توهین بی سابقه مرعشی به نمایندگان مجلس

 • شناسه خبر: 7329
توهین بی سابقه مرعشی به نمایندگان مجلس

حسین مرعشی عضو حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه نسبت به مجلس فعلی از نزدیک شناخت ندارم، گفت: از دور که رفتارهای آن‌ها را با دولت و مسئولان پیگیری می‌کنم احساس من این است که روزی خوف داشتیم که مجلس از کفایت تهی شود و اکنون این اتفاق افتاده است.

حسین مرعشی عضو حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه نسبت به مجلس فعلی از نزدیک شناخت ندارم، گفت: از دور که رفتارهای آن‌ها را با دولت و مسئولان پیگیری می‌کنم احساس من این است که روزی خوف داشتیم که مجلس از کفایت تهی شود و اکنون این اتفاق افتاده است.

به گزارش روراستی به نقل از فارس، حسین مرعشی عضو حزب کارگزاران سازندگی با حضور در جمع دانشجویان یاسوجی در دانشگاه علوم پزشکی و سالن حکیم جرجانی این شهر سخنانی ایراد کرد و به سئوالاتی پاسخ داد که حاشیه‌هایی را نیز به دنبال داشت.** دعوت از حسین مرعشی در این دانشگاه پس از آن صورت گرفت که بسیاری از شخصیت‌های استان از قبل نسبت به ساختارشکنی برخی سخنرانان در دانشگاه‌های استان موضع‌گیری کرده بودند و ائمه جمعه در خطبه‌ها نسبت به حضور افراد ساختارشکن هشدار داده بودند.

** در این آیین مطابق معمول رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه یاسوج و معاونین، مرعشی را همراهی می‌کردند در حالی که در مراسم سخنرانی عباس سلیمی‌نمین در همین دانشگاه خبری از این افراد نبود و پایبندی به اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی مشخص شد.

** حسین مرعشی در قسمت اول برنامه که سخنرانی بود، تلویحاً به این نکته اشاره کرد که اولویت ما انرژی هسته‌ای نیست و کشور چین را مثال زد که وقتی از کار نظامی‌گری و ساخت سلاح هسته‌ای دست کشید و وارد بازار اقتصادی شد اوضاع و احوال خوب امروزی را پیدا کرد.

** عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به سؤال دانشجویی که از حل مشکلات کشور در طول مدت ۱۰۰ روز از سوی رئیس‌جمهور خبری نشد و اکنون پس از ۵۰۰ روز هنوز مشکلات به حال خود پابرجاست اظهار داشت: روحانی مدعی نشد که ۱۰۰ روزه مشکلات کشور را حل می‌کند بلکه قول داد که ۱۰۰ روزه مشکلات را برای مردم بازگو خواهد کرد.

** وی در این نشست در خصوص وزارت علوم و قضایای مربوط به آن گفت: ما در دانشگاه محبوب هستیم و روحانی هم برای احترام به این ذائقه دانشجویان که ما را می‌پسندند اصرار بر وزیری با گرایش سیاسی مورد پسند دانشجویان داشت و امروز هم شما بروید و در دانشگاه‌ها محبوب شوید تا وزیر علوم از جنس شما بگذارند.

** مرعشی مشکلات دولت گذشته را مربوط به رئیس‌جمهور ندانست و با بیان اینکه در دوره پیش از انقلاب هم نخست وزیرها از جمله هویدا هر چند مروج بهاییت بودند اما فساد مالی نداشتند، تصریح کرد: معتقدم که اگر احمدی‌نژاد شخصا مشکلی داشت دستگاه قضایی با او برخورد می‌کرد، اما مشکلات به دیگران برمی‌گشت که می‌بینیم دستگاه قضایی برای معاون اول وی و بابک زنجانی حکم صادر کرده است.

** برخی افراد حاضر در سالن معتقد بودند که مجری برنامه چه در برنامه سخنرانی منتجب‌نیا و چه در سخنرانی مرعشی خود یکی از عوامل ایجاد تنش بوده چرا که در هنگام سؤال دانشجویان طیف مقابل به حالت بسیار ناشیانه و یک‌طرفه اجازه صحبت به طرف مقابل را نمی‌داد.

** مرعشی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که برای له شدن مردم زیر چرخ اقتصاد با نسخه کارگزارانی‌ها چه حرفی دارید، از وی در خصوص مشکلاتی که آقازاده‌ها برای کشور ایجاد کرده‌اند سؤال کرد که مرعشی در جواب عنوان کرد: در دوره آقای هاشمی هر ساله نرخ رشد اقتصادی شش درصدی را داشتیم و نرخ تورم هم ۲۲ درصد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال خودم چند دوره نماینده کرمان در مجلس بودم و مسئولیت داشتم و روزی که مقام معظم رهبری به کرمان سفر کردند حدود ۳۰۰ هزار نامه به دست ایشان رسید که در آن یک نامه هم حاوی شکایت مردم از ما نبود.

** مرعشی در خصوص سخنان اخیر روحانی و عصبانیت وی و بیان این جمله که از استبداد به خدا پناه می‌برم، افزود: روحانی از فشار شیاطین هم به خدا پناه می‌برد.

** عضو حزب کارگزاران سازندگی به دوران حضور خود در زندان هم اشاره کرد و گفت: سه تا پتوی سربازی در زندان به من داده بودند که برخی اوقات یکی را زیر سر می‌گذاشتم و بار دیگر آن را زیر پا پهن می‌کردم و در هنگام نماز جور دیگری از آن استفاده می‌کردم، اما در مجموع این ۴۲ روز بازداشت به من بیش از ۴۲ ماه حضور در دولت خوش گذشت.

** اما مهم‌ترین بخش سخنان عضو حزب کارگزاران سازندگی مربوط به مجلس فعلی و تشکیل مجلس آینده بود که گویی همه اهداف این سفر برای بیان این جمله بود «من مجلس فعلی را از نزدیک نمی‌شناسم، اما از دور که رفتارهای آن‌ها را با دولت و مسئولان پیگیری می‌کنم احساس من این است که روزی خوفی داشتیم که مجلس از کفایت تهی شود و اکنون این اتفاق افتاده است».

** مرعشی دولت اصلاحات را دنباله دولت کارگزاران دانست و با بیان اینکه اگر مردم آقای هاشمی را دوست نمی‌داشتند در انتخابات دوم خرداد به خاتمی رأی نمی‌دادند، تصریح کرد: آقای هاشمی طرفدار ناطق‌نوری نبود و اگر این‌گونه بود من به عنوان مرید آقای هاشمی و فائزه هاشمی به عنوان دختر ایشان به شهرهای مختلف سفر نمی‌کردیم و تبلیغ برای آقای خاتمی نمی‌شد.

** در پایات مرعشی در پاسخ به این سؤال خبرنگاران در خصوص ارتباط ناطق‌نوری با جریان اصلاحات و اینکه چرا در دوم خرداد از وی حمایت نشد و اکنون ناطق را متعلق به خود می‌دانند تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که آقای ناطق استاد ما و تاج سر ماست.!

برچسب ها:
رفسنجان روراستی کارگزاران مرعشی
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • سيد حسين ابوالبقايي

  ساعت ٢ ظهر بود خيلي يواش در خونه رو باز كردم و اطراف خونه رو ديدم تا كسي بيرون نباشه. خيلي آروم و بي صدا از خونه خارج شدم اخه نميخواستم كسي متوجه مخفي گاهم بشه و جاي منو به پليس لو بده. توي شهر همه يه جوري نگاهم ميكردن. دو تا بسيجي وقتي منو ديدن بهم ايست دادن ولي بدون اين كه توجهي بهشون كنم سرعتمو زياد كردم. خداروشكر فرار كردم از دستشون. سر هر خيابون و چهارراه رو به دقت ميديدم تا ايست و بازرسي راه ننداخته باشن و دست گيرم كنن. راستي يادم رفت بگم من نه قاتلم،نه تروريستم،نه خلافكار و نه... من فقط يه موتورسوارم... يه موتورسوار كه به خاطر ورزش مورد علاقه ام هيچ وقت احساس امنيت نميكنم... خواهشن براي ما موتورسوارا و مردم عاشق به اين ورزش تدبيري بيانديشيد ممنون

  نام و نام خانوادگی

  سلام به روراستی وخسته نباشید میگم خدمت مدیر سایت روراستی من هم از مسولین شهرستان خواهش میکنم فکری بحال جوانان عزیز شهرستان بردارن که هر سال شاهد اتفاق های ناگوار زیادی از جمله فوت همشهریای گرامی هستم

  سید محمد خرم

  سلام با عرض سلام و تشکر از برادران دلسوز و مسئولیت پذیر ما در سایت روراستی.خیلی از دوستان موتور سوار ما به خاطر کم توجهی متاسفانه الان زیر خاک هستن به خاطر نبود کوچکترین امکاناتی برای موتور سواران رفسنجانی ما که جمعه ها با هزار ترس و دلهره باید در جاده شلوغ و فوق العاده خطرناک کمربندی 2 ساعت در هفته دور هم باشن و تفریح سالمی داشته باشن .موتور سواری یکی از پر طرفدار ترین ورزشهای دنیاست خوشبختانه در شهر ما هم استقبال قابل توجهی از طرف مردم رفسنجان میشه حیفه این همه جوان مستعد به جای شکوفا شدن استعدادهاشون با بی توجهی اسیر خاک شوند و خانواده بی گناههشون داغدار بچه هایی باشن که واقعا بی گناه از بین ما میرن .خواهشا التماس میکنیم واسه این جوان هایی که فقط در هفته چند ساعت فرصت تفریح دارن فکری بکنید و با تدارک محیط مشخصی و کمی حمایت از ,از دست رفتن بیشتر عزیزانمون جلوگیری کنیم بازم ممنون ازسایت روراستی به دلیل لطف و توجه به این موضوع بسیار مهم

  مسعود اسدالهی

  با عرض سلام و احترام خدمت مدیر این سایت و خبرنگار محترم سایت بنده یکی از موتورسواران شهر میباشم منوط به گزارشی که گرفته شد برخود لازم دانستم که مشکلات فراوان خود و دوستان موتورسوارم را به اطلاع مسئولین شهر برسانم. مسئولین محترم شهرستان عاجزانه و ملتمسانه از شما سروران عزیز خواهشمندم فکری برای ما موتورسواران بردارین ما نه مکان مناسب نه امنیت برای سوارشدن و نه امکانات لازم برای این ورزش دوست داشتنی و مهیج داریم به همین منظور از شما سروران گرامی درخواست مساعدت و کمک داریم.

  محمد رضا میهن خواه

  با تشکر از خبرنگار محترم که باز شور و امید داشتن مکانی مناسب برای همه دوستداران موتور سنگین را در ذهن طرفداران این ورزش مهیج تداعی کرد.من و تعدادی از دوستانم که همگی موتور سوار هستیم و دوست داریم که به صورت قانونی موتور سواری کنیم عاجزانه از مسئولین محترم شهرستان رفسنجان تقاضا داریم شرایط ایجاد مکانی امن را برای موتور سواران فراهم نمایند و ما نیز متعهد میشویم به کلیه قوانینی که در این مورد توسط مسئولین محترم وضع گردد احترام گذاشته و به ان عمل نماییم .