استقرار کارگاه پروژه انتقال آب خلیج فارس در رفسنجان

  • شناسه خبر: 68872
 استقرار کارگاه پروژه انتقال آب خلیج فارس در رفسنجان

نماینده رفسنجان و انار در مجلس از انتقال کارگاه خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان و انجام پروژه اتصال رفسنجان به این خط خبر داد.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس از انتقال کارگاه خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان و انجام پروژه اتصال رفسنجان به این خط خبر داد.

به گزارش روراستی، حجت‌الاسلام حسین جلالی  اظهار داشت: روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲با حضور جاودان‌پور مدیرعامل شرکت اروندان مجری آبرسانی و آب و فاضلاب قرارگاه خاتم، حسینی مدیر پروژه انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان و کرمان، فرماندار و مدیرعامل آبفا شهرستان جلسه‌ای برگزار و مسائل مهمی در خصوص اتصال رفسنجان به خط انتقال آب خلیج فارس مطرح شد.

وی با بیان اینکه فاصله‌ای که مخزن آب رفسنجان با خط انتقال دارد ۱۶ کیلومتر است و باید لوله ۹۰۰ برای انتقال استفاده شود، عنوان داشت: لوله‌هایی که ارسال شده هزار هستند که باید هرچه زودتر لوله ۹۰۰ تأمین و به محل پروژه انتقال یابد.

حجت‌الاسلام جلالی با اشاره به اینکه کل کارگاه این پروژه هم اکنون به رفسنجان منتقل شده و تصمیمات خیلی خوبی در میدان گرفته شد و همه موارد برای اتصال شهرستان به آب خلیج فارس فراهم است، ادامه داد: موانعی جزئی ازجمله تهیه لوله۹۰۰، نقشه و معارض مطرح شد که طی تماس با شهرک صنعتی سلفچگان لوله سفارش داده شد و نقشه هم از سوی مهندسین مشاور اعلام آمادگی شد که به‌زودی ابلاغ شود.

وی اضافه کرد: معارض جزئی در مسیر رفسنجان وجود دارد که فرماندار قول رفع آن را داد و با این حساب شرایط برای رفع تنش آبی شهرستان مهیاست و آب منطقه‌ای باید پیگیر لوله‌ها باشد که بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم که در غیر این صورت اگر دیر اقدام شود کارگاه این خط به یک نقطه دیگر منتقل می‌شود و فرصت را از دست می‌دهیم.

حجت‌الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم اگر همه موارد فراهم شود، در آینده‌ای نزدیک لوله‌ها به مخزن متصل شوند و اگر این مسأله در تابستان انجام شود به حول و قوه الهی از بحران و تنش آبی نجات پیدا می‌کنیم و به آب شرب پایدار در رفسنجان دست پیدا می‌کنیم و با توجه به مخازن مختلفی که در شهرستان ایجاد شده و سیستمی که این مخازن را به هم وصل کرده و زیرساخت‌های خیلی خوبی که انجام شده در آینده نگرانی در مورد آب شهرستان رفسنجان وجود ندارد.

وی یادآور شد: در فاز دوم این پروژه، انتقال آب به شهرستان انار مطرح است که بعد از اتصال رفسنجان، انتقال آب به شهرستان انار هم پیرو قول استاندار هرچه سریعتر عملیاتی می‌شود و ما هم پیگیری می‌کنیم.

 

برچسب ها:
آب خلیج فارس حجت الاسلام جلالی نماینده مجلس
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علی

    چون پای آب منطقه ای استان کرمان در کار هست مطمن باشید کارشکنی می‌کنند تا کارگاه را به کرمان ببرند