جناب شهردار؛

کارگران به تکریم نیاز ندارند لطفا تحقیر نکنید

  • شناسه خبر: 65185
کارگران به تکریم نیاز ندارند لطفا تحقیر نکنید

نمایندگان کارگران شهرداری رفسنجان برای رفع مشکل خود به شهردار مراجعه می کنند که با جواب ” شما پر رو هستید” مواجه می شوند و با مراجعه به شواری اسلامی این شهر با جواب ” احتیاجی به رأی شما در زمان انتخابات نداریم” روبرو می شوند؛ آیا قشر زحمتکش جامعه مستحق این پاسخ است

نمایندگان کارگران شهرداری رفسنجان برای رفع مشکل خود به شهردار مراجعه می کنند که با جواب ” شما پر رو هستید” مواجه می شوند و با مراجعه به شواری اسلامی این شهر با جواب ” احتیاجی به رأی شما در زمان انتخابات نداریم” روبرو می شوند؛ آیا قشر زحمتکش جامعه مستحق این پاسخ است؟

به گزارش روراستی؛ ماجرا از این قرار است که نمایندگانی از نگهبان های منطقه های یک، دو و مرکزی شهرداری، فضای سبز، زیباسازی، عمران، انبار ضایعات، آرامستان و دیگر بخش های این نهاد که تعدادشان بیش از ۵۰ نفر می باشد برای رفع مشکل شان متوسل به شهرداری می شوند که متولی این کارگران است.

به گفته یکی از نگهبانان، شغل این کارگران به گونه ای است که مدتی باید برای نگهبانی در اتوبوسرانی و مدتی باید در فضای سبز و غیره به صورت چرخشی مشغول به کار باشند.

این نگهبان می گوید: قبلا باید به مدت ۲۴ ساعت یا ۴۸ ساعت در شیفت کار می کردیم در حالی که این روند تغییر کرده و به مدت ۱۲ ساعت تقلیل یافته امّا به دلیل تردد و به صرفه نبودن این کار، بهتر است روند به قبل برگردد تا کارگران متضرر نشوند.

از جمع بیش از ۵۰ کارگران حوزه شهرداری ۲ نفر به نمایندگی از این کارگران تصمیم می گیرند قضیه را به شهردار توضیح دهند تا ساماندهی شود.

همینکه این دو نفر در ملاقات صبحگاهی به حضور شهردار می روند و برای رفع مشکل کارگران تقاضای تدبیر منصفانه را می کنند با پاسخ شهر دار مبنی بر ” شما کارگران پر رو هستید و بروید دنال کار وزندگی تان” مواجه می شوند.

این دو نماینده کارگران شهرداری پس از آن به سمت دفتر شورای اسلامی شهر رفته و از آنجا تقاضای رسیدگی به مشکلشان را داشتند، ان جا نیز با پاسخ یکی از اعضای شورای اسلامی شهر که از قضا از بستگان شهردار هم هست مبنی بر ” من احتیاج به رأی شما کارگران ندارم” روبرو می شوند.

این کارگران تقاضای زیادی ندارند، کارگران از هر قشری که بگویید زحمتکش ترند، آن ها با زور بازو نان آور خانه هستند، این شغل مقدس است و حتی نبی مکرم اسلام نیز بر تکریم کارگران تأکید داشته است.

ارزش کار و کارگری به حدی است که در قرآن به آن اشاره شده است که حقیقت سرمایه مادی برای انسان زحمات و تلاش‌های اوست لذا ممکن است انسان از راه‌ های دیگر نیز به سرمایه‌ های زیادی برسد، اما سرمایه حقیقی و ارزشمند از دیدگاه قرآن کریم، سرمایه‌ ای است که از طریق سعی و تلاش فرد به دست بیاید.
در گزارشات روایی هست که حتی پیامبر(ص) دست کارگر را می‌ بوسید، این فعل پیغمبر (ص) در زمانی که برخی افراد زندگی‌ های سلطنتی، ملوکانه و پادشاهانه داشتند، بسیار قابل توجه است.

درخواست کارگران شهرداری رفسنجان زیاد نیست؛ ان ها در شرایط فعلی باید طبق مصوبه جدید شهرداری بعد از هر ۱۲ ساعت کار کردن تعطیل شوند و به خانه برگردند و بعد از ۱۲ ساعت دوباره به محل کار برگردند که این عادلانه و مقرون به صرفه نیست.

امّا لحن صحبت شهردار و عضو شورای اسلامی نباید چنین باشد، این کارگران کار می کنند وعرق می ریزند تا جایی را آباد کنند، آن ها به نظام مقدس جمهوری اسلامی پاینبد هستند و بنا به توصیه مقام معظم رهبری به تکلیفشان عمل می کنند و در همه صحنه ها حضور میابند، در انتخابات شورای اسلامی هم شرکت کردند تا بهترین اشخاص و اصلح ترین را به کرسی شورای اسلامی بنشانند تا بتوانند با تصمیمات کارساز خود در توسعه و گسترش عدالت و همدلی رضایت همگانی را جلب کنند، حال که این اعضای شورای به آرزوی خود رسیده اند نیاز است که به وظیفه خود عمل کنند و آن زمان که در شعارهای انتخاباتی قول رفع مشکلات را به مردم می دادند باید همانگونه عمل کنند چراکه مردم ولی نعمت مسئولان هستند.

برچسب ها:
توهین شهردار روز کارگر شهردار رفسنجان کارگران شهرداری
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علی

    بله شهرداری خیلی حق کارگر رو ندیده میگیره امسال شب عید ب کارگران بن ندادن ماه رمضان هم تموم شد بن ب کارگر ندادن