ماجرای قبول‌شدگان آزمون استخدامی مس که مردودشان کردند!

 • شناسه خبر: 65898
ماجرای قبول‌شدگان آزمون استخدامی مس که مردودشان کردند!

تعداد ۳۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی شرکت مس علیرغم قبولی در آزمون و مصاحبه اعلام می‌شود که نمی‌توانند در شرکت مشغول به‌کار شوند.

تعداد ۳۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی شرکت مس علیرغم قبولی در آزمون و مصاحبه اعلام می‌شود که نمی‌توانند در شرکت مشغول به‌کار شوند.

روراستی_گزارش، نزدیک به چهار هزار نفر از جوانان رفسنجان و شهربابک در آزمون شرکت مس شرکت کردند و حدود ۳۰۰ نفرشان قبول شدند و از مصاحبه هم موفق بیرون آمده و در دوره‌های کارآموزی و آزمایش‌های مربوطه هم به‌مدت یک ماه شرکت کردند.

این پذیرفته‌شدگان که ۲۱۷ نفر هم هستند، دارای مدرک لیسانس بودند و با مدرک دیپلم آزمون داده بودند و تعهد محضری دادند که مدرک لیسانس خود را تا ده سال ارائه ندهند، به یک باره اعلام می شود که چون مدرک لیسانس داشتند حق نداشتند با دیپلم آزمون بدهند، این در حالی‌ست که طی سال‌ها این نوع آزمون دادن هیچ مشکلی نداشته و به یکباره قانون را تغییر می‌دهند.

یکی از این افراد می‌گوید: بنده از چند کارشناس و تعدادی از وکلا سوال کردم و گفتند هیچ کار غیر قانونی انجام نداده‌اید و سخنان دوستان در شرکت مس غیرمنطقی است.

تعدادی از این افراد که در شرکت‌های مختلف ازجمله فولاد زرند و دیگر شرکت‌ها مشغول به کار بودند و زمانی که در مصاحبه شرکت کرده و پذیرفته شدند، به خیال آنکه در شرکت مس مشغول به کار می‌شوند با کار قبلی خود تسویه کرده و اکنون با وجود این وضعیت راه برگشت به کار قبلی را هم ندارند.

پدر یکی از این افراد که بازنشسته آموزش و پرورش است، می‌گوید: اگر مشکلی بود و قرار بود قانون را تغییر دهند، همان اول اعلام می‌کردند که بچه‌ها در مصاحبه شرکت نکنند.

اما در همین رابطه امام جمعه هم در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته به مسئولان مربوطه در شرکت مس تذکر داد و خواهان حل این مشکل شد.

این در حالی‌ست که در مجتمع مس سرچشمه مشکلی برای استخدام این افراد نیست و منشأ مشکل از ناحیه معاونت پشتیبانی شرکت ملی صنایع مس در تهران است.

پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی مس ضمن اینکه اعلام می‌کنند ما حاضریم بیست سال هم تعهد بدهیم که مدرک لیسانس‌مان را ارائه ندهیم، از مسئولان شهرستان و شورای تأمین خواستند با تشکیل جلسه‌ای نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

یکی از والدین این افراد معتقد است اگر آلایندگی‌های مس برای رفسنجانی‌هاست، اشتغال آن هم باید بیشتر برای فرزندان این منطقه باشد نه اینکه تمام اشتغال شرکت مس برای غیربومی‌ها باشد و این بهانه‌ها را هم بیاورند.

برچسب ها:
آزمون استخدامی شرکت مس آلایندگی استخدام سرچشمه رفسنجان شرکت مس
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • Aliafsari

  در پاسخ به مطالبه ناحق. خلاف قوانین، مبنی بر پذیرفته شدگان لیسانس و بالاتر در مقطع دیپلم شرکت مس به اطلاع افراد لیسانس و بالاتر میرساند مطابق فهرست نهاد های دولتی و غیر دولتی، شرکت مس، غیر دولتی است و شرایط جذب و استخدام آن تابع مقررات عمومی دولت نمی باشد لذا آیین نامه و اساسنامه خاص خود را در این زمینه دارد که ضوابط برگزاری آزمون و شرایط جذب را مستقلا برنامه ریزی میکنند. همچنین از قبل از ثبت نام مطابق بند آیین نامه برگزاری آزمون به افراد دارای مدرک لیسانس و بالاتر به صراحت اعلام و تذکر داده شده است در صورت شرکت در گروه دیپلم و پذیرفته شدن در هر مرحله استخدام برخورد و اخراج میگردند. حال داوطلبان با مدرک دیپلم میبایست شاکی و طلبکار باشند.. افرادی که تخلف کردن و ایین نامه آزمون را زیر پاگذاشته اند حرف از قانون میزنند و شاکی هستند. با طرز تفکر نژادپرستانه این افراد شرایط سنی، تشکیل خانواده و اشتغال زایی شامل افراد دیپلم نمیشود و انان باید بروند و بمیرند در این شرایط بد اقتصادی، شغلی و غیره افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم باید با افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر رقابت کنند. آیا این عدالت است؟ آیا فقط این افراد هستند که نیاز به شغل دارند؟ آیا افراد دارای مدرک دیپلم نیاز به تشکیل خانواده ندارند.؟

  Scgf

  اتفاقا همه این دوستان از روزی که وارد شرکت شوند دنبال اشنا و پارتی خواهد بود تا یک جایی پیت کارشناسی بگیرن این تجربه ۱۰-۱۵ سال اخیر بنده داخل شرکته اصلا اخرش نیاز اصلی شرکت که کارگر خط تولید باشه برطرف نمیشه متاسفانه هم نسل فعلی هیچ کدام ادم کار یدی نیستند و همه هنوز نیومده دنبال پست هستن پارتی هم که داخل مجموعه بی داد میکنه اما نمیشه از اشتباه شرکت هم حین برگزاری آزمون چشم پوشی کرد اصلا ابتدای کار نباید از این قبیل افراد در مقطع دیپلم ثبت نام کرد حق اون جوان دیپلم هم اینجا ضایع شده

  علی

  این توی آگهی استخدام اومده بود که اگر با مدرک بالاتر شرکت کردند پذیرفته نمیشوند مثل شرکت گل گهر و خیلی شرکت های دیگه این اگر حق الناس نیست پس چیست؟؟؟؟؟