس سابق جهاد کشاورزی رفسنجان بود.

گلی، در خصوص نگهداری دام ها در آغول فرسوده گفت: چاره ای نداشتیم و دام هایمان را در این آغول قدیمی که به قلعه معروف است، نگهداری کردیم تا اینکه بارندگی های اخیر موجب شد سقف آن فرو بریزد و از ۱۲۰ راس گوسفند، بیش از ۸۰ راس تلف شد.

وی عنوان کرد: چندین سال است که برای دامداری مان نامه نگاری می کنیم، اما نتیجه ای نمی گیریم و اکنون هم دام هایمان تلف شده اند، ترس تلف شدن بقیه دام ها از گرسنگی را هم داریم.

این دامدار خسارت دیده خاطرنشان کرد: برای تهیه علوفه و خوراک دام های باقی مانده درخواست وام دادیم ولی بانک ها همکاری نمی کنند و کمبود منابع را بهانه می کنند.

امید است با توجه به قول و وعده هایی که مخبر معاون اول رئیس جمهور در سفر به استان کرمان برای خسارت دیدگان از سیل داده،  این وعده ها عملی شود و خسارت دامدار رفسنجانی که تقریبا همه زندگی اش از محل پرورش این دام ها تأمین می شود، مشمول و جبران شود، که در این زمینه همت جهادی مسئولان رفسنجانی را می طلبد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
، روراستی، جزئیات، کشف آوار بارندگی دامداری گوسفند مسئولان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • مجید

    سلام اقای عزیزباکدوم دامدارهمکاری کردندکه باشماهمکاری نکردن دام های مردم گرسنه هستن جو بیده نهاده های دامی بیاببین قیمتشون سربه فلک کشیده دامدارهاپول خرجی ندارن ازادنهاده بخرندبروبپرس وببین ایادامداری مقرون به صرفه هست یانه ؟؟؟ولی ازهردامداری بپرسی میگن دامداری صرف الان بااین خرجها نمیکنه انشاالله خدا خودش کمک کنه کسی کمک نمیکنه