خانه حاج آقاعلی رفسنجان مقصد گردشگران/ برگزاری جشن های نوروزی به بزرگترین خانه خشتی جهان رونق داد

  • شناسه خبر: 68508
خانه حاج آقاعلی رفسنجان مقصد گردشگران/ برگزاری جشن های نوروزی به بزرگترین خانه خشتی جهان رونق داد

مدیرعامل شرکت همگامان مس از استقبال بیش از ۱۰ هزار نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان خبر داد.

مدیرعامل شرکت همگامان مس از استقبال بیش از ۱۰ هزار نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان تا روز سوم فوردین خبر داد.

به گزارش روراستی، روح‌الله شاکری شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهره‌برداری از خانه حاج‌آقاعلی به شرکت همگامان مس واگذار شده و قراردادمان از اواخر تابستان به اجرا در آمده است.

وی عنوان کرد: شرکت طی مدت ۶ ماهی که مجموعه را در اختیار گرفته برای قسمت‌های مختلفی از مجموعه برنامه‌ریزی کرده و بخش‌های مختلفی را راه‌اندازی کردیم.

شاکری هدف از اجرای برنامه‌های جدید و راه‌اندازی بخش‌های مختلف اعم از نمایشگاه دائمی صنایع دستی و محصولات غذایی تولیدات خانگی شهرستان را ارائه خدمت بیشتر به گردشگران و حمایت از تولیدکنندگان دانست و گفت: هدف اصلی این است که محیطی با کمترین نقص برای گردشگران ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش‌های دیگری از قبیل شربت‌‌خانه، عکاسخانه و رستوران در این خانه ایجاد شده و بحث و هتل‌داری هم در حال راه‌‌اندازی است، ضمن آنکه در ایام نوروز هم مهمان می‌پذیریم اما باید نواقصی که هست را برطرف کنیم تا بتوانیم به بهترین نحو اقامت گردشگران را رقم بزنیم.

مدیرعامل شرکت همگامان مس با قدردانی از همراهی دستگاه‌ها ازجمله میراث فرهنگی، اوقاف، شهرداری، دهیاری قاسم‌آباد و شوراهای این روستا و همچنین نماینده مجلس ، تصریح کرد: همچنین با حمایت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تلاش شد که نوروزی شاد و لحظاتی خوش برای هموطنان رقم بخورد که امیدواریم در سال آینده با خدمات بهتر شرایط بهتری برای مسافران و گردشگران ایجاد کنیم.

موزه مردم‌شناسی به خانه حاج‌آقاعلی می‌آید

وی در خصوص برنامه‌های ۶ ماهه اخیر توضیح داد: شروع کار با راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی بود که تقریبا ۱۵ مورد ره‌اندازی شده و شربتخانه با فضای دلنشین ایجاد شد. آموزشگاه هنری هم اخیرا راه‌اندازی شده است، عکاس‌خانه، هتل و رستوران بخش‌های دیگری‌ست که فراهم شده و در آینده نزدیک موزه مردم‌شناسی رفسنجان را در این مجموعه فعال می‌کنیم.

وی ابراز کرد: برنامه اصلی در بحث گردشگری پیگیریم که بتوانیم مجموعه حاج‌آقاعلی را به ثبت جهانی برسانیم.

شاکری با اشاره به اینکه سعی کردیم در ایام نوروز با توجه به اینکه انتظاراتی وجود داشت و نیاز بود مجموعه به‌عنوان قطب گردشگری در منطقه رفسنجان ابراز وجود کند، برنامه‌های شاد و مفرح همراه با رعایت شئونات اجرا شود که در سه شب اول از گروه‌های موسیقی نوایی و محلی استفاده کردیم و در شب‌های بعد با استفاده از گروه‌های هنری شهرستان اجرای برنامه خواهیم داشت.

وی از برگزاری نماز جماعت در ایام ماه مبارک رمضان در خانه خشتی نیز خبر داد و گفت: برنامه‌های مجموعه تا ۱۳ نوروز ادامه داد.

شاکری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بازدید مسافران نورزوی اظهار داشت: از ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ تا ۳ فروردین ۱۴۰۲حدود ۱۰ هزار گردشگر از سراسر شهرستان، استان و کشور از این مجموعه بازدید داشتند و تعدادی از واحدهای مجموعه را به‌صورت بوم‌گردی به متقاضیان اجاره دادیم.

وی با اشاره به اینکه در طول سال برنامه‌های ویژه‌ و جشنواره‌هایی در خانه حاج‌آقاعلی برگزار می‌کنیم، متذکر شد: از هرگونه نظرات و پیشنهادات مردم برای تنوع‌بخشی به برنامه‌ها استقبال می‌کنیم.

برچسب ها:
بزرگترین خانه خشتی جهان خانه حاج آقاعلی شرکت همگامان مس مجتمع مس سرچشمه رفسنجان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :