در بازدید معاون وزارت میراث فرهنگی از رفسنجان:

خانه «حاج آقاعلی» تعیین تکلیف شد

  • شناسه خبر: 63688
خانه «حاج آقاعلی» تعیین تکلیف شد

در بازدید معاون میراث فرهنگی و گردشگری از خانه حاج آقاعلی، تصمیم به بازگشایی درب بزرگترین خانه خشتی جهان به روی گردشگران گرفته شد.

در بازدید معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از خانه حاج آقاعلی، تصمیم به بازگشایی درب بزرگترین خانه خشتی جهان به روی گردشگران گرفته شد.

به گزارش روراستی، علی‌اصغر شالبافیان عصر امروز در حاشیه سفر به رفسنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدیدهای امروز از مناطق نمونه گردشگری شهرستان و خانه تاریخی حاج‌آقاعلی بزرگترین خانه خشتی جهان اظهار کرد: برنامه توسعه گردشگری در محورهای کمتر توسعه‌یافته و کم‌برخوردار کشور در دستور کار است و توزیع گردشگری در تمام نقاط کشور را در برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی داریم.

معاون گردشگری وزیر میراث‌ فرهنگی عنوان کرد: تنوع در بازارهای گردشگری خارجی با محوریت بازارهای همسایه و تنوع‌بخشیدن به محصولات گردشگری مثل گردشگری کشاورزی و همچنین در کرمان به‌واسطه مزار سردار شهید سلیمانی تقویت گردشگری مقاومت یکی دیگر از برنامه‌های وزارتخانه است.

وی در خصوص حل مشکل خانه حاج‌آقاعلی رفسنجان نیز با توجه به اینکه به دلایلی درب آن به روی گردشگران بسته است، گفت: با هماهنگی که با اداره کل اوقاف استان صورت گرفت از امروز درب این خانه به روی گردشگران باز شد.

وی در همین رابطه افزود: همچنین در خصوص جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران هماهنگی‌هایی انجام شد.

شالبافیان اضافه کرد: با مساعدت‌ها و همکاری که وزارت میراث فرهنگی خواهد داشت، محور منتهی به خانه حاج‌آقاعلی، حمام و بازار مرمت می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
بزرگترین خانه خشتی جهان بزرگترین خانه خشتی چهان خانه حاج آقاعلی خانه خشتی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :