خسارت های میلیونی روزانه سارقان به شبکه برق در رفسنجان/ لزوم افزایش گشت های شبانه در مناطق

 • شناسه خبر: 68294
خسارت های میلیونی روزانه سارقان به شبکه برق در رفسنجان/ لزوم افزایش گشت های شبانه در مناطق

شهرستان رفسنجان در استان رتبه اول بعد از شهر کرمان را در حوزه سرقت سیم و کابل برق دارد که ضمن ریشه یابی این موضوع، ضرورت دارد گشت های پلیس و برنامه هایی برای بازدارندگی افزایش یابد تا بیش از این به اداره برق و وسایل مردم خسارت وارد نشود.

شهرستان رفسنجان در استان رتبه اول بعد از شهر کرمان را در حوزه سرقت سیم و کابل برق دارد که ضمن ریشه یابی این موضوع، ضرورت دارد گشت های پلیس و برنامه هایی برای بازدارندگی افزایش یابد تا بیش از این به اداره برق و وسایل مردم خسارت وارد نشود.

به گزاش روراستی، طی این سالها اخبار زیادی از سرقت سیم و کابل های روشنایی معابر در رفسنجان منتشر شده است و این شهرستان پس از مرکز استان رتبه اول در زمینه سرقت سیم های برق دارد.

مدتی است شبکه در حال تعویض به کابل خودنگهدار(آلومینیومی) است و این پروژه در سراسر شهرستان در حال اجراست، اما آیا با وجود تبدیل شبکه، سیم های آلومینیومی از گزند سارقان مصون می مانند!

در حالی که باید گشت های امنیتی و انتظامی در ساعاتی که بیشترین سرقت ها انجام می شود، بیشتر شود و سارقان امنیت نداشته باشند.

به گفته کارشناسان امور برق بیشترین سرقت ها در رفسنجان بین ساعات ۲ تا ۵ بامداد اتفاق می افتد و این سرقت ها علاوه بر آسیب و خسارت به وسایل برقی مردم، به شبکه توزیع نیز خسارت زیادی وارد می کند و هزینه ها را بالا می برد.

با یک حساب سرانگشتی در خصوص قیمت سیم و میانگین خسارتی که در روز به شبکه و وسایل مردم وارد می شود، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در روز از ناحیه سارقان در این خصوص خسارت تحمیل می شود.

قطعی برق هم که جای خود دارد و اکیپ های شرکت برق نیز با توجه به پراکندگی شهرستان و گزارش هایی که معمولا از سراسر شهرستان مبنی بر قطعی برق و سرقت سیم ها هست، کفاف نمی دهد و به گفته برخی مخاطبان پایگاه روراستی، روزانه تا ۱۵ ساعت قطعی هم وجود داشته که کل کار و زندگی مردم را مختل کرده است و این طولانی شدن قطعی برق دلیلش تعدادسرقت هاd زیاد است.

از طرفی تمام وقت نیروهای اداره برق صرف اصلاح شبکه آسیب دیده می شود و دیگر توانی برای کارهای اساسی از قبیل سرویس و نگهداری و اصلاح روشنایی نمی ماند.

ضرورت دارد شورای تأمین برای رفع این معضل بزرگ چاره ای بیندیشد و این احساس امنیت را در سارقان با گشت های انتظامی در ساعاتی که سارقان بیشترین فعالیت برای سرقت سیم و کابل برق را دارند، را از آنان بگیرند و نیز برنامه هایی برای بازدارندگی تدارک ببینند که بیش از این شاهد خسارت در حوزه برق نباشیم.

برچسب ها:
رفسنجان سرقت سیم و کابل برق قطعی برق
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • امیرحسین عسکری

  حدود سه ماهه که دو رشته از سیم برق کوچه سید رضی ۴ دزدیدن و هر بار با اداره برق تماس گرفتیم گفتن میایم و الان داریم وارد ماه چهارم میشیم و هنوز هیچ اقدامی نکردن اون کارش دزدیه دزدیده مامور اداره برق چرا به وظیفش عمل نمیکنه ؟ مامور اداره برقی که سیم کوچه خودشونو می‌دزدند به ده دقیقه نمیکشه وصلش میکنه چرا واسه بقیه مردم اینطوری نیستن ، اینجور رفتار از اداره برق مردم به سمتی میبره که حتی اگه دزدین سیم با چشم خودشون ببینن میگن به ماچه چقدر اداره برق حرف گوش ما کرد که ما الان به خاطرش جون خودمونو تو خطر بندازیم یا دشمن درست کنیم واسه خودمون اداره برق به وظیفش عمل بکنه من قولتون میدم همین مردم حواسشون هست دزدی نکنن یا اگه دیدن سریع به پلیس اطلاع بدن

  .

  تا حالا ۳بار سیم تلفنم رو بردن اسایش نداریم