یادداشت:

سایه بی مهری شرکت مس بر سر رفسنجان؛ از زمزمه تغییر مدیران بومی با جایگزینی سفارشی ها و غیربومی ها تا رهاکردن پروژه هایی که فقط کلنگ زنی شد

 • شناسه خبر: 67306
سایه بی مهری شرکت مس بر سر رفسنجان؛ از زمزمه تغییر مدیران بومی با جایگزینی سفارشی ها و غیربومی ها تا رهاکردن پروژه هایی که فقط کلنگ زنی شد

عملکرد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای مدیریت تا کنون به گونه ای بوده که فراموش کرده ۷۰ درصد مس ایران در رفسنجان است و نباید بدون مشورت با مسؤولان این شهرستان برای منابع مردم تصمیم گیری کند.

عملکرد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای مدیریت تا کنون به گونه ای بوده که فراموش کرده ۷۰ درصد مس ایران در رفسنجان است و نباید بدون مشورت با مسؤولان این شهرستان برای منابع مردم تصمیم گیری کند.

روراستی/یادداشت: چندماهی است که سایه سنگین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران التهابی در بین کارگران مجتمع عظیم مس سرچشمه رفسنجان و مردم رفسنجان ایجاد کرده است.التهابی که هرروز با شنیدن اخبار و عملکردی که جناب مدیرعامل دارد، بیشتر می شود‌.

اوایل حضور رستمی در شرکت مس اعداد و ارقام قوق نجومی برای طرح های توسعه ای اعلام کرد که گوش فلک را کرد کرد، اما نه تنها در عمل کاری انجام نشد بلکه طرح هایی که چندین سال است که کلنگ زنی شده هم رها شده است و از خیلی از طرح ها هم از جلمه مواد شیمیایی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی تجدیدپذیر هم خبری نیست و پروژه گلوله سازی آلیاژکاران در شهرک صنعتی نیز مدتهاست که رها شده است.

اما در خصوص وضعیت باشگاه مس و تیم های لیگ برتری هم باید گفت به جای آنکه منابع مورد نیازشان تزریق شود که بازیکنان بدون دغدغه در مسابقات شرکت کنند، دیدیم که تیم والیبال مس به دلیل عدم پرداخت معوقاتشان در بازی مقابل …حضور نیافت و نتیجه بازی را از دست داد و نزدیک بود از دایره رقابت ها کنار گذاشته شود.
ورزشگاه شهدای صنعت مس هم به کندی پیش می رود و قرار بود هتلی ایجاد شود که هنوز محقق نشده است و در مجموعه وضعیت ورزشگاههای رفسنجان یکی پس از دیگری تأسف بار تر.

علی رغم وجود ثروت بی پایان مس بیخ گوش رفسنجان، گویا فراموششان شده که ذخایر مس ثروتی است که از دل خاک این منطقه بیرون می آید و حق مردم این منطقه است که از سود آن هم منفعت ببرند نه اینکه آلایندگی ها نصیب شان شود و همان منابع قطره چکانی هم که از مس به رفسنجان می رسید، دریغ شده است.
با کمال ناباوری و در عین خودخواهی، منابعی بانک های رفسنجان را نیز خالی کردند و مردم برای گرفتن وام در این خشکسالی ها و بی محصولی و خساراتی که سیل به آنان وارد کرده، گرفتار شدند و حتی از بلاعوضی که قرار بود به حساب اهالی بی خانمان کوثرریز که سیل خانه و کاشانه شان را ویران کرده هم خبری نیست و رفسنجان تنها محل تولید ثروت برای آقایان شده و هیچ نگاهی هم متوجه این شهر نمی شود.

متاسفانه در عملکرد جناب رستمی تغییرات مدیران هم در جای خود تامل برانگیز است. مدیران غیر بومی جایگزین مدیران توانمند بومی می شوند که بدون تخصص و تجربه هستند و افرادی هم از بیرون از مجموعه مس به واسطه رفاقتها و دوستی ها به مجموعه مس تزریق شده است.

اما این عملکرد غیرقابل قبول و خودخواهانه بدون توجه به درخواست ها و مطالبات امام جمعه و نماینده مجلس و مهمتر از همه کارگران پرتلاش این مجتمع، پرواضح است که ناشی از سیاسی کاری های جناب مدیرعامل به همراهی برخی از دوستانش است و انگار سفری زیارتی که با همان دوستان انجام شده مسیر شرکت مس را به سمت این تحولات ناعادلانه و غیرمنطقی پیش می برد که ضرورت دارد در این رفتارها و عملکرد تغییرنگرشی ایجاد شود و مسیر توسعه و پیشرفت مس و آبادانی رفسنجان پیش گرفته شود و آقایان از بازی های سیاسی که چوبش به مردم و نظام می خورد، دست بردارند

با توجه به به ابقاء وزیر صمت، انتظار می رود در حوزه مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران توجه ویژه ای صورت گیرد..

برچسب ها:
رستمی رفسنجان شرکت مس مدیرعامل شرکت مس
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • Assfg

  واقعا چرا رستمی این شهرستان رو هیچی به حساب نمیاره؟ بهش فکر کردین؟ چون مسئولینش هر وقت نگاهشون سمت مجتمع سرچشمه امده فقط دنبال کندن چیزی برای خودشون بودن این از انتصاب یک رفیق در یک مخزن پول توپ (نماینده) شروع میشه تا نهایتا و دست پایین به گرفتن یکی دوتا ماشین با راننده (راو فور و سوزوکی) برای حضرات فرمانداری ختم میشه حالا این وسط چهار تا قوم خویش زاده رو هم استخدام کنن یا حکم سازمانی براشون بگیرن و تمام!!!!(البته حضرات شهرداری رو یادم رف که دنبال نون دونی دائم هستن ) وقتی این خائنین سطح مطالبات شون در این کلاس و حد بیشتر نیس شما توقع داری مدیرعاملی که خودش هم همین مدل آلیگارشی از رفقا و اشنایان در تهران به هم زده به مردم این شهر یا حتی کارگران کارخانه فکر کنه؟

  محمد

  آقای رستمی بهتره تشریف ببرند به همون جایی که قبلا" بودند طرحهای ابتکاری را همونجا اجرا بفرمایند .