سرک کشیدن شهرداری در حوزه های نامربوط/ فعالان گردشگری رفسنجان: هدف تبلیغات است

  • شناسه خبر: 67904
سرک کشیدن شهرداری در حوزه های نامربوط/ فعالان گردشگری رفسنجان: هدف تبلیغات است

در حالی مراسم تجلیل از فعالان حوزه گردشگری رفسنجان توسط شهرداری برگزار شد که فعالان حوزه گردشگری هیچکدام در این مراسم حضور نداشتند و حواشی زیادی به دنبال این مراسم بود.

در حالی مراسم تجلیل از فعالان حوزه گردشگری رفسنجان توسط شهرداری برگزار شد که فعالان حوزه گردشگری هیچکدام در این مراسم حضور نداشتند و حواشی زیادی به دنبال این مراسم بود.

به گزارش روراستی، هفته گذشته مراسمی از طرف شهرداری رفسنجان برگزار شد که تیتر آن برای فعالان حوزه گردشگری رفسنجان خیلی جذاب بود، تیتری که هیچ تناسبی با اصل جلسه نداشت! تجلیل شهرداری از فعالان حوزه گردشگری!

جذابیت آن بدین دلیل بود که فعالان حوزه گردشگری هیچکدام در این مراسم حضور نداشتند و سوالی در بین این فعالان مطرح بود که پس چه کسانی تجلیل شدند و چرا ما دعوت نبودیم.

تماس هایی که با رئیس میراث می گیرند تا گلایه خود را ابراز کنند، حسینی رئیس میراث هم اعلام می کند که وی هیچ اطلاعی از این مراسم نداشته و در حقیقت متولی اصلی حوزه میراث فرهنگی رفسنجان هم در این مراسم دعوت نبوده است.

مهمتر از همه نام محل برگزاری مراسم را هم هتل جهانگردی می زنند در حالی که مراسم در تالار فرهنگیان برگزار شده است.

در گفت وگو با یکی از فعالان حوزه گردشگری وی با تشریح حوزه فعالیت گردشگری، اظهار می کند: از زمانی که معاونت هنری شهرداری برقرار شده یک سری فعالیت هایی در حوزه گردشگری انجام می دهند و این حوزه از سال گذشته شروع شد.

وی ادامه داد: متولی گردشگری میراث فرهنگی است و سایر آژانس داران، هتل داران و خانه های بومگردی و…زیر نظر میراث هستند. دوره های راهنمایی گردشگری هست که ما می گذرانیم و نماینده رسمی راهنمایان میراث فرهنگی می شویم.

این فعال حوزه گردشگری اضافه کرد: به نظر می رسد شهرداری، دوستانی که دوره ها را گذرانده و البته هنوز تکمیل نکردند و مجوز هم ندارند به عنوان نیرو جذب کرده و به اسم فعالان حوزه گردشگری از آنان تقدیر کرده است.

وی تصریح کرد: حوزه گردشگری تعارف خاص خودش را دارد و آقایان این تعاریف را به هم ریخته اند.سال گذشته در نمایشگاه تهران شرکت کردند و آن همه هزینه کردند چه عایدی برای شهر داشت آیا توانستند یک نفر به آمار گردشگران رفسنجان اضافه کنند؟

این فعال حوزه گردشگری اظهار می کند: این اقدامات به حوزه گردشگری اگر لطمه نزند سودی هم ندارد. کارهایی که شهرداری انجام می دهد، محله ای است و تور محله ای معمولا در حیطه کار شهرداری هاست اما در سطح گسترده فعالیت در حوزه گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی باید انجام شود.

وی ضمن تشریح قانون فعالیت گردشگری اضافه کرد: حتی اگر شهرداری فرهنگسرای گردشگری هم احداث کند تمام فعالیت هایش باید با هماهنگی میراث فرهنگی باشد.

وی در ادامه سخنانش به این نکته اشاره می کند که گیریم تجلیل شدگان فعال گردشگری هم بودند اما قتی رئیس میراث نیست این مراسم رسمیت ندارد.

این شهروند رفسنجانی که در حوزه گردشگری دارای مجوز بوده و فعال است، با اشاره به اینکه اقشار زیادی از شهرداری گله مندند که در حیطه تخصصی فعالیت آنان ورود می کند، افزود: خبری که منتشر کردند تیترش به محتوای مراسم نمی خورد چون دو، سه نفر از این عزیزان فعال حوزه گردشگری بودند.

یکی دیگر از فعالان این حوزه با ابراز گلایه از دخالت بیجای شهرداری، می گوید: از چه کسی تجلیل شده؟! هیچ یک از فعالان که در این مراسم نبودند.ضمن اینکه این مراسم توهین بزرگ به شخص متولی حوزه میراث فرهنگی بوده است.

وی می افزاید: در حوزه گردشگری نباید اجازه داد این رفتارها تکرار شود گردشگری و فعال گردشگری تعاریف خاص خود را دارند.با این اقدامات انگیزه فعالان کم می شود.

این فعال گردشگری با بیان اینکه هیچ کس انتظار نمی کشد که از او تجلیل شود و همه کارشان را به خوبی انجام می دهند، بیان می کند: اما این حرکت های توهین آمیز نباید تکرار شود.

وی تصریح می کند: نمی دانیم از این کار به چه نتیجه ای می رسند و نیت شان چیست، اگر بحث تبلیغاتی است که ربطی به این حوزه ندارد. آقایان یا مشاوره های غلط می گیرند یا از سر لج و لجبازی یک سری کارها را انجام می دهند.

وی در پایان سخنانش می گوید: هدف نهایی از فعالیت گردشگری منافع شهر است که بتوانیم خروجی مثبتی رقم بزنیم و آمار گردشگران شهرستان بالا برود و خود به خود اشتغالزایی شود.

حسینی رئیس میراث فرهنگی رفسنجان هم به خبرنگار ما گفت: من در این جلسه نه دعوت بودم نه اطلاع داشتم و شنیدم فعالان گردشگری تجلیل شد. عده ای که هنوز مجوز ندارند یک عده هم هنوز مشخص نیست در حوزه گردشگری چه کاره هستند، از مدعوین این مراسم بودند.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز با ابراز بی اطلاعی از مراسم تقدیر از فعالان حوزه گردشگری رفسنجان اعلام کرد: تمام مجوزهای گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی صادر می شود و در حوزه گردشگری شهری مانعی نیست.

وی ابراز کرد: تمام جلساتی که در حوزه گردشگری و مربوط به رفسنجان است را ما با حضور نماینده مان در رفسنجان برگزار می کنیم و برای نمایشگاه گردشگری تهران نیز از وی دعوت کردیم که حتما در جلسه حضور داشته باشد چراکه متولی بحث گردشگری در رفسنجان ایشان است.

اما به نظر می رسد شهرداری چون پول دارد و از این پول که متعلق به بیت المال هم هست، جهت بزرگنمایی کارهای خود هر ازگاهی موردی را در بوق و کرنا می کند!

 

برچسب ها:
تجلیل حوزه گردشگری شهرداری رفسنجان فعالان گردشگری
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • Assfgh

    جناب شهردار و معاونت هایشان و رفقای اطرافشان دیگه نیاز به معرفی ندارند تمامی عملکرد حضرات خودش حاشیه است اصلا حضور این دست نفرات در هر منصبی حاشیه است متاسفانه رکورد حاشیه هستند اصلا انشاالله که پای بزرگواران به مجتمع سرچشمه باز نشود ‌ و همینجوری از راه دور پول های بی زبانش را صرف رکورد هایشان کنند ما به همین وضع قانع هستیم این وسط فقط مظلوم رفسنجان و مردمش