کسی که امکان تشرف به حج داشته باشد و نرود، مسلمان نمی میرد!

 • شناسه خبر: 69177
کسی که امکان تشرف به حج داشته باشد و نرود، مسلمان نمی میرد!

امام جمعه رفسنجان گفت: کسی که امکان تشرف به حج داشته باشد و از سر سهل‌انگاری نرود، مسلمان از دنیا نخواهد رفت.

امام جمعه رفسنجان گفت: کسی که امکان تشرف به حج داشته باشد و از سر سهل‌انگاری نرود، مسلمان از دنیا نخواهد رفت.

به گزارش روراستی، حجت‌الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: خداوند در قرآن از همه مبادی تعلیمی و تربیتی ما با عنوان کریم یاد می‌کند و از خودش و قرآن با عنوان کریم یاد می‌کند که هدفش این است که انسان‌ها هم با کرامت بار بیایند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: خادمیاران رضوی در دهه کرامت از ۹۳۲ خانواده محروم در رفسنجان سرکشی کردند. ۸۴ هزار پرس غذا،  ۲۵۰۰ بسته ارزاق و ۸۰۹ بسته لوازم‌التحریر بین نیازمندان توزیع کردند.

وی با گرامیداشت هفته حج ادامه داد: حج یکی از ارکان دین ماست همان‌طور که نماز ستون دین است حج هم ستون دین است و تأثیر بسیار عمیقی دارد.

عسکری ادامه داد: کسی که امکان تشرف به حج داشته باشد و از سر سهل‌انگاری نرود، مسلمان از دنیا نخواهد رفت.

وی بیان داشت: در هر شهرستان و استان مسؤولان دست به دست هم دهند مسائل و مشکلات مردم را با همگرایی و تعامل برطرف کنند. مردم وقتی می‌بینند تلاش صورت می‌گیرد امیدوار می‌شوند.

عسکری عنوان کرد: سالروز فتح خرمشهر به‌دنبال سلسله عملیات الی بیت‌المقدس بود که بخش عمده‌ای از سرنوشت جنگ در فتح خرمشهر رقم خورد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه اگر بخواهد به پیروزی برسد باید مقاومت کند و ایثارگر باشد.

امام جمعه رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: در پی اقدامات گسترده‌ای که فراجا در استان و شهرستان رفسنجان در طرح ارتقا امنیت اجتماعی انجام دادند، موفقیت‌های زیادی داشتند و کشفیات زیادی صورت گرفته که انهدام سه باند سارق مسلح یکی از دستاوردهای این طرح در رفسنجان است.

وی با بیان اینکه این طرح، خاص چند روز و یک مرحله نباشد بلکه به‌طور مستمر با همه ناهنجاری‌ها مبارزه شود تا مردم احساس امنیت بیشتری کنند، افزود: امنیت یک مطالبه جدی مردم از مسؤولان نظام است و البته هیچ اقدامی از طرف دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی بدون مشارکت و همراهی مردم موفق نخواهد بود.

عسکری در بخش پایانی سخنان خود به انتخابات پیش رو پرداخت و اظهار کرد: کسانی که قرار است کاندیدا شوند خردادماه باید استعفا دهند. در انتخابات پیش رو چند هدف باید مورد پیگیری و جدیت قرار گیرد، اول مشارکت حداکثری و کاندیداهای مختلف در صحنه رقابت کنند تا حضور حداکثری هم شکل بگیرد. انتخابات با امنیت برگزار شود و سلامت انتخاب موضوع مهمی‌ست که از رای مردم پاسداری شود و کسی انتخاب شود که  کارآمدتر و لایق‌تر باشد.

 

 

 

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان حج حجت الاسلام عسکری
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • هادی صالح زاده

  جناب آقای امام جمعه کدام کاندیدا تا به حال برای رفسنجان واین مردم کار کردند ،از مسکن مهر،آب خلیج فارس، ایستگاه راه آهن رفسنجان، جاده داوران،وبودجه هایی که به رفسنجان نمی رسد هیچ خبری نیست ،فقط رای حداکثری رای را از مردم طلب می کنید ،

  علیرضا

  خانه خدا همین جاست و همه جاست. حج کودک کاری هست که در سطل آشغال هست حج خانواده ای هست که یکساله گوشت نخورده. حج پدری هست که جهاز دخترش را ندارد حج پسری هست که بخاطر مشکلات ازدواج نمی‌کند. حاج آقا حج اینها هستند و خداوند به این امور اهمیت می‌دهد