دانشگاهی دخترانه در دل بیابان/دختران نرجس بلاتکلیف شدند

 • شناسه خبر: 66650
دانشگاهی دخترانه در دل بیابان/دختران نرجس بلاتکلیف شدند

دانشگاه دخترانه نرجس(س) رفسنجان تنها دانشگاه تک جنسیتی جنوب شرق کشور است که پس از کش و قوس های فراوان در خصوص استقلال آن،اکنون مشکل فضا دارد و دانشجوبان آن بلاتکیف و قرار است به ساختمان شهید بهشتی دانشگاه ولیعصر(عج)منتقل شوند.

دانشگاه دخترانه نرجس(س) رفسنجان تنها دانشگاه تک جنسیتی جنوب شرق کشور است که پس از کش و قوس های فراوان در خصوص استقلال آن،اکنون مشکل فضا دارد و دانشجوبان آن بلاتکیف و قرار است به ساختمان شهید بهشتی دانشگاه ولیعصر(عج)منتقل شوند.
به گزارش روراستی، دانشگاه نرجس رفسنجان تنها دانشگاه تک جنسیتی جنوب شرق کشور است که حدود ۵۰۰ دانشجو در آن تحصیل می کنند.
اما این دانشگاه علاوه بر اینکه در خصوص استقلال آن مباحثی مطرح بود و کش و قوس هایی برایش ایجاد شده بود، اکنون بحث ساختمان آن هم مطرح است و به نظر می رسد تفکری که پشت ایجاد ساختمان فعلی آن در بیابان و دور از آبادی بوده، منطقی نبوده است، چراکه امنیت نخستین مقوله ای برای تحصیل دختران است اما این دانشگاه را در کمربندی و دور از فضاهای دانشگاهی شهر ساخته اند و اکنون ساختمانی با میلیاردها تومان هزینه بلااستفاده مانده و هزینه نگهداری آن هم اگرچه پرداخت می شود، اما دانشگاه یا هر ساختمانی که از آن استفاده نشود به مرور زمان مستهلک شده و از مدار خارج می شود.
اما در آخرین تصمیمی که در دیدار با ریاست جمهور اتخاذ شد قرار بر فروش این ساختمان و احداث دانشگاه در فضای دانشگاه ولیعصر(عج) انتهای دانشگاه و جوار حصار سمت هرمزآباد شد.
اکنون با این همه هدردادن منابع چه کسی پاسخگوست در حالی که همه عنوان می کنند ما مخالف احداث دانشگاه در این نقطه بودیم.
در قضیه فروش دانشگاه نیز با توجه به اینکه فضایی که برای آموزش ساخته شده باشد فقط به درد آموزشی می خوردف و با توجه به اینکه دانشگاه‌ های شهرستان همه ساختمان دارند، فروش آن سخت خواهد بود و هزینه ای که باید برای ساختمان جدید در دانشگاه ولیعصر(عج) تأمین شود نیز باید از محل فروش همین ساختمان تأمین شود.
طبق آنچه اخیرا تصمیم گیری شده قرار است فعلا دانشجویان نرجس که بنا بود در یک دانشگاه تک جنسیتی درس بخوانند! باید به ساختمان شهید بهشتی دانشگاه ولیعصر(عج) منتقل شوند که آن هم مشکلات خاص خودش را دارد و نشان از ضعف مدیریتی در این زمینه بوده است چراکه خانواده ها با خیال اینکه دخترانشان را به یک مکان خاص می فرستند تا تحصیل کنند، اکنون از این ساختمان استیجاری به آن ساختمان کوچ می کنند و مشخص نیست مقصد بعدی دختران نرجس کجا باشد!
از طرفی با وجود رشته هایی که دانشگاه نرجس دارد حدودا به ۱۰ کلاس نیاز دارد که ساختمان شهید بهشتی تنها ۵ اتاق دارد که به نظر می رسد در ساختمان شهید بهشتی دانشگاه از نظر فضای آموزشی هم دچار مشکل شوند.ضمن اینکه نام این ساختمان را هم از شهید بهشتی به شهید تحویلیان تغییر دادند که آنهم از مظلومیت شهید بهشتی است چراکه می توانستند یک ساختمان دیگر را به نام شهید تحویلیان نامگذاری کنند.
انتظار می رود مسؤولان مربوطه به ویژه رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) حمایت و کمک کنند ساختمان دانشگاه نرجس در محلی که جانمایی شده هرچه سریعتر احداث شود که مشکل دانشجویان دانشگاه نرجس(س) حل شود و با فراغ بال به هدفی که در زندگی شان ترسیم کرده اند، برسند.

 

برچسب ها:
دانشگاه تک جنسیتی دانشگاه دخنرانه نرجس رفسنجان دانشگاه نرجس
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • شیدا

  با بردن دانشگاه توی ولیعصر واقعا رفت امد برای دانشجو سخت می‌شه، خواهشا خوابگاه و هم بیارین داخل ولیعصر، از خوابگاه تا دانشگاه ولیعصر راه کمی نیست مخصوصا که بزرگراه بسیار شلوغی داره و خطرناک

  Mahsa

  سلام،واقعا اون دانشگاه نبود،حتی دانشکده هم نبود،از دبیرستان امکانات و ساختمان کمتری داشت،همون بهتر ک منتقل بشه به ولیعصر و بعد ان شاالله کلا حذف بشه.

  Nari

  ما داخل دانشگاهیم ترو خدا مسئولین پیگیری کنن

  ...

  خانواده ها از شهرستان های دور و استان فارس بچهاشونو میفرستن رفسنجان که تحصیل کنند؛ مسئولین رفسنجان وقتی که توانایی اداره و مدیریت این دانشگاه رو ندارند و فقط بفکر پز دادن این هستن که تنها دانشگاه دخترانه رو داریم.... زمانی که توانایی اسکان دانشجویان را ندارید...ببندینش